Mažeikiškiai tremtiniai keliavo po Suvalkijos kraštą

Nuotrauka iš asmeninio albumo

Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių bendrijos Mažeikių skyriaus tremtiniai kartu su artimaisiais dvi dienas keliavo po Sūduvos kraštą. Šios kelionės dalyvių teigimu, jie ne tik daug ką pamatė, bet nemažai ir sužinojo.

Įvairus maršrutas

Pirmąją dieną savo pažintinę kelionę mažeikiškiai pradėjo nuo Zyplių dvaro Lukšiuose (Šakių r.). Po to ekskursantai apžiūrėjo Zanavykų krašto etnografinį muziejų, susitiko su šio krašto seniūnu Vidu Cikanu.
Vėliau kelionė buvo tęsiama į Kudirkos Naumiestį, aplankytas muziejus bei Vinco Kudirkos kapas.
Dar vėliau mažeikiškiai nuvyko į Vilkaviškį, kur susitiko su Paežerių dvaro direktoriumi Antanu Žilinsku. Po to maršrutas tęsėsi į Jono Basanavičiaus gimtinę: muziejų bei Atgimimo ąžuolyną. Neišdildomų įspūdžių paliko kelionė po Vištyčio apylinkes.

Susitiko su tremtiniais

Antrąją dieną ekskursantai pasuko į Kybartus, paskui dar kartą į Vilkaviškį.
Šiame rajone apsilankyta ir Salomėjos Nėries tėviškėje, visi norintys galėjo nusipirkti medaus. Mažeikiškiai užsuko ir į  Alvito kapines bei Paežerių dvarą.
Ekskursijos darbotvarkėje buvo numatyta kelionė į Marijampolę, Tremtinių muziejaus, Palaimintojo Jurgio Matulaičio muziejaus bei koplyčios aplankymas..
Marijampolėje mūsų kraštiečiai pasižvalgė po miesto Ramybės, Vytauto bei Poezijos parkus. Iš Suvalkijos sostinės kelias vedė į Šakius ir Gelgaudiškio dvarą. Šakiuose įvyko susitikimas su šio rajono tremtiniais.
Keliaudami mažeikiškiai tremtiniai visur aplankė žuvusiųjų už Lietuvos laisvę kapus bei atminimo vietas.

Panoro parodyti

„Santarvei“ paklausus šios kelionės organizatorės tirkšliškės Irenos Reivytienės, kodėl buvo pasirinktas toks maršrutas, atsakė, kad jai pernai vasarą teko būti Marijampolėje ir apžiūrėti labai apsikeitusį šį miestą.
„Pasivaikščiojimai po Marijampolę paliko labai gerą ir neišdildomą įspūdį, todėl ir kilo idėja čia atsivežti ir kitus mažeikiškius. Dar šių metų pradžioje pradėjau ruoštis kelionei“, – sakė I. Reivytienė.
Jos surengtoje kelionėje dalyvavo keturiasdešimt devyni žmonės, ir visi esą liko patenkinti.
„Neturėjome dar tokios kelionės, kuri paliktų tiek įspūdžių. Iki šiol sulaukiu skambučių su padėkos žodžiais, kad buvo nuostabi pažintinė kelionė po Sūduvos kraštą“, – atviravo I. Reivytienė.
Kitais metais tremtiniai planuoja lankytis Akmenės rajone.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto