Mažeikiškiai vertino valdininkų darbą

Daugelis apklausos atsakymų buvo palankūs Savivaldybės administracijos darbuotojams. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Mažeikių rajono savivaldybė organizavo anoniminę apklausą dėl asmenų prašymų nagrinėjimo ir aptarnavimo kokybės vertinimo Mažeikių rajono savivaldybės administracijoje. Pareikšti savo nuomonę panoro nedaug gyventojų.

Anketoje – aštuoni klausimai

Tokia apklausa buvo organizuota 2012 metų lapkričio–gruodžio mėnesiais. Galimybe vertinti valdininkų darbą pasinaudojo vos 43 respondentai.
Gyventojų buvo prašoma atsakyti į aštuonis klausimus: ar jie pakankamai informuoti apie Savivaldybės administracijos darbo laiką, ar patogus Savivaldybės administracijos nustatytas asmenų priėmimo laikas, ar mandagiai aptarnavo „vieno langelio“ specialistai, ar ilgai tenka laukti priėmimo, ar rūpimi klausimai išspręsti pakankamai kvalifikuotai, ar juos tenkina atsakymų į prašymus pateikimo terminai, ar jie informuojami apie veiksmus, kurių Savivaldybės administracija ėmėsi spręsdama jų klausimus, kaip jie apskritai vertina „vieno langelio“ principą.

Atsakymai ne tik tarnautojams

Daugelis atsakymų buvo palankūs Savivaldybės administracijos darbuotojams.
Tačiau net trečdalis anketas pildžiusių žmonių mano, kad jiems ilgai tenka laukti priėmimo. Beveik pusė jų nepatenkinti atsakymų į prašymus pateikimo terminais.
Trečdalis gyventojų nepatenkinti veiksmais, kurių Savivaldybės administracija ėmėsi spręsdama jų klausimus.
Į klausimą, kaip vertinate „vieno langelio“ principą, taikomą aptarnaujant asmenis Savivaldybės administracijoje, teigiamai atsakė beveik 63 procentai atsakiusiųjų, tačiau trečdalis – tuo nepatenkinti.

Apklausos nėra populiarios

Tokias apklausas organizuoti įpareigoja teisės aktai. Vadovaujantis Viešojo administravimo įstatymu, Savivaldybės taryba yra patvirtinusi asmenų aptarnavimo rajono Savivaldybės administracijoje, struktūriniuose padaliniuose ir filialuose tvarkos aprašą. Pagal jį kartą per metus, siekiant gerinti asmenų prašymų nagrinėjimą ir jų aptarnavimo kokybę, atliekama mėnesį trunkanti anoniminė apklausa. Tačiau tik Savivaldybės tinklalapyje skelbiama apklausa didelio dėmesio nesulaukia.
Ryšių su visuomene skyriaus duomenimis, 2011 metais anketas užpildė 30–40 respondentų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto