Ir mažeikiškiai referendumo iniciatoriai pritaria nepasitenkinimui VRK sprendimu

Naujų parašų referendumo organizatoriai rinkti negalės, tačiau trūkumus ištaisyti jiems leista. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) šeštadienį paskelbė, kad norint surengti referendumą dėl draudimo parduoti žemę užsieniečiams surinktas parašų skaičius nėra pakankamas: dalis parašų neatitinka reikalavimų.

Nors pašalinti neesminiais pripažintus parašų rinkimo trūkumus skirta papildomai laiko, referendumo iniciatoriai nepasitenkimą dėl kai kurių VRK sprendimų išreiškė protesto akcijoje.


Neatitinka reikalavimų

VRK patikrinus referendumo iniciatorių surinktus parašus, paaiškėjo, kad iš daugiau nei 320 tūkst. surinktų piliečių parašų reikalavimus atitinka 292 200. Šis skaičius beveik 8 tūkst. mažesnis, nei reikia norint surengti referendumą.
Naujų parašų referendumo organizatoriai rinkti negalės, tačiau trūkumus ištaisyti jiems leista. Tam suteiktas penkiolikos dienų terminas, kuris prasidės sausio 6 dieną.
„Nors Vyriausioji rinkimų komisija galėjo būti kiek lankstesnė, iš kitos pusės, džiaugiamės, kad mes vis dar turime šansą tuos balsus koreguoti. Tikiu, kad didelių problemų tai nesukels, entuziazmo neprarandame ir eisime iki galo“, – sakė iniciatyvinės grupės koordinatorė Mažeikiuose Indrė Kunaikienė.


Surengė protesto akciją

Nepasitenkinimą kai kuriais VRK sprendimais Tautininkų sąjunga ir iniciatyvinės grupės nariai sekmadienį išreiškė prie Seimo surengdami protesto akciją.
Nors patys mažeikiškiai mitinge nedalyvavo, protestuotojus tikina palaikantys.
„Vyriausioji rinkimų komisija sprendimus priima vadovaudamasi įstatymais ir normalu, kad jie nelinkę daryti jokių išimčių. Žmogiškasis faktorius šiuo atveju nelabai egzistuoja. Jie apskritai galėjo atsižvelgti į šios iniciatyvos rimtumą ir žmonių nuoširdų darbą“, – VRK darbą įvertino I. Kunaikienė.

Plačiau apie referendumo iniciatorių nuogąstavimus ir planus skaitykite antradienio „Santarvėje“. 

12 Atsakymų į “Ir mažeikiškiai referendumo iniciatoriai pritaria nepasitenkinimui VRK sprendimu”

 1. Komentatorius parašė:

  Aš labai džiaugiuosi, kad Karbauskis, kuris metė nemažas lėšas į tą referendumą, bent taip kau kuriems žmonėms pagerino gyvenimą, užsidirbo vieną kitą litą. Ir dar džiaugiuosi mūsų Konstitucijos sudarytojais. Tobuliausias įstatymas Lietuvoje, kurį pakeisti labai sunku. Už tai turėtume jiems padėkoti. Ir visokie Pankos bei šliužai savo sapalionėmis nieko nepadarys. Ne parašų rinkėjai, o dedantys parašys yra buki. Mes garsėjame, kad pirma pasirašome, o po to žiūrime ir stebimės, kad pasirašėme po mirties nuosprendžiu. Manęs vienintelį kartą prašė pasirašyti, tai pasakiau, kad nematau reikalo pasirašinėti. Toks referendumas apskritai negalėtų būti skelbiamas, nes klausimo formulavime būtų teisinė nesąmonė. ES galioja laisva prekyba, tad kas kam nori, tas tam ir parduoda. Dar neteko sutikti žmogaus, kuris parduotų prekę tam, kuris siūlo mažiau.

 2. KOMUNISTINIS RYTOJUS? parašė:

  Čia Santarvė ar KOMUNISTINIS RYTOJUS? Su tokiomis antraštėmis jums kaip minimumą 50 metų atgal į praeitį. Esu MAŽEIKIETIS ir jokių referendumų nepalaikau.

 3. Arūnėli begalvėli, parašė:

  Gal nepradėkim demagogijos, a? Lyg Mažeikių miesto gyventojams rūpėtų kaimo žmonių žemė. Beje, daugelis pasirašiusių vyresnio amžiaus žmonių buvo paprasčiausiai apgaudinėjami (tame tarpe ir mano mama) kad bus išparduota dar neišparduota Lietuva. Siaubas, ar ne? O tai gryniausias melas. Buvo net noras surasti tą parašų rankiotoją ir panaikinti parašą už apgaulę.
  Neskirti žemės, kaip kapitalo, ir teritorinio šalies vientisumo gali tik visiški neišmanėliai. Antra, Mažeikių rajone ir taip tūkstančiai hektarų jau supirkti danų ir vokiečių kapitalo įmonių, tad tolesni apribojimai įsigyti žemės ūkio paskirties žemę ES fiziniams ir juridiniams asmenims yra absurdiški ir neatitinkantys realybės.

 4. ARŪNS parašė:

  Nu jo,matau daugeliou galvelės yr toščias.Gal biški nuo telika atsitraukėt ir pradiekėt mastytė.Ir nesvaikėt kad pgal jumis čia atseit beveik nieks nepalaika referenduma.Kap tik Mažeikius bova veinė iš aktyviausiu pasirašančiu.O su pasivadėnusio „komentatorius“ noriečiau pabendrautė akis i aki.Galieto isitikintė kuokės pas mumis toščias galvas :)

 5. Vardas (privalomas) parašė:

  Jei nuspręs , kad į prezidento rinkimus turi ateiti daugiau rinkėjų , tada referendumui surinktų parašų užteks.

 6. Trojus parašė:

  Aš ir mano šeima, pažįstami nepritariame referendumui ir jeigu jis bus paskelbtas- NEISIME balsuoti. Neateis 50procentų- ir referendumas žlugęs. Pradžioje uždraus laisvai pirkti ir parduoti žemę, po to butus, poto gal uždraus ir laisvą spaudą? Manau, kad geriausia neiti į referendumą. Aš už laivę ir laisvą rinką.

 7. Algirdas P. parašė:

  Per keletą rinkimų į Seimą pastebėjau, kad tie, kurie renka parašus dažnai nežino ir todėl nesilaiko įstatyme numatytų reikalavimų. Savo ranka rašo, neatsakingai užpildo langelius ir pan. Bet iš kitos pusės matosi, kad VRK turi užduoti „nepraleisti“ šio referendumo, nes „išbrokavo“ žymiai daugiau parašų, negu būna vidurkis.

 8. Mažeikietis parašė:

  Aš nepritariu referendomui ir mano kaimynai taip pat.

 9. tomas parašė:

  Monika KRIŠČIŪNAITE (arba vyr.redaktore Audrone M.), jūs per daug sau leidžiate apibendriti teigdami, kad mažeikiškiai nepatenkinti kažkokiu referendumo organizatorių nemokšiškumu ir neraštingumu. Kam tas filadelfinis žiniasklaidinis šūdmalimas? Reikėtų pasimokinti bent žurnalistikos pradžiamokslio prieš kuriant tokius tekstus ir antraštes.

 10. Nepritariu Komentatorius parašė:

  Komentatorius, nederetu izeidineti pasirasiusiuju. Manau, didzioji dalis, padejusiu parasa paprasciausiai buvo apgauti. Jiem nebuvo dorai paaiskinta, nei uz ka jie pasiraso, nei tai, kad taip kazkodel nekenciami uzsienieciai jau ir dabar gali pirkti ta zeme, nei kad pritarus referendumui,labai galima pasekme butu – ES paramos sustabdymas. O nuo to nukentetu patys pasirasiusieji ir labiausiai – patys ukininkai. Beda, kad ir rinkusieji parasus nelabai patys suvoke, uz ka juo renka. Teko diskutuoti net su trim rinkejais – ne vienas nezinojo, kad uzsienieciai jau ir taip gali legaliai pirkti zeme per juridinius asmenis, nezinojo ir galimu pasekmiu. Tiesiog buvo bandoma kazkokia migla apsvaiginti, bandant parodyti, jog einama vardan patriotiskumo. Tik nesuprantama, kad kenkimas Lietuvai ir jos zmonems nieko bendro neturi su patriotiskumu.

 11. Komentatorius parašė:

  Tikiuosi, kad visi tie, kurie pasirašė, nueis pasitikrinti savo sveikatą pas psichiatrą arba persišviesti smegenis. Nors nelabai tikiu, kad ten rentgenas kažką rastu. Kam pasirašyti už tai, kas yra nelogiška? Juk jau dabar, jei nenori, gali neparduoti žemės užsieniečiui ar lietuviui. Tai…?

 12. Nesvarbu parašė:

  O as nepritariu, nors irgi esu mazeikiskis. Kas cia uz visus mazeikiskius savo nuomonę isreiske kaip vienintele ?

  Ir siaip, atsibuskit gi pagaliau, zeme seniai pardavinejama. Bet koks uzsienietis/uzsienio imone gali steigti juridini asmeni Lietuvoje ir pirkti tos zemes i valias. Ir kam reikia, kas mato tam perspektyva, ta ir daro. Tai, del ko diskutuojama dabar, yra zemes pardavimo proceduros sulyginimas, kad uzsienio fizinis asmuo, galetu pirkti zeme Lietuvoje nesteigdamas juridinio asmens, kaip kad Lietuvos pilietis tai gali daryti visoje ES. T.y. sutaupytu laiko reikalingo pvz UAB isteigti (kelios dienos) ir butu tiesiog palengvinta procedura. Pasikartosiu, kas tikrai nori pirkti zemes Lietuvoje, ta pilnai gali daryti bei daro ir dabar, o tos kelios papildomos dienos nieko nekeicia.
  Kitas klausimas, kad mes esame isipareigoje (su pereinamuoju laikotarpiu) ES suvienodinti proceduras Lietuvos ir kitu ES saliu pilieciams. Pereinamasis laikotarpis (po pratesimo) baigiasi ir jei to nepadatysime, bus paprasciausiai pradeta pazeidimo procedura, pvz sustabdant paramos Lietuvai teikima iki tol, kol bus igyvendinti prisiimti isipareigojimai.
  Taigi, dabar turim situacija, kai ES parama statome pries proceduru suvienodinima (ne draudima, uzsienieciai, norintys ta daryt, zeme gali pirkti ir dabar ir tai daro)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto