Mažeikiškiai nori gyventi saugiai ir kaimyniškai

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Pagreitį įgauna prieš penkerius matus pradėta ilgalaikė kompleksinė prevencinė priemonė „Saugią aplinką kurkime kartu!“ – šį mėnesį įkurtos dar dvi daugiabučių namų Saugios kaimynystės grupės, ruošiamasi įregistruoti ir dar vieną.

Vienoje gatvėje – trys grupės

Saugios kaimynystės grupės įsikūrė Reivyčių (buvusios elektrotechnikos gamyklos) gyvenvietės rajone – į grupę susibūrė Tyliosios gatvės 6-ojo ir 24-ojo namų gyventojai.  Tai jau trečia Saugios kaimynystės grupė šiame rajone – tokia grupė jau senokai veikia Tyliosios gatvės 22-ajame name.
„Aplinkui kuriasi tokios grupės, nusprendėme ir mes susivienyti – dėl viso pikto. Sunkių nusikaltimų mūsų name nėra buvę, o smulkių pasitaiko, žiūrėsime, gal ši grupė paskatins didesnį kaimynų bendradarbiavimą, nebebūsime kas sau. Tai, kad viename rajone susibūrė iš karto dvi grupės, tikrai nerodo, kad pas mus gyvenvietėje nesaugu – žinoma, būna ir tų smulkių incidentų, tačiau dažniausiai sužinome iš žiniasklaidos, o šiaip tai padėtis – kaip ir visame mieste“, – sakė Tyliosios gatvės 24-ojo namo grupės pirmininkas Albertas Šalčiūnas.

Buriasi viekšniškiai

Susitikime su gyventojais buvo išdalinti lankstinukai apie „Saugią aplinką“, Policijos komisariato prevencinio poskyrio viršininkas Arūnas Bubliauskas kalbėjo apie „Saugios kaimynystės“ svarbą, informacinių stendų laiptinėse iškabinimą, gyventojai buvo raginami pasinaudoti policijos teikiama nemokamų daiktų žymėjimo paslauga.
Bendruomenės pareigūnė Violeta Grigaitienė papasakojo apie jau užfiksuotą naują sukčiavimo būdą – dėl euro įvedimo, akcentuodama, kad informacija turi būti skleidžiama nedelsiant, ypač garbaus amžiaus žmonėms.
„Kaimynai vieni kitus gerai pažįsta, noriai bendrauja, tad ir saugoti vienas kito turtą, ramybę – jų bendras noras ir tikslas. Džiugu, kad ilgai įkalbinėti burtis į saugios kaimynystės grupę nereikėjo. Šiuo metu į tokią grupę jau buriasi ir Viekšnių Leono Skabeikos gatvės gyventojai, tikimės, kad ir kiti daugiabučiai paseks Tyliosios gatvės gyventojų pavyzdžiu“, – sakė pareigūnė.

Grupių daugėja

Šiuo metu Mažeikių mieste ir rajone jau veikia dvidešimt Saugios kaimynystės grupių daugiabučiuose namuose, gatvėse, aštuoniose seniūnijose veikia prevencinės darbo grupės. Šiais metais, be dviejų anksčiau įvardintų namų, į saugios kaimynystės grupę susibūrė Tirkšlių miestelio Obuolių gatvės gyventojai.
Mažeikiškiams, norintiems daugiau sužinoti apie saugios kaimynystės programą bei įkurti saugios kaimynystės grupę savo name, policija siūlo kreiptis į savo gyvenamosios vietos apylinkės inspektorių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto