Mažeikiškiai ugniagesiai ne tik gesina gaisrus

Šiemet miesto ugniagesiai gelbėtojai atliko beveik 70 gelbėjimo darbų. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Iki rugsėjo vidurio mažeikiškiai ugniagesiai gelbėtojai gavo beveik puspenkto šimto iškvietimų,  gesinta daugiau kaip pustrečio šimto gaisrų. Mažeikiškių ugniagesių pagalbos prireikė beveik šimtu atvejų daugiau negu kolegų iš apskrities centro Telšių.

Gelbėjimo darbų padaugėjo

Praėjusią darbo savaitę pranešimai apie gaisrus ar gelbėjimo darbus Mažeikių priešgaisrinę gelbėjimo tarnybą pasiekė tik iš miesto.
Trečiadienio popietę Laisvės ir Pumpurų gatvių sankryžoje į avariją pateko trys automobiliai, viename iš jų buvo užspausta moteris. Atvykę gelbėtojai hidrauliniais plėstuvais atplėšė užsikirtusias automobilio „Volvo“ dureles, išlaisvino sužeistąją iš saugos diržų gniaužtų ir perdavė medikų žinion.
Šiemet miesto ugniagesiai gelbėtojai atliko beveik 70 gelbėjimo darbų, arba keturiolika daugiau negu per tą patį laikotarpį pernai. Dažniausiai ugniagesiams teko padėti kitų specialiųjų tarnybų pareigūnams (25 kartus), aštuonis kartus jie pagelbėjo žmonėms buityje, šešis kartus traukė po avarijų automobiliuose užspaustus žmones, tris kartus dirbo prie vandens telkinių, kur ištraukė du skenduolius ir vieną žmogų išgelbėjo.

Per trisdešimt melagingų iškvietimų

Tą patį trečiadienį ugniagesiai skubėjo prie Senamiesčio pagrindinės mokyklos, iš kur buvo pranešta, kad dega automobilis. Nuvykus į vietą, pareigūnų pagalbos neprireikė: vos išvydęs iš po kapoto dūmus, „Ford Transit“ vairuotojas nesutriko, užgesino variklį, atjungė akumuliatorių ir taip išvengė didelių nuostolių.
Kaip informavo Mažeikių priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje, per šiuos metus gauta 445 iškvietimai, gesinti 255 gaisrai, registruoti 33 melagingi iškvietimai. Degė 47 gyvenamieji namai, 114 atvirų teritorijų, devyniolika ūkinių pastatų, aštuoniolika transporto priemonių, 76 pievos bei 48 kiti objektai. Tragedijų per gaisrus išvengta, žmonės nebuvo traumuoti, išgelbėti 47 gyvūnai.

Rengs reidus

Rugpjūtis buvo vienas ramiausių gaisringumo atžvilgiu – kilo tik devyniolika gaisrų. Ne ką daugiau atnešė jų ir rugsėjis – per pusę mėnesio degė keturi šiukšlių konteineriai, vienas automobilis, šiaudų ritiniai Reivyčiuose bei du ūkiniai pastatai. Dėl pastarųjų gaisrų Užlieknėje ir Laižuvos gatvėje pradėti ikiteisminiai tyrimai, įtariant padegimus.
„Dabar pats tinkamiausias metas išsivalyti dūmtraukius ir krosnis, tinkamai pasiruošti šildymo sezonui. Mūsų poskyrio pareigūnai kartu su seniūnijų atstovais rengs priešgaisrinės saugos reidus pas socialiai remtinus žmones seniūnijose. Tai nebus baudžiamoji akcija, o labiau patariamoji – tikrinsime, kokia šildymo sistemų priešgaisrinė būklė, į ką reikia atkreipti dėmesį, kad būtų išvengta skaudžių gaisro pasekmių“, – informavo Mažeikių priešgaisrinės priežiūros poskyrio specialistas Vaclovas Česnauskas.
Gyventojams už priešgaisrinės saugos taisyklių pažeidimus gresia bauda nuo 25 iki 200 litų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto