Mažeikiškiai sportininkai diskriminacijos užsienyje nepajuto

Stalo teniso atstovai Arnoldas Domeika (kairėje) ir Raimondas Jackevičius artimiausiais metais tikisi aplankyti dar dvi egzotines šalis – Kiniją ir Malaiziją. Nuotrauka iš asmeninio albumo

Ne vienoje užsienio valstybėje svečiavęsi ir rungtyniavę mūsų rajono sportininkai teigia jokių nemalonumų dėl to, kad yra lietuviai, nepatyrę. Tačiau visi vienu balsu tvirtina, kad gerai mokėti anglų kalbą, norint būti pasaulio piliečiu, – būtina.

Šalies čempionui įsiminė Japonija

Šalies stalo teniso čempionui Arnoldui Domeikai iš dvidešimt penkių pasaulio šalių, kuriose yra rungtyniavęs, labiausiai įsiminė du kartus aplankyta Japonija – naujausios technologijos, tvarka, švara, viskas apgalvota iki smulkmenų ir sukurta jauki aplinka žmogui gyventi. Ne mažiau nustebino ir patys japonai – neaukšto ūgio, paslaugūs ir kultūringi žmonės, tik jiems sunku įsivaizduoti, kur yra ta Lietuva, jie žino tik Europą.
„Didžiausias netikėtumas taip pat buvo šioje šalyje, kai varžybų metu mūsų pasirodymo atėjo stebėti buvęs Lietuvos ambasadorius Japonijoje, kuris jau dvylika metų gyvena šioje šalyje ir yra vedęs japonę. Jam turėjome daug klausimų apie gyvenimo šioje šalyje ypatumus, taip pat jis mums paaiškino jų papročius“, – prisiminė sportininkas.

Svarbiausia – anglų kalba

A.Domeikos teigimu, pagyveni savaitę užsienyje ir pamatai, kad nėra taip jau blogai toje mūsų Lietuvoje – iš kiekvienos tautos galima šio to pasimokyti, pamatyti ir įsitikinti, kad viskas pasiekiama darbu.
„Moku tik savo gimtąją ir anglų kalbas ir manau, kad daugiau tikrai nesimokysiu, tik anglų  tobulinsiu. Nors žaidžiu Vokietijoje, į šią šalį vykstu per tris mėnesius šešis kartus, tačiau jokio kalbos barjero nejaučiu – mūsų komanda jauna, visi kalba angliškai, ekipos vadovas užsiima kompiuteriais, pats yra gyvenęs Jungtinėse Amerikos Valstijose, tad bendravimo barjero nėra. Kita vertus, Japonijoje prie bet kokio prietaiso yra užrašas, kaip juo naudotis, tiek japoniškai, tiek angliškai. Tokia tvarka yra ir kitose išsivysčiusiose šalyse“, – sakė Arnoldas.

Daugiau įspūdžių – „Santarvės“ laikraštis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto