Mažeikiškiams pristatyta Juodpelkio parko vizija

Lukas Rekevičius (antras iš kairės) prie maketo mažeikiškiams aiškino, kur ką ketinama įrengti. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Ketvirtadienį vyko techninio projekto „Juodpelkio parko ir stadiono kompleksinis sutvarkymas įrengiant pagrindinę miesto rekreacinę ir aktyvaus laisvalaikio zoną“ viešas svarstymas. Mažeikiškiai didelio susidomėjimo neparodė. Susipažinti su būsimuoju parku susirinko nedidelis būrelis žmonių.

Siūlo atskirti sektorius

Projekto vertė – 6 mln. litų. Iš jų du milijonai litų bus skirta stadionui sutvarkyti. Savivaldybės indėlis į šį projektą – 450 tūkst. litų.
Projektavimo ir projekto vykdymo priežiūros paslaugų pirkimo sutartis buvo pasirašyta su UAB „Klaipėdos projektas“. O techninį projektą padarė ir jį Mažeikių visuomenei pristatė subrangovai UAB „Aketuri architektai“.
Projektuotojai siūlo kompleksinio sutvarkymo variantus atskiriems sektoriams – tai yra aktyvaus laisvalaikio ir miesto rekreacinėms zonoms bei miesto stadionui.
Pasak UAB „Aketuri architektai“ projekto vadovo architekto Luko Rekevičiaus, svarbiausia, pasirinkti tokį variantą, kuris būtų ir patrauklus, ir funkcionalus įvairiems gyventojų sluoksniams.

Aptarti atskiri objektai

Atėjusieji į techninio projekto pristatymą galėjo susipažinti su projekto maketu, aptarti pasirinktinus objektų rekonstrukcijos ir sutvarkymo darbus – stadiono rekonstrukciją, automobilių stovėjimo  vietų sutvarkymą bei įrengimą.
Taip pat buvo kalbėta apie Juodpelkio parko apšvietimo sistemos ir mažosios architektūros statinių išdėstymą bei įrengimą, dviračių bei pėsčiųjų takų įrengimą parke, sporto bei žaidimo ir poilsio aikštelių įvairioms amžiaus grupėms erdvių parinkimą.

Turi nustatyti prioritetus

Pasak L. Rekevičiaus, Savivaldybės administracija turės nuspręsti, kuriuos įrenginius įrengti ir kurias vietas sutvarkyti pirmiausiai, nes viskam 6 mln. litų tikrai neužteksią.
„Savivaldybė turi išskirti prioritetus, kas pirmiausia turi būti rengiama ir tvarkoma. Mes makete nurodėme, kas gali būti Juodpelkio parke įrengta ir pastatyta, bet tai nereiškia, kad viskas bus padaryta nedelsiant iki 2014 m., kuomet projektas turi būti įgyvendintas. Šiuo laikotarpiu galima padaryti tiek, kiek turima lėšų, o vėliau, jei bus galimybė, parką papildyti naujais įrenginiais“, – pristatyme kalbėjo architektas.

Prirmajame etape – futbolo aikštė

Projekto „Juodpelkio parko ir stadiono kompleksinis sutvarkymas, įrengiant pagrindinę miesto rekreacinę ir aktyvaus laisvalaikio zoną“ techninis projektas rengiamas dviem etapais.
Pirmame etape numatyta suprojektuoti futbolo treniruočių aikštės su dirbtine danga pagrindų (be dangos) įrengimą.
L. Rekevičius susirinkusiuosius informavo, kad stadiono infrastruktūros rekonstrukcija bus atlikta atsižvelgiant į Europos futbolo federacijų asociacijos (UEFA) reikalavimus. Todėl varžybas bus galima rengti tarptautiniu mastu ir nepriklausomai nuo metų laiko. Stadionas veiks ir šaltuoju metų laiku.

Antrame etape – laisvalaikio zona

Antrame etape numatyta įrengti pėsčiųjų bei dviratininkų takus, vaikų žaidimo įrenginius (aikšteles), automobilių stovėjimo aikšteles, lauko treniruoklius suaugusiesiems, parko ir stadiono teritorijos apšvietimą, vaikų futbolo treniruočių aikštelę, naujas tribūnas (prie projektuojamos treniruočių aikštės), stoginę virš jų.
Taip pat planuojama pastatyti suoliukų ir šiukšliadėžių, atnaujinti vejas, pasodinti medžių, krūmų ir kitaip sutvarkyti teritoriją.

10 Atsakymų į “Mažeikiškiams pristatyta Juodpelkio parko vizija”

 1. ckan parašė:

  jo, pradejo tvarkyt, plikai medzius iskirto biokurui kur zmones sodino.paliks dykyne zolem apaugus, ot grazu bus.

 2. Gintas parašė:

  Kazkaip musu valdziai ir architektams truksta fantazijos , kas is to mirusio o paskui zolemis apaugusio parko? O juk galetu buti koks sviesu fontanas viduryje tvenkinio, valteliu sasumos mazosios transporto priemones(dviraciai, keturaciai,…ir t.t.)nuomos punktai kitu atveju kam tie takeliai kas ten siaipsau is miesto atejes vaikscios. Pastatyti gal but ant pacio kranto negadinancios aplinkos (gal but is rastu kaip pasaaku namelius) kavinukes ar kitas maitinimo istaigas, zodziu kad zmonems butu kur pailseti,kavutes atsigert rytais ,o vyrams karsta diena alaus atsigerti na o vaikams kazkokiu idomesniu karuseliu tarkim kokius amerikietiskus kalnelius ar dar kazka idomesnio ne tik eiline karstykle ar dirbtini tilteli kur 7metu vaikui neidomu o mazesnis kojas issisukineja. Pagaliau ir meninkus kad bent ir studentus galetu sukviesti save isreiksti, skulpturu parka ir pan.
  Zodziu jei patys nesugalvojame kazko orginalaus tai bent nuopijoime no ko nors taip kad ten butu traukos centras kazkoks.

 3. Drambliu myletojams parašė:

  Jokiu budu cia nebuvo ir nebus. Bent straipsni perskaitykite. Cia ne senamiescio parkas ir stadionas…

 4. Joo.. parašė:

  I-ame etape – stadionas, į kurį visi 6 mln. bus „pliumpt“ kaip į vandenį (nors sako, kad pakaks 2 mln, bet mažeikiškių praktika rodo, kad pasakytai sumai visada reikia taikyti koeficientą bent jau „du“, jei ne „trys“)., o antras etapas…ee..nors ir tvanas.

  Būtų gražu, jei visi pinigai „sueitų“ taip, kaip numatyta sąmatoje be jokių „pritrūkimų“, kaip kad buvo užkonservuotai automobilių aikštelei Pavenčių gatvėje, arba buvusioms ŽAP’o paslaugoms „prie Džiugelio“, ir daugelių kitų atvejų. Beje, sąmata, sąmata….Kažkaip nužstrigo….Ar galite čia kas nors paviešinti, kokia viso to projekto sąmata?

 5. Tadas parašė:

  Tikrai, kada ką darysit su Dramblio būda? Reik vasaros estrados arba kažko panašaus į veikiančią Dramblio būdą. Ir duokim jaunimui kur pagrajint alternatyvią muziką.

 6. nors nepritariu pirmajam, bet parašė:

  Sveikintina ir lauktina. Sekmes, o tai jau du, jei ne keturis, kartus buvo bandyta kazka ten daryti. O del barbaru sudrausminsim, pesimistus pradziuginsim. Nepraraskit garo

 7. Darius parašė:

  Ar „Drambline“ atstatys ? Jaunimui butu kur rengti renginius blogu oru,roko sventes ar kitokios muzikos vakarus ..gal kas atsakys is zinanciu kas bus vietoi Dramblio budos?

 8. Münchausen parašė:

  O tai kam taip vaikus auklėjate, kad bus nuniokota?

 9. Ne be reikalo parašė:

  Jei taip mąstysime, kad daroma be reikalo, tai gal visai nieko nedaryt, nes viskas „be reikalo“? Iš kur tokia apatija? Keistas požiūris: bus nuniokota… Neniokokit ir sudrauskit kitus. Tai tada vegetuojam nieko nedarydami? Ir toliau sėdim ir nosis krapštom, ir žiūrim, kad kiti miestai turi aikštes, stadionus, o mes – nususėliai nieko neturim. Darom darom, ir kuo greičiau, nes situacija apgailėtina.

 10. be reikalo parašė:

  Be reikalo tai darote. Gi vistiek viskas po kiek laiko bus nuniokota…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto