Mažeikiškiai ruošiasi Baltijos kelio jubiliejui

Mažeikiškiai – Baltijos kelio 20-mečio minėjime. Rūtos Končiutės-Mačiulienės nuotr.

Rugpjūčio 23 dieną bus 30 metų, kai Lietuvos, Latvijos ir Estijos žmonės susikibo rankomis Baltijos kelyje.
Vasarą Puškonių kaime – vietoje, kurioje Baltijos kelyje stovėjo mažeikiškiai, planuojama atidengti koplytėlę.

Idėją iškėlė sąjūdiečiai

Tokią iniciatyvą, kad reikia kažkokiu būdu įamžinti tą vietą, kurioje į Baltijos kelią prieš tris dešimtmečius įsiliejo mažeikiškiai, iškėlė ir Mažeikių rajono savivaldybei pasiūlė Lietuvos Sąjūdžio Mažeikių skyriaus nariai.
„Kiti rajonai vienaip ar kitaip jau anksčiau buvo tai padarę. Kas buvo pastatę akmenį, kas paminkliuką kokį. O Mažeikių rajonas – nieko. Todėl dar praėjusiais metais pradėjome raginti rajono valdžią nepamiršti šios sukakties“, – sakė Antanas Poškus.

Neprieštarauja ir koplytėlei

Mažeikiškiai sąjūdiečiai sako parašę prašymą Savivaldybės merui. Jame išdėstė savo pasiūlymus, apibūdino idėją.
Meras šį prašymą peradresavo Mažeikių rajono įvaizdžio formavimo darbo grupei. Jos nariai tai idėjai, kad reikia įamžinti, pritarė, bet sąjūdiečių sumanytą įamžinimo formą atmetė. Ir nusprendė paskelbti konkursą medžio meistrams, pakviesti juos sukurti koplytėlę, kuri būtų įkelta į ąžuolą, augantį toje vietoje Pasvalio rajone, kur Baltijos kelyje stovėjo mūsų krašto žmonės.
„Mes visai nieko prieš koplytėlės su šv. Jurgio skulptūrėle statymą. Bet aš esu miškininkas, turiu savo mišką ir žinau: ąžuolas yra gyvas medis. Jis augs, o koplytėlės neprisuksi su vielomis, neprikalsi – medis kiekvieną pašalinį daiktą meta šalin. Tai mano pastebėjimas būtų toks, kad tą koplytėlę reikėtų statyti ant ąžuolinio stulpelio“, – mintimis pasidalijo pašnekovas.

Dalyvaus minėjime

1989 metų rugpjūtį vykusį Baltijos kelią organizavo Lietuvos persitvarkymo sąjūdis.
„Kelias buvo padalytas į atkarpas. Kiekvieno Lietuvos rajono žmonės turėjo nurodytu laiku atvykti į tiems rajonams priskirtas vietas“, – prisiminė pašnekovas.

Į Baltijos kelio minėjimą – su vėliavomis. Rūtos Končiutės-Mačiulienės nuotr.

Jis pridūrė, kad pats į Baltijos kelią važiavo per Latviją drauge su Mažeikių elektrinės darbuotojų komanda ir Puškonis pasiekė sėkmingai bei laiku. O kita mažeikiškių sąjūdiečių grupė į Puškonis važiavo per Šiaulius ir užstrigo Pasvalyje.
„Taip, vasarą, jei viskas gerai, būtinai važiuosiu į Baltijos kelio minėjimą. Kaip ir įprasta kas penkmetį. Tą vietą Puškonyse turbūt jau užsimerkęs atrasčiau“, – sakė A. Poškus.

Vienybės dvasia

Mažeikių rajono savivaldybės administracijos Kultūros ir sporto skyriaus vyriausioji specialistė paminklotvarkai Rūta Končiutė-Mačiulienė sako, kad, minint Baltijos kelio 30-metį, vasarą numatyta organizuoti mažeikiškių išvyką į Puškonis.
Tos išvykos metu ir turėtų būti atidengta koplytėlė.
„Kai mažeikiškiai važiavome į Puškonis minėti Baltijos kelio dvidešimtmečio, dvidešimtpenkmečio, susitikdavome su Puškonių bendruomene – ir bendrą stalą susiorganizuodavome, ir padainuodavome, pasikalbėdavome. Žodžiu, ten būnant apimdavo toks bendrumo, vienybės jausmas“, – prisiminė pašnekovė, kuri ir buvo pastarųjų dviejų išvykų organizatorė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto