Mažeikiškiai pedagogai prie streiko nesijungia

  Tiek pamokos mokyklose, tiek darbas kitose Mažeikių rajono švietimo įstaigose vyks įprastiniu ritmu. Nuotr. iš redakcijos archyvo

Pirmadienį pasklido žinia, kad Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos, vadovaujamos Andriaus Navicko, reikalavimams pritariančių mokyklų ir darželių darbuotojai pradeda neterminuotą streiką. Prie jo žada prisijungti beveik 80 ugdymo įstaigų.
Mažeikių rajono švietimo įstaigos ir jų darbuotojai prie šio streiko nesijungia. Tiek pamokos mokyklose, tiek darbas ikimokyklinio ugdymo įstaigose vyks įprastiniu ritmu.

Viešai skelbiama, kad streikuoti šalies mokytojai pasiryžo dėl valdžios nenoro derybų būdu spręsti problemų, dėl mokytojus žeminančios naujos darbo apmokėjimo sistemos, kuri įgyvendinama chaotiškai, jai tinkamai nepasirengus.
Mažeikių rajono savivaldybės administracijos švietimo skyriaus vedėjas Apolinaras Stonkus „Santarvei“ sakė neturintis žinių, kad mažeikiškiai mokytojai jungtųsi prie streiko. Anksčiau, jei vietiniai mokytojai streikuodavo, apie tai Švietimo skyrius buvo informuojamas.
„Kad ir kaip būtų kritikuojamas šiemet įvestas etatinis mokytojų darbo užmokesčio modelis, daugeliui mokytojų atlyginimai padidėjo“, – akcentavo vedėjas.
Plačiau skaitykite antradienio laikraštyje.

14 Atsakymų į “Mažeikiškiai pedagogai prie streiko nesijungia”

 1. ka cia trinat parašė:

  Nesijungia del to, kad , mokyklos priklauso kitai profsajungai, kuri prastuminejo sita istatyma, todel jiems neleidzia streikuoti va ir visas reikalas. Daug mokytoju streiketu, bet neturi pasirinkimo teises, ir nereikia cia burti, kad viskas yra gerai. Pazistu ne viena mokytoja, kur pernai buvo pilnas etatas, o dabar uz tiek pat pamoku kaip ir pernai, etato tik 0.9 like. Va taip jie tipo didina algas

 2. Aha parašė:

  Reiskia Mažeikiuose pedagogai nera paveikti koncervu viruso todel ir nestreikuoja

 3. Linai parašė:

  Kaip suprasti jūsų paskutinę mintį ‘duok DIeve, ne emigrantą’?? Sakyčiau atvirkščiai. Kol Lietuvoje valdžioje tie kaimo ponai, tol Lietuvos švietimo sistema vis labiau atsiliks nuo užsienio universitetų. Manau, kad turėtumet džiaugtis už kiekvieną mokinį, kuris turi galimybę mokytis užsienyje. Jeigu Lietuvoje situacija keisis, tai tikrai tikiu, kad nemaža dalis lietuvių, baigusių studijas užsienyje, grįš į Liettuvą. Bet, kaip jau minėjau, šiuo metu perspektyvos ne kokios.

  Aišku, jeigu važiuoja į universitetą prastesnį už Lietuvos universitetus arba važiuoja žuvų skusti, tai čia jau kitas klausimas. Bet taip apibendrinti mintį apie emigrantus jau kvepia senoviniu mąstymu.

  Kas liečia mokytojų atlyginimus, tai jau išsakė lizinginis premjeras savo (ir visos valstiečių valdžios) nuomonę šiuo klausimų. O tai yra apgailėtina, nes mokytojas turėtų būti viena prestižiškiausių profesijų, bet panašu, kad jei niekas nesikeis, tai už kelerių metų bus problemų pakeisti senstančius specialistus.

 4. Lina parašė:

  Vergus tenkina nuolatinis žeminimas,lankstymasis administracijai ir kelios primestos kapeikos prie algos.Aišku,jie morališkai palaiko streikuojančius ir viską ką iškovosim mielai pasiims.
  ,,Kur aš čia geriau Mažeikiuose rasiu,,? – ar ne?
  Kolegos,nebūkit vergais,žemiau pulti nebėra kur.Juk tai mes auginame dorą,atvirą,nesitaikstantį su negerovėm asmenybę.Duok dieve,ne emigrantą.

 5. PRITARIU TREČIOKUI parašė:

  Gera mintis.

 6. Haris parašė:

  Tfu, kokie slykstus komentarai. Atsieit jei nori daugiau pinigu tai eik streikuot. Pinigai mokami uz darba, o ne uz oro gadinima. Pagarba Mazeikiu pedagogams , kurie nesusidejo su tuo triuksmo keleju Navicku.

 7. tiesa parašė:

  A. Navickas taip pat pridūrė, kad kone didžiausias šios naujos reformos gynėjas – Audrius Jurgelevičius, Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininkas, tačiau, jo teigimu, prie streiko prisijungė ir ta mokykla, kurioje jis dirba.

  Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/ministre-petrauskiene-neatvyko-i-landsbergio-inicijuota-susirinkima-del-svietimo-problemu.d?id=79566397

 8. Jei nestreikuoja parašė:

  tai ir pinigų nereikia, nedejuokit, kad mažai gaunat, nes nė pirštelio nepajudinat, kad už save pakovot.

 9. Pedagogams parašė:

  Pasižiūrėkite, kas jūsų profsąjungos lyderė ir kam šiknon bučiuoja.

 10. savas parašė:

  Va čia ir parodo kokia pedagogų visuomenė Mažeikiuose. Akys pilnos baimės, bijo net prasižioti mūsų rajono šviesuoliai. Nebent tik muzikos mokyklos, kuri verčia drąsiai savo direktorę, kad algų nepakėlė. Reiktų ir Stonkų vieną kartą paklibint. Užtenka pilvą auginti, ar jis bent rūpinasi mūsų pedagogais ar jis kovoją už juos. Abejoju

 11. www parašė:

  Kas čia per melas ?.“Daugumai atlyginimai padidėjo“.Geriau sakytų ,kad Mažeikiai priklauso ne tai profsąjungai..Tai ir parodo pedagogų vienybę,Net profsąjungos skirtingos .Gėda žemaičiams.

 12. nuomonė parašė:

  Gėda profsąjungai nesugebėjusiai mūsų rajone organizuoti streiko…

 13. Treciokas parašė:

  Pilnai pritariu streikui. Geriau kieme su dviraciu pasivazinesiu!

 14. mmm parašė:

  Blogai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto