Mažeikiškiams – mėgėjiškų teatrų ir poezijos šventė

Šventė prasidėjo prie J. Vaičkaus skulptūros senamiesčio parke. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

[nggallery id=167 template=caption]Mažeikiuose įvyko Teatro ir poezijos skrajonės, skirtos teatro Lietuvoje įkūrėjui Juozui Vaičkui. Šventė prasidėjo prie J. Vaičkaus skulptūros senamiesčio parke, paskui persikėlė į Kultūros centrą.
Be spektaklių peržiūros, mažeikiškiai klausėsi poezijos.

Spektakliai – improvizuotoje scenoje

Vieta „Skrajonių“ atidarymui prie J. Vaičkaus paminklo pasirinkta neatsitiktinai: šis žmogus, surinkęs trupę aktorių Sankt Peterburge sukūrė pirmąjį skrajojamąjį teatrą, po to pradėjo steigti ir profesionalų teatrą Kaune. Teatro pradininkas pagerbtas gėlėmis.
Paskui „Skrajonių“ dalyviai, į ratus pasikinkę arklius, surengė spalvingą teatralizuotą kelionę į aikštę prie Savivaldybės kultūros centro.
Čia, ant improvizuotos lauko scenos, mažeikiškiams buvo parodyti penki kaimiškųjų vietovių teatrų pasirodymai.

Vyko ir atranka

Savivaldybės kultūros ir sporto skyriaus vedėja Angelė Rupkutė pasakojo, kad toks teatrų pasirodymas mūsų mieste vyko pirmą kartą. Šios „skrajonės“ – ne atsitiktinės: kartu tai buvo ir teatrų atranka į rugsėjo mėnesį Mažeikiuose vyksiantį regioninį suaugusiųjų mėgėjų teatrų „Atspindžiai“ turą.
Užlieknės kaimo bendruomenės klojimo teatras į atranką atvežė Petro Daigino režisuotą Žemaitės komediją „Trys mylimos“, Židikų kultūros centro vaidintojai parodė Juozo Paukštelio sukurtą vieno veiksmo pjesę „Asmeninis reikalas“, kurią režisavo Ilona Michalenkovienė.
Šiuolaikiškumu, dabarties aktualijomis padvelkė Birutės Švažienės režisuotas Viekšnių kultūros centro spektaklis – Juozo Gurauskio „Šalaputris“, Sedos kultūros centro vaidintojų trupė mažeikiškiams pristatė Prano Untulio pjesę „Laimės smūgis“, kurią režisavo Gediminas Jokubauskas, o vieninteliai svečiai iš Nevarėnų kultūros centro suvaidino Alvydos Kniūrienės režisuotą Edmundo Untulio „Laimės kalvį“.

Imponavo šiuolaikiškumas

Komisija, kuriai vadovavo Telšių Žemaitės teatro režisierė, Žemaitijos regiono teatrų prie Lietuvos liaudies kultūros centro ekspertė Laima Pocevičienė, nusprendė, kad regione Mažeikiams atstovaus viekšniškiai: komisijai imponavo pjesės šiuolaikiškumas ir tai, kad jos autorius – mažai kam žinomas kūrėjas, jo pjesė dvelkė šviežumu ir traukė mažai kam žinomu turiniu.
Spektaklį režisavusi Viekšnių kultūros centro direktorė B. Švažienė sakė, kad savo archyvuose turi labai daug įvairiausių senų pjesių – jų įsigydavo lankydamasi Liaudies kultūros centre.
„Seniai galvojau, kad „Šalaputrį“ reikėtų pastatyti: tai vienaveiksmė pjesė, labai tinkama  važinėjimuisi po kaimus, nes reikia tik keturių vaidintojų. Užkliuvo ir šiems laikams aktuali tematika: ir dabar daugelis žmonių gyvena „susidėję“, – pjesės pasirinkimo motyvus vardijo režisierė.
„Skrajonių“ šventė nesibaigė vien spektaklių pasirodymu. Į namus mažeikiškiai skirstėsi pakylėti po poezijos nakties: jos metu savo kūrybą skaitė mažeikiškių literatų klubų: „Auros“ ir „Erdvės“   kūrėjai.

7 Atsakymai į “Mažeikiškiams – mėgėjiškų teatrų ir poezijos šventė”

  1. aktorius parašė:

    Viekšnių aktoriai stato ir naują spektaklį,rudenį bus premjera.O apžiūroje reikėjo suvaidinti ne ilgesnį kaip valandos trukmės pastatymą.Todėl ir pasirinkom „Šalaputrį“,kurį labai mylim,o susibėgę atgaivinom primirštą tekstą ir išvežėm.

  2. parašė:

    Mažeikiai turi keliasdešimt tūkstančių gyventojų,o aktorius vis tik skolinasi iš Viekšnių…

  3. Va tai tau parašė:

    O taip – net nereikia didelių gabumų ir talentų, kad per 1-2 mėnesius pastatyti spektaklį, rašytojas per tą laiką gali parašyti romaną, dailininkas nutapyti paveikslą. Kaimo kultūros namuose privaloma prištampuoti vertingų meno kūrinių, kad tik tikri meno ir menininkų žinovai matytų rezultatus. Kaip fabrike. Ar B.Švažienės gerbėjas(a) matė kitų kaimų kultūros namų, kaip pvz. Papilės, Ventos, Nevarėnų, Tirkšlių, Ylakių spektaklius? Kaži kokie ten rezultatai ir tempai? Jeigu kas ir ten ne taip – siunčiam politikus sutvarkyti reikalų.

  4. Vardas (privalomas) parašė:

    Spektaklį režisavusi Viekšnių kultūros centro direktorė B. Švažienė sakė, kad savo archyvuose turi labai daug įvairiausių senų pjesių – jų įsigydavo lankydamasi Liaudies kultūros centre. Straipsnyje taip parašyta, Ziurove kažkaip ne taip perskaitė. Spektaklis neblogas, tik gaila, kad jis pastatytas jau daugiau nei prieš porą metų, naujų spektaklių kol kas nesulaukta. Taigi, toks ir rezultatas. Mažeikių skrajojamasis teatras, gyvuojantis vos porą metų, baigia paruošti jau trečią spektaklį. Čia palyginimui. B. Švažienė – gabus žmogus, bet savo sugebėjimus reikia realizuoti ir parodyti rezultatą. To, deja, kol kas nėra. O gaila…

  5. Va tai tau parašė:

    Čia kažkoks paradoksas! Neseniai straipsnis laikraštyje skelbė, kad viekšniškiai pasipiktinę blogu kultūros namų darbu, „ekspertai“ nustatė, kad kultūros darbuotojai gauna „žvėriškai“ didelius atlyginimus, o čia tuo metu, kada sunku prisikviesti žmones į kultūros namus, nes pats darbymetis daržuose, teatras važiuoja į regioninį turą. Hm, tikriausiai politikai skubiai „sutvarkė“ kultūros darbuotojus ir šast yra rezultatas. Tikiuosi dar vieno straipsnio kaip tai buvo padaryta. Arba straipsnio apie eilinį vietinį zyzliuką, kuriam, kaip jau įprasta, vis kasnors negerai…

  6. VIRGINIJA M. parašė:

    Šaunuoliai viekšniškiai.Sekmės regioniniame ture.

  7. Ziurove parašė:

    „Spektaklį režisavusi Viekšnių kultūros centro direktorė B. Vaičkienė sakė… “ lygtai direktore ten dirbo B.Švažienė….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto