Mažeikiškiai pradinukai – tarp „Šviesoforo“ nugalėtojų

Po apdovanojimų – mažeikiškiai pradinukai su iškovotais prizais bei juos konkursui ruošusiomis
saugaus eismo būrelių vadovėmis Rasa Eišmontiene (kairėje) ir Rita Bučiene (dešinėje).
Nuotrauka iš komandų archyvo

Pradinių klasių mokinių respublikinio konkurso ,,Šviesoforas“ finale puikiai pasirodė mažeikiškiai moksleiviai – pirmąsias dvi vietas užėmė „Vyturio“ pradinės mokyklos ir Pavasario progimnazijos mokinukai.

Į finalą – po trijų etapų

Pradinių klasių mokinių konkursas „Šviesoforas“ yra Lietuvos mokinių konkurso „Saugokime jaunas gyvybes keliuose“ sudėtinė dalis, jis organizuojamas, įtraukiant visus 1–4 klasių mokinius. Konkurso tikslas yra atkreipti visuomenės dėmesį į eismo saugumo svarbą; ugdyti jaunųjų eismo dalyvių – pradinių klasių mokinių – saugaus elgesio kelyje įgūdžius; mažinti eismo įvykių, kuriuose nukenčia vaikai, skaičių; išaiškinti mokyklų komandas ir mokinius, geriausiai mokančius Kelių eismo taisykles bei turinčius tvirčiausius saugaus elgesio kelyje įgūdžius. Konkursą organizuoja akcinė bendrovė Lietuvos automobilių kelių direkcija, vykdo UAB „Coagency“, į pagalbą pasitelkdamas savivaldybių administracijų švietimo padalinius, socialinius partnerius.

Finalas jau yra ketvirtas šio konkurso etapas. Pirmą kartą šiame konkurse dalyvavusios Pavasario progimnazijos moksleivius ruošusi saugaus eismo būrelio vadovė ir pradinių klasių mokytoja Rasa Eišmontienė paaiškino, kad pirmasis etapas vykdomas mokyklose, po to dalyvaujama dar dviejuose etapuose, kurie yra suskirstyti į sritis ir regionus.

Po kelerių metų pertraukos, susijusios su pandemija, gyvai „Šviesoforo“ finalas vyko tik pernai, jame dalyvavo „Vyturio“ pradinės mokyklos moksleivių komanda, kuri tarp dešimties komandų užėmė ketvirtą vietą.

Grįžo pilni įspūdžių

Šiemet „Šviesoforo“ finalas vyko Kaune, Algio Žikevičiaus saugaus vaiko mokykloje. Tarp dešimties komandų teisę jame varžytis buvo iškovojusios ir dviejų minėtų mūsų rajono mokyklų atstovai.
Finale mokiniams teko demonstruoti praktinį atšvaitų panaudojimą, ėjimą per reguliuojamą ir nereguliuojamą perėjas, atsakinėti į klausimus, susijusius su eismo saugumu.

Pirmąją vietą finale iškovojo saugaus eismo būrelio vadovės, socialinės pedagogės Ritos Bučienės paruošta „Vyturio“ pradinės mokyklos komanda. Ją sudarė pirmokė Rusnė Sokolovaitė, antrokė Saja Jonauskytė, trečiokas Džiugas Sabaitis ir ketvirtokė Viltė Klemenytė. Antrą vietą užėmė „pavasariečiai“ – pirmokė Patricija Turčinskytė, antrokas Lukas Velička, trečiokė Augustė Čekytė ir ketvirtokas Gustas Zubavičius.

Pasak mokytojų, iš konkurso vaikai grįžo laimingi su naujais paspirtukais, „Lego“ žaidimais, sportiniais maišeliais, marškinėliais, finalininkų taurėmis bei medaliais. Po užduočių jų laukė edukacinės veiklos su animatoriais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto