Mažeikiškiai prašo nustatyti nuolatinę vietą susirinkimams

Yra mažeikiškių, pageidaujančių, kad aikštė prie bažnyčios taptų oficialia susirinkimų vieta. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Į Savivaldybę kreipėsi Mažeikių krašto piliečių savivaldijos valdybos pirmininkė Rima Štefanė, prašydama pakeisti renginių organizavimo Savivaldybės teritorijoje taisykles. Jos teigimu, dėl netobulų, vienas kitam prieštaraujančių teisės aktų ji buvo atsidūrusi teisiamųjų suole.

Taisykles kritikavo

„Santarvė“ jau rašė, kad R. Štefanei teko stoti prieš teismą dėl nesankcionuoto piketo organizavimo.
Toks leidimas reikalingas, kai susirenka dešimt ir daugiau žmonių. Teismas tada bylą prieš mažeikiškę nutraukė, nes renginio organizatorė įrodė, jog tai buvusios tik taikios eitynės „Už laisvę ir tiesą, prieš melą ir smurtą“.
Savivaldybės taryba 2010-ųjų spalį patvirtino renginių organizavimo Mažeikių savivaldybės teritorijoje taisykles. R. Štefanė jas kritikavo: esą jos sudarytos vadovaujantis nežinia kokiais teisės aktais, neapima Susirinkimų įstatymo, į vieną suplakta reikalavimai tiek komerciniams, tiek visuomeninių organizacijų renginiams.
R. Štefanė prašė peržiūrėti, pakeisti bei papildyti taisykles.

Reglamentuoja skirtingus dalykus

Mažeikiškės prašymas buvo svarstytas Švietimo, sporto ir kultūros komiteto posėdyje.
Savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vedėja  Angelė Rupkutė paaiškino, kad Tarybos patvirtintos  taisyklės nieko bendro neturi su Susirinkimų įstatymu. Pastarasis netaikomas koncertams, kultūros, sporto ir panašaus pobūdžio renginiams. Juos rengiant vadovaujamasi Savivaldybės patvirtintomis taisyklėmis.
„Susirinkimų įstatymas reglamentuoja mitingus, taikias demonstracijas, eitynes, akcijas ir panašiai“, – akcentavo vedėja.
Mitingų organizavimo patirties turinti komiteto narė, švietimiečių profsąjungos lyderė Judyta Čejauskienė replikavo, jog policijos bėda, kad ji neskiria vaikštynių nuo piketo, mitingo nuo streiko.
„Kas kaltas, kad mūsų policija ir valdininkai suplaka viską į krūvą ir organizacijos dėl to turi didelių nemalonumų?“ – retoriškai klausė politikė, išgirdusi, kad policija, įvertindama R. Štefanės veiksmus dėl eitynių organizavimo, vadovavosi Savivaldybės taisyklėmis.

Vertino skeptiškai

R. Štefanė mano, kad mažiau problemų būtų, jei Mažeikiuose būtų parinkta vieta, kur žmonės galėtų išreikšti savo valią, politinius įsitikinimus. Susirinkimų įstatymas numato nuolatinės vietos (iki šimto žmonių) parinkimą – tiek aikštėse, parkuose, tiek ir patalpose.
Tarybos narės Daivos Šideikienės teigimu, nustačius susirinkimų vietą ir laiką, jų organizatoriams nereikėtų kiekvieną kartą gauti leidimų, užtektų apie tai tik pranešti valdžiai.
Komiteto nariai skeptiškai vertino tokius pageidavimus. Išsiskyrė ir nuomonės dėl tokios vietos parinkimo. Ypač kritiškai buvo sutiktas siūlymas tokia vieta nustatyti aikštę prie Šv. Pranciškaus Asyžiečio bažnyčios.
Komiteto posėdyje sprendimas nebuvo priimtas. Išsiskyrus nuomonėms, kilus neaiškumams, nutarta kreiptis pagalbos ir išaiškinimo į juristus.

6 Atsakymai į “Mažeikiškiai prašo nustatyti nuolatinę vietą susirinkimams”

 1. to nieko sau parašė:

  pritariu :) Juk viešai skelbia kad nori kuo arčiau žmonių , bus arti

 2. Vardas (privalomas) parašė:

  Melioratorių tualeto nenusaugo nuo popieriaus rinkėjų ir porelių, tai pareikalaukite dar, kad viešnamį įrengtų, o seniūnas atrinktų kas ten darbuosis už pašalpas…

 3. daiva parašė:

  jei snapsa ir uzkanda atsines nesu nieko pries,prisidesiu ir as kokiu bambaliu kad pokalbis smagesnis butu

 4. nieko sau parašė:

  Ponia Daiva, Jūs gyvenate privačiame name, galite priimti į kiemą ir nereikės kreiptis į savivaldybę. Ar jums neužtenka ją „melžti“. Paaukokite save „vardan rinkėjų“. Pasiūlykite savo kiemą. Pažiūrėsime ar patiks, kai rinksis be leidimo kas nori ir kada nori.

 5. Daiva Šideikienė parašė:

  Kadangi, Susirinkimų įstatymas numato nuolatinę susirinkimų vietą (iki šimto žmonių) ir bendro naudojimo patalpose, tai Švietimo ,kultūros ir sporto komiteto narių reiks prašyti ,kad žmonėms būtų paskirtos ir patalpos.

 6. REIKIA parašė:

  TIKRAI TOKIA VIETA TURETU BUTI NUMATYTA. ! Gal kur vyksta mitingai Laisves aiksteje3. Dabar renovuota, taip daug vietos, graziai atrodo. Su negalia ar negalia zmogui ir atsisest kur butu, sitiek daug stipriu nesuoliuku, o swuolu, sakyciau itvirtinta. Gal zmones buti kulturingi ir zolytes nemindytu, nes grindinys ir iejimo takai gana erdvus. Man asmeniskai labai patiktu. Tik gal nereiktu duot leidimu visokioms“nenormalioms“ eitynems. Cia musu pasididziavimo rimta vieta. Kaip manote gerbiami valdzios atstovai ir siaip eiliniai pilieciai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto