Mažeikiškiai ruošiasi paminėti Sausio 13-ąją

Sausio 13-osios įvykius prisimins dauguma seniūnijų ir mokyklų bendruomenių. Eltos nuotr.

Penktadienį miestas ir dauguma rajonų seniūnijų minės Sausio 13-osios įvykius. Vienur bus organizuojami kelias valandas truksiantys minėjimai, kitur – apsiribota dalyvavimu visuotinėje pilietinėje akcijoje „Atmintis gyva, nes liudija“.

Liepsnos laužai

Penktadienį miesto ir rajono gyventojai kviečiami prisijungti prie visuotinės akcijos „Atmintis gyva, nes liudija“ ir 8 val. ryto dešimčiai minučių savo languose uždegti po atminimo žvakelę.
Užgesus žvakutėms jas pakeis atminimo laužai. Laižuvoje gyventojai rinksis prie kultūros centro, kur ir bus deginamas atminimo laužas. Taip pat vyks minėjimas, skirtas Laisvės gynėjų dienai.
Laužą degins ir urvikiškiai, kad žmonės nesušaltų, jie bus vaišinami karšta arbata. Vėliau visi sugužės į kultūros centre rengiamą literatūrinę-muzikinę kompoziciją „Sausio gėlės krauju pražydo“, o vakare jaunimui bus rodomas dokumentinis filmas „Sausio 13-oji“.

Įvykius primins parodos

Sedoje ano tragiškojo sausio įvykius primena bibliotekoje surengta paroda „Žmonių širdys labai didelės, o meilė Tėvynei – dar didesnė…“ Atėjusieji gali pamatyti nuotraukose užfiksuotas akimirkas iš tragiškos lietuviams dienos. Taip pat eksponuojami straipsniai iš to meto spaudos, Sausio 13-ajai paminėti išleistų knygų, į kurias sudėtos žuvusiųjų artimųjų mintys, žuvusiųjų nuotraukos.
Ši paroda lankytojų lauks iki sausio 18-osios.
Židikų seniūnė Stanislava Valatkevičienė pasidžiaugė, kad Ukrinų kultūros namuose nuo trečiadienio iki šeštadienio veiks spaudinių ir vaikų piešinių paroda „Atmintis visada gyva“.
Dar viena paroda lankytojų laukia ir Savivaldybės Viešosios bibliotekos salėje. Čia eksponuojama paroda „Mintys apie laisvę ir nepriklausomybę“.

Ne tik mišios, bet ir renginiai

Penktadienį žmonės galės pasimelsti už žuvusius Laisvės gynėjus. Šv. Mišios bus aukojamos Sedoje, Viekšniuose, Buknaičiuose, Židikuose ir Mažeikiuose.
Po mišių gyventojai kviečiami į įvairius renginius.
Sedos seniūnas Algirdas Grinkevičius „Santarvę“ informavo, kad sediškiams bus pristatyta poetinė-muzikinė kompozicija.
Buknaičių kultūros namuose lankytojų lauks specialus stendas „Amžinai gyvi“.
Pasak Šerkšnėnų seniūno Alfonso Šakausko, Šerkšnėnų kultūros centre vyksiančiame minėjime „Tu – mano laisvė“ dalyvaus vietos gyventojai, prisiminimais pasidalins sausio įvykių liudininkai.
Tirkšlių seniūnijos salėje taip pat vyks popietė. Kultūros centre šaliai lemtingus įvykius primins demonstruojamas filmas.
Į popietę „Sausio 13-oji – negyjanti žaizda“ bus kviečiami ir židikiškiai. Ji vyks Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje iš karto po mišių.
O Leckavos kultūros namai Laisvės gynėjų dieną minės kartu su mokyklos pradinukais.
Savivaldybės kultūros centro mažojoje salėje vakare planuojamas koncertas „Neklupk, kaip tąsyk neklupai…“

Paminės ir moksleiviai

Rajono ir miesto mokyklos taip pat prisimins kritusius laisvės gynėjus. Sausio 13-osios tema bus integruota į klasių valandėles.
Vyks diskusijos apie sausio įvykius ir ko galima iš jų pasimokyti. Bus demonstruojami filmai ir nuotraukos, menančios to meto įvykius.
Viekšnių gimnazijoje vyks jaunimo istorinės atminties bei patriotiškumo valanda.
Žemalės pagrindinės mokyklos moksleiviai Laisvės gynėjus pagerbs Sedos girioje, prie paminklinio akmens žuvusiems už laisvę. Mokykloje yra paskelbtas piešinių konkursas „Laisva Lietuva“.
O Užlieknės pagrindinės mokyklos mokiniai renka ir kaupia atsiminimus apie Sausio 13-osios įvykius ir ruošiasi respublikiniam rašinių konkursui „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“.
Krakių pagrindinės mokyklos moksleiviai ir bendruomenės atstovai dalyvaus proginiame bėgime apie Krakių gyvenvietę.
Besimokantieji „Ventos“ pagrindinėje mokykloje 14 angelų ir žvakutėmis papuoš Atminties medį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto