Mažeikiškiai pasirinko stiliui artimesnį čempionatą

Po vasaros atostogų pirmąjį medalį iš karatė turnyro Suomijoje parvežė mažeikiškis “Vyčio” klubo sportininkas Gvidas Kenstavičius.TEISĖJAI NE VISADA
TEISŪS
Rugsėjo viduryje Suomijos sostinėje Helsinkyje jau trisdešimtą kartą vyko atviras Suomijos karatė taurės turnyras, kuriame dalyvavo daugiau kaip 200 stipriausiųjų kovotojų iš Danijos, Švedijos, Suomijos, Estijos, Latvijos ir Lietuvos.
Ant tatamio varžėsi vyresni kaip šešiolikos metų sportininkai. Suomiai reklamavo 18-ąjį pasaulio karatė čempionatą, kurį numatyta surengti Suomijos mieste Tamperėje 2006 metais, be to, tai buvo galutinis turnyro dalyvių jėgų pasitikrinimas prieš Pasaulio karatė čempionatą, kuris šių metų lapkričio pabaigoje vyks Meksikoje.
16 – 20 metų amžiaus sportininkų grupėje kovojo vienintelis Lietuvai atstovavęs atletas, šalies karatė asociacijos Mažeikių “Vyčio” klubo karatistas Gvidas Kenstavičius. Jo amžiaus grupėje kata rungtyje varžėsi 16 sportininkų.
Įveikęs keturis atletus, mažeikiškis tik nežymiu skirtumu nusileido daugkartiniam Europos ir pasaulio čempionui iš Švedijos ir iškovojo trečiąją vietą.
Pasak asociacijos prezidento Vidmanto Butnoriaus, nors yra posakis “teisėjai visada teisūs”, tačiau šįsyk jis nesutiktų. Gvidas kovojo daug geriau už tituluotą varžovą, darė mažiau klaidų, tačiau pergalė buvo užskaityta švedui. “Negi pripažinsi, kad niekam nežinomas, pirmą kartą atvykęs tokios mažos šalies atstovas gali įveikti tokio lygio varžovą, – taip teisėjų sprendimą komentavoV. Butnorius, pridūręs: – Beje, du iš penkių teisėjų buvo suomiai, vienas – švedas…”

VIETŲ PROGNOZUOTI
NESIRYŽO
Pasak V. Butnoriaus, mažeikiškiai į Meksiką nevažiuos: ten vyks tradicinio karatė, kuris jungia keturis stilius, čempionatas. Tuo tarpu Mažeikių klubų “Vytis”, “Žemaitis” ir “Danas” atletai labiau propaguoja šotokan stiliaus karatė, todėl jie vyks į dvyliktąsias Šotokan karatė pasaulio pirmenybes, kurios vyks spalio 9 – 10 dienomis Rumunijos sostinėje Bukarešte. Tokio rango pirmenybėse mažeikiškiai paskutinį kartą dalyvavo tik 1998 metais. Tada Anglijos mieste Bach pasaulio čempiono titulą iškovojo Deivydas Vyniautas, o trečias buvo Kęstutis Valančiauskas.
Pasak prezidento, planuojama, kad mažeikiškių delegaciją sudarys dvylika žmonių: aštuoni sportininkai, trys treneriai ir teisėjas.
Apie galimus medalius V. Butnorius prognozuoti nesiryžo: ”Dalyvaus atstovai iš 40 pasaulio šalių, kokio jie bus pajėgumo, kiek mes atsilikome ar juos aplenkėme per tuos šešerius metus, kai nerungtyniavome pasaulio pirmenybėse, sunku spręsti, todėl ir prognozuoti vietų nesiryžtu. Galiu tik pasakyti, kad įtemptai dirbame ir stengsimės iš visų jėgų.”
Mažeikių klubų atletai varžysis 12 – 15 bei 16 – 20 metų amžiaus grupėse kata ir kumitė rungtyse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto