Mažeikiškiai – tarp laureatų

Pirmą kartą turnyro istorijoje Arūnui Čipliui pavyko laimėti „MASTER 2013 prestižinį prizą. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Ir šiais metais jau du mažeikiškiai sportininkai spėjo pasižymėti – smiginio meistras laimėjo stipriausiųjų turnyrą, krepšininkas pripažintas savaitės geriausiu žaidėju.

Laimėjo pirmąjį turnyrą

Šiais metais geriausių smiginio meistrų turnyras „MASTER 2013“ vyko jau septintus metus. Mažeikių klubui atstovavo du geriausi Latvijos žaidėjai – Madars Razma ir Aigars Strelis bei vienas pajėgiausių Lietuvos žaidėjų Arūnas Čiplys. Turnyre galėjo dalyvauti tik aštuoni stipriausi pagal praėjusių metų Lietuvos reitingą vyrai ir šešios moterys.

Tokia sistema žaidžiamos varžybos vienintelės Lietuvoje. Vienerios rungtynės trunka apie valandą laiko, tad finalininkams per dieną tenka iki penkių valandų rimtų kovų.

Pogrupyje Arūnas pralaimėjo Tomui Šakiui, bet nugalėjo A. Strelį ir Albertą Olechnovičių ir pateko į pusfinalį. Šiame etape mažeikiškis 4:2 nugalėjo M. Razmą, o finale 5:2 įveikė savo nuolatinį varžovą kaunietį Darių Labanauską.

Pirmą kartą turnyro istorijoje Arūnui Čipliui pavyko laimėti šį prestižinį prizą, nors penkiskart mažeikiškis buvo tarp prizininkų ar finalininkų (prieš penkerius metus tokį moterų turnyrą laimėjo jo žmona Irena). Latvijos atstovė Irena Bauze, turinti Mažeikių klubo licenciją, finalinėje kovoje 4:3 nugalėjo Vilniaus klubo žaidėją Vilmą Armalienę.

Tad Mažeikių DARTS klubas namo grįžo su dviem aukso ir vienu bronzos medaliu, kuris atiteko M. Razmai.

Iškovojo antrąjį asmeninį titulą

Osvaldas Mačernis (balta apranga) jau antrą kartą šį sezoną pripažintas naudingiausiu pirmosios naujųjų metų savaitės nacionalinės krepšinio lygos krepšininku. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Trisdešimtmetis Mažeikių reprezentacinės krepšinio komandos kapitonas Osvaldas Mačernis savo puikiu žaidimu ne tik džiugina sirgalius, bet ir nusipelno krepšinio specialistų įvertinimo – mažeikiškis jau antrą kartą šį sezoną pripažintas naudingiausiu pirmosios naujųjų metų savaitės nacionalinės krepšinio lygos krepšininku.

Geriausio krepšininko rinkimuose jis įveikė dar penkis pretendentus, kurie taip pat sėkmingai rungtyniavo dvejose savaitgalio rungtynėse. Tai jau antras šio krepšininko titulas šį sezoną – pirmą kartą geriausiu krepšininku mažeikiškis buvo išrinktas gruodžio pirmąją savaitę.

Šįkart Osvaldas dvejose rungtynėse išvykoje vidutiniškai per kiekvienas pelnė po 25,5 taško, atkovojo po 6,5 kamuolio, perėmė po tris kamuolius ir abejose rungtynėse surinko po trisdešimt naudingumo balų.

Krepšininkas puikų žaidimą demonstravo vos tik išsigydęs beveik dvi savaites jį kankinusią nugaros traumą. Puikus kapitono žaidimas leido ekipai nugalėti penktoje ir antroje turnyrinės lentelės vietose esančias ekipas ir „Mažeikiams“ vėl pakilti į pirmąją NKL čempionato vietą.

„Asmeninis pripažinimas džiugina, bet pasidžiaugi tuo metu ir vėl kimbi į darbą. Svarbu, kad laimi komanda, kad esame teisingame kelyje ir atkakliai siekiame tikslo – laimėti kiek galima daugiau rungtynių ir patekti į finalo ketvertą“, – sakė krepšininkas.