Mažeikiškiai susirūpino dėl galimo dujų nuotėkio

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Šią savaitę mažeikiškiai pradėjo justi neįprastą dujų kvapą butuose. Apie neįprastus „aromatus“ socialiniuose tinkluose paskelbė mažiausiai dešimties daugiabučių namų gyventojai. Dalis jų kreipėsi į suskystintas dujas tiekiančią bendrovę „Sauridą“, kiti skambino į redakciją.

„Santarvė“, sulaukusi skundų iš mažeikiškių, pabandė išsiaiškinti, kas nutiko, kad iš dujinių viryklių ėmė sklisti nemalonus kvapas.
Bendrovėje „Saurida Oil&Gas“ technikos vadovu dirbantis Valentas Bačiūnas mažeikiškiams paaiškino, kad į mažeikiškiams tiekiamas suskystintas dujas yra įpiltas kitoks odorantas (cheminė medžiaga, suteikianti bekvapėms kurui naudojamoms dujoms savitą kvapą, vartojama saugumo sumetimais – red. past.) nei iki šiol.
„Tam, kad užuostum dujų nutekėjimą, kol dar nėra susidariusi pavojinga jų koncentracija, į dujas pridedama odoranto, kuris ir smirdi. Gyventojai prie seno odoranto buvo pripratę, o dabar gauta dujų su kitokiu odorantu, tai jo kvapą žmonės ir pajuto. Kai dujos dega, jokio kvapo nėra“, – paaiškino V. Bačiūnas.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

5 Atsakymai į “Mažeikiškiai susirūpino dėl galimo dujų nuotėkio”

 1. Vardas (privalomas) parašė:

  Kaip nesmirdes,jei vamzdynai,skaitikliai ir kita iranga supuvus o duju kokybe labai abejotina,laikas senai atsisakyti tu bezdalu ir puodai tada bus svarus,nereiks nuo dugno nesudegusius taukus grandyti.

 2. Valentas Bačiūnas parašė:

  Kitoks odorantas ipiltas į dujas ir viskas, o propano – butano dujos pačios bekvapės ir nenuodingos, žmogus gali tik užtrokšti prisikvėpavęs tų dujų, nes dujos, jeigu patenka į plaučius išstumia deguonį, todėl žmogus uždūsta. Tam kad užuostum dar nesusidarius pavojingai dujų koncentracijai į jas pilamas odorantas, kuris ir smirda. Mažeikių gyventojai prie seno odoranto buvo pripratę, dabar užvežta dujų su kitokiu odorantu, tai ir kvapą pajuto. Kai dujos dega jokio nebūdingo kvapo nėra, kvapas atsiranda kol uždega, nes kažkiek dujų visada pakliūna į kambarį prieš uždegant…..Pats savo namuose visas keturias skyles uždegęs išėjau į balkoną, pabuvęs kurį laiką, įėjau į virtuvę iš gryno oro, jokio nebūdingo kvapo neužuodžiau…
  Aiškinamasis šiluminės ir branduolinės technikos terminų žodynas: dujų odoravimas -stipriai kvepiančių priedų įterpimas į gamtines ir suskystintas naftos dujas, siekiant suteikti joms savitą kvapą ir pastebėti jų nutekėjimą pro nesandarius dujotiekius ar jų armatūrą.
  Odorantas, kuris vadinasi – Etilmerkaptanu laikoma bjauriausiai dvokiančia medžiaga pasaulyje.

 3. Na nežinau parašė:

  Naudoju tas dujas kasdien ir jokios smarvės nejutau. O dėl to priedo dujoms, dujos yra bekvapės, tai priedo naudojimas ir yra būtinas. Manau, kad geriau pajusti tą smarvę, nei patirti dujų nuotėkį bei jo galimas itin žalingas ir nepataisomas pasekmės. Beje, tas nuotėkis gali įvykti ir paties vartotojo kaltės ir/ar neatidumo (pvz. eksploatuojama netvarkinga dujinė viryklė, dėl užmarštumo paliktos atsuktos dujos arba be priežiūros veikianti dujinė viryklė). Tai tas nemalonus kvapas pagelbės ne tik konkrečiam vartotojui, bet ir kitiems to paties daugiabučio namo gyventojams.

 4. hm parašė:

  Nu ir uostyk kol nudvesi pas tavrkingus naudotojus nesmirda

 5. xxx parašė:

  Tai ka, dabar pastoviai uostyt ta smarve?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto