Mažeikiškiai referendumo organizatoriams žada paramą

Kitų metų gegužės 1 d. baigsis pereinamasis laikotarpis, kai draudžiama užsienio piliečiams įsigyti Lietuvoje žemės sklypus. Elijaus KNIEŽAUSKO nuotr.

Kauno sporto halėje šeštadienį rinkosi žemės gynėjais pasivadinę žmonės iš įvairių šalies rajonų. Jie sieks konstituciškai uždrausti parduoti žemę užsieniečiams, o jos išteklius jiems leisti naudoti tik pritarus referendume. Vyriausioji rinkimų komisija jau įregistravo iniciatyvinę grupę, kuri nori surengti privalomąjį referendumą.


Iniciatyvinė grupė – ir Mažeikiuose

Šalies iniciatyvinės grupės vadovas ūkininkas, buvę žurnalistas Pranciškus Šliužas „Santarvei“ yra sakęs, kad idėja suburti tautą kilo pastebėjus, kad Lietuva pradėta kolonizuoti. 
„Esame tokioje padėtyje, kad mūsų žemė yra perkama be jokių apribojimų, su ja daroma, kas norima, o visi tyli. Būtina užkirsti kelią šiam pragaištingam procesui“, – teigė projekto iniciatorius.
Situacijai abejingas neliko ir mažeikiškis Kęstutis Juočeris, kuris tapo iniciatyvinės grupės iniciatoriumi.
Mažeikiškis tikisi ir daugiau palaikančiųjų, kai prasidės parašų rinkimas.


Siekia Konstitucijos keitimo

Iniciatyvinė grupė siekia trijų Konstitucijos straipsnių keitimo – sumažinti reikalavimus referendumui surengti ir uždrausti žemės pardavimą užsieniečiams bei juridiniams asmenims. 
Žemės gynėjai siekia, kad referendumams rengti reikalingas surinkti parašų skaičius būtų sumažintas nuo 300 tūkst. iki 100 tūkst., žemės, miškų ir vidaus vandenų nuosavybės teisė būtų pripažinta tik savai valstybei ir jos piliečiams, o žemės gelmių ir gamtos išteklių naudojimas pramoniniu būdu galimas tik pritarus privalomuoju referendumu.
Kad referendumas būtų paskelbtas, iniciatyvinė grupė privalo per tris mėnesius surinkti ne mažiau kaip 300 tūkst. parašų.


Suvažiavime – tik vienas mažeikiškis

Šeštadienį Kauno sporto salėje vyko žemės gynėjų suvažiavimas. Kaip skelbiama pranešimuose, jame dalyvavo arti tūkstančio dalyvių. Susirinko politikai, įvairių visuomeninių organizacijų atstovai.  
K. Juočeris apgailestavo negalėjęs dalyvauti suvažiavime, mažeikiškiams atstovavo Rolandas Kunaika.
Suvažiavime netrūko emocingų kalbų, teigiančių, kad leidimas parduoti žemę užsieniečiams bus pražūtingas lietuvių tautai.
Kitų metų gegužės 1 d. baigsis pereinamasis laikotarpis, kai draudžiama užsienio piliečiams įsigyti Lietuvoje žemės sklypus.
Suvažiavime priimta rezoliucija, kuria reikalaujama uždrausti skalūnų dujų žvalgybą ir gavybą Lietuvoje.


Prašys mažeikiškių palaikymo

Parašų rinkimo vajų planuojama pradėti rugpjūčio 29 d. Jis truks tris mėnesius. 
K. Juočeris pastebėjo, kad tarp žemės gynėjų didžioji dalis yra ne ūkininkai. Tačiau tikimasi, kad iniciatyvą palaikys ir ūkininkai.
Mažeikiškis taip pat ketina susisiekti su Ūkininkų sąjungos Mažeikių skyriumi ir prašyti palaikymo. „Praėjusiais metais Vengrijos parlamentas priėmė nuostatą, kad šalies teritorijoje esantys žemės plotai yra nacionalinė vertybė, todėl jų pardavinėti  užsieniečiams negalima. Manau, kad žemė ir Lietuvoje yra vienas iš pragyvenimo šaltinių, todėl negalime jos atiduoti kitiems“, – samprotavo iniciatyvinės grupės koordinatorius.
Pašnekovas apgailestavo, kad priimant teisės aktus dėl žemės pardavimo užsieniečiais buvo nepakankamai tariamasi su tautos, žemdirbių organizacijų atstovais ir pan. Todėl dabar tenka stabdyti tai, kas Lietuvai nenaudinga.


Pritaria referendumo idėjai 

Žemės ūkį kuruojantis vicemeras Jonas Siminkevičius pastebėjo, kas tie, kurie prijaučia žemdirbiams, seniai kelia šį klausimą.
„Mūsų partijos (valstiečiai liaudininkai – B. R.) pirmininkas Ramūnas Karbauskis palaiko tokio referendumo idėją, nors partijoje yra ir opozicionierių. Skyriuje esame apie tai kalbėję, tai irgi palaikome. Žemė negali būti prekė užsieniečiams, valstybė kaip savo valiutą, taip ir savo žemę turi turėti“, – samprotavo vicemeras.
Tačiau, anot pašnekovo, referendumas nieko neduos, jeigu nebus panaikintos įstatymo spragos, kuriomis pasinaudodami žemę superka užsienio kapitalo Lietuvoje registruoti „uabai“.


Ūkininkai žada paramą

Ūkininkų sąjungos Mažeikių skyriaus pirmininkas Andriejus Virkutis sakė, kad jeigu ne geri orai, įsukę į javapjūtę, jis ir pats būtų važiavęs į Kaune vykusį žemės gynėjų suvažiavimą.  
„Be abejo, palaikome. Jei nėra savo žemės, ir Lietuvos nebėra. Mes ne prieš užsieniečius, tegu nuomojasi, dirba tą žemę, tačiau kam nuosavybę prarasti?“ – svarstė ūkininkas.
Jis pastebėjo, kad yra ir kitaip mąstančiųjų, nes jiems svarbiausia – pinigai. Tačiau ne visiems  materialiniai dalykai ima viršų. Tokie patriotai nors ir pigiau, tačiau žemę parduoda tik saviems.
„Padėsime, kai parašus rinks. Negalime likti nuošalyje. Vengrai sugebėjo išsaugoti savo žemę ir mes turime tai padaryti“, – Ūkininkų sąjungos Mažeikių skyrius iniciatyvinei grupei pažadėjo savo paramą.

5 Atsakymai į “Mažeikiškiai referendumo organizatoriams žada paramą”

 1. Jonuks parašė:

  Lietuviams sava žemė buvo šventas reikalas, nenorėčiau, kad kaimynai būtų kokie turkai, albanai ar lenkai. Trojus tik apie savo pilvą ir lovį galvoja, tokie „patriotai“ bet ką parduos. Referendumas būtinas, pasirašys daugelis suprantančių Lietuvos žemės likimą.

 2. Trojus parašė:

  Nuomonė:Nuosavybė- šventa. Kam norėsiu tam parduosiu. Nei aš , nei mano šeima, nei kaimynai į jokį referendumą neis, niekur nepasirašysime… Tai gal ir namą parduodant taikykim apribojimus? Juk irgi gali užsienietis nupirkti- žiūrėk ir išparduosim Lietuvą…O šliužas visada yra šliužas- jis nori tik prie lovio kokiu nors būdu prišliaužti.

 3. Komentatorius parašė:

  Tik idiotai gali sugalvoti taip.

 4. ARŪNS parašė:

  nojė,lauksem kor pasirašytė reks

 5. zemaitis parašė:

  no deko debova?Jego darom tuov referendom tai darom.Už vėsus mažeikėškius nerokoukės,sakyk kor renkamies ėr nuspresėm.Aš ėrgi nuoro kad anėms nepardoutome žemekės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto