Mažeikiškiai vis dar nori gyventi šiltai

Kol kas nebus skubama nutraukti šilumos tiekimo daugiabučiams, nes sinoptikai pranašaują šaltą savaitgalį. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Nors oras ir atšilo, mažeikiškiai kol kas nesikreipė į daugiabučius namus administruojančias įmones dėl šilumos tiekimo nutraukimo. Savivaldybės specialistai taip pat patikino, kad kol kas nebus skubama nutraukti šilumos tiekimo daugiabučiams, nes sinoptikai pranašaują šaltą savaitgalį.

Kol kas neišjungs

Mažeikių rajono savivaldybės vyriausiasis specialistas Jonas Labutis „Santarvei“ sakė, kad kol kas stebima besikeičianti lauko oro temperatūra.
„Pagal šios savaitės prognozes, tik viena diena atitiks reikalavimą, kai galima išjungti šildymą. Tai yra vidutinė lauko temperatūra bus plius dešimt laipsnių. Kitomis dienomis šilumos bus mažiau. Todėl kol kas susilaikome nuo šilumos išjungimo“, – paaiškino J. Labutis.
Jo teigimu, antradienį apie tai buvo kalbėta su Savivaldybės administracijos vadovais ir nutarta dar šiek tiek palaukti. Tačiau pašnekovas neatmetė galimybės, kad šildymo sezonas gali būti užbaigtas dar šios savaitės pabaigoje – jei tik pasikeistų oro prognozės ir oras dar labiau atšiltų.

 

Pageidavimų nesulaukė 

J. Labutis taip pat minėjo neturintis žinių, kad būtų gauta žmonių pageidavimų išjungti šildymą vienam ar kitam daugiabučiui nelaukiant šildymo sezono pabaigos. 
Tai patvirtino ir daugiabučius namus administruojančių įmonių vadovai.
„Kol kas nesulaukėm nei skambučių, nei raštiškų prašymų išjungti šilumos tiekimą anksčiau, nei oficialiai bus užbaigtas šildymo sezonas. Ankstesniais metais, vos tik stojus teigiamai lauko temperatūrai, gaudavome tokių pageidavimų. Pernai buvo vos pora tokių skambučių, o šiais metais kol kas nė vieno“, – sakė UAB „Tavo pastogė“ laikinai einanti direktoriaus pareigas Zita Samušienė.
Dar anksčiau būdavę taip, kad žmonės iš anksto susirinkdavę parašus ir pageidaudavę, jog jų name šiluma būtų išjungta nuo balandžio pirmosios.
„Šiais laikais galbūt žmonės nori daugiau patogumo, jaukumo, o per anksti išjungus šilumą bute visa tai dings. Ypač blogai būna tuomet, kai išjungus šilumą lauke ima lyti kelias dienas ir bute pradeda kauptis drėgmė. Be to, gali būti, kad žmonės nebeskuba išjungti šildymo dėl to, kad dieną esant  teigiamai temperatūrai, daugiausia šildoma tik naktimis, todėl sąskaitos už šildymą jau būna nedidelės“, – svarstė Z. Samušienė.

 

Nereikėtų skubėti 

Kaip vieną iš priežasčių, kodėl žmonės nepageidauja anksčiau laiko atsisakyti šildymo, UAB „Admituras“ vadovas Antanas Barvydis taip pat įvardijo mažą šilumos energijos suvartojimą. 
„Dabar daugiabučių šilumos punktai yra automatizuoti, todėl reaguoja į lauko temperatūros pasikeitimus. Jei lauko temperatūra pasiekia 8–10 laipsnių, tai šilumos punktas nustoja naudoti šilumos energiją ir gyventojams nieko mokėti nereikia. O lauke atvėsus, vėl įsijungia šildymas“, – paaiškino A. Barvydis.
Pasak jo, gyventojai gali susilaikyti nuo šilumos išjungimo ir dėl naktį vis dar besilaikančios minusinės temperatūros.
Bendrovės vadovas pridūrė, jog anksčiau laiko išjungti šilumos nerekomenduojama ir dėl to, kad per žiemą yra įšalusios pastatų sienos.
„Rudenį galima daugiabučiuose ilgiau neįjungti šildymo, nes sienos per vasarą yra įšilusios ir  jos greit neatvėsta. O pavasarį yra atvirkščiai: sienos yra įšalusios, todėl per anksti išjungus šildymą, butuose labai greitai pasidaro vėsu“, – kalbėjo A. Barvydis.

12 Atsakymų į “Mažeikiškiai vis dar nori gyventi šiltai”

 1. Daiva Šideikienė parašė:

  Informacija iš Lietuvos energetikos konsultantų asociacijos(www.leka.lt),2011m. gruodžio 23d. centralizuotai tiekiamos šilumos kainų Lietuvos savivaldybėse priežastingumo tyrimo ataskaitos:
  Didžiausią įtaką šilumos kainai gamtinės dujos turi:
  • savivaldybėse, kurioms dujų vamzdis buvo nutiestas privačių investuotojų (Mažeikiai, Druskininkai, Joniškis);
  • savivaldybėse, kuriose CŠT įmonės sunaudoja sąlyginai nedidelį gamtinių dujų kiekį ir joms taikomi didesni skirstymo mokesčiai (Pakruojis, Anykščiai, Joniškis);
  Atskirose savivaldybėse g. dujų kaina svyruoja apie 1000-1200 Lt/1000 m3, išimtis Mažeikiai, kur dujų kaina apie 1400 Lt/1000 m3. Mažeikių mokama kaina už dujas – didžiausia Lietuvoje, tą nulėmė tai, jog privatus investuotojas nutiesė dujotiekį, už kurį šilumos vartotojai sumoka apie 4 mln. per metus (mokės iki 2017 m.).

 2. Komentatorius parašė:

  Nors dabar savo bute negyvenu ir esu isvykes paatostogauti, bet tegul tik pabando isjungti sildyma, mano geles susals, Paduosiu i teisma.

 3. Vardas (privalomas) parašė:

  Negaunu kompensacijos, bet noriu, kad šildytų. Ačiū

 4. ji parašė:

  Aišku, kad neišjungti šilumos, nebesutaupysim nieko, sveikata brangesnė.
  P.s. Kompensacijos negaunu :)

 5. gorila parašė:

  prasymas dar neisjungti silumos yra mazi vaikai as gaunu kompensacijas

 6. Tadas parašė:

  O kas klauso gyventojų? Pernai du kartus ėjau ir prašiau – neišjungė. Dabar vėl niekas neišjungia, nors lauke sniego nebėra,gyventojų langai atidaryti. Kodėl netaupoma? Rudenį vėl tas pats. Lauke dar šilta – šiluma jau įjungiama. Žiemą radiatoriai karščiausi,namuose plius 23 – į prašymą nors truputį sumažinti temperatūrą atsakymo jokio.

 7. oler parašė:

  isjunkite prasom siluma nes dauguma yra kur gauna kompensacijas tai jiems ir nerupi aciu

 8. Vardas (privalomas) parašė:

  galėtų bent jau ant mimimumo palikti …dieną dar nieko o naktį ..kas per šutinimas …teko užsienyje svečiuotis tai ten kaip tik naktį sumažina šilumą ,o pas mus atvirkščiai…kaip speciai kaitina

 9. Tiktais taip parašė:

  Tik junkit lauk ta siluma, nebetustine zmoniu kiseniu!!!

 10. Akakalis parašė:

  Isjunkite siluma. Aciu.

 11. taip taip parašė:

  jeigu isjungs anksciau vistiek uz menesi paskaiciuos

 12. Minusas parašė:

  Tai kad sekmadienį ir pirmadienį naktimis prognozuojamas minusas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto