Mažeikiškiams pristatytas filmas ir parodos

Dokumentinį filmą apie pirmąjį Lietuvos civilinės aviacijos lakūną J. Kumpikevičių pristatė filmo kūrėja Giedrė KUMPIKAITĖ. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Pirmasis aviacijos šventės renginys – penktadienį Mažeikių muziejuje vykęs vakaras „Sparnams prisiminti“. Dokumentinį filmą apie pirmąjį Lietuvos civilinės aviacijos lakūną J. Kumpikevičių pristatė filmo kūrėja Giedrė Kumpikaitė.

Filmas sulaukė įvertinimo

Šis filmas buvo vertintas užsienyje, dokumentikos žanre jis buvo naujiena: Hiūstono dokumentinių filmų festivalyje „WorldFest“ apie garsųjį mažeikiškį sukurtas filmas „Sparnams prisiminti“ buvo apdovanotas aukščiausiu – platininiu – prizu „Biografijų ir autobiografijų“ kategorijoje.
G. Kumpikaitės žodžiais, kinematografija nėra jos profesija, todėl reikėjo daug laiko, norint parašyti scenarijų, o vėliau ir sėkmingai jį įgyvendinti.
Filmo autorė teigia, kad scenarijus ne kartą buvo perrašomas, koreguojamas, kol pagaliau atiduotas vertinti žiūrovams, jau prabilęs vaizdo kalba.

Dovanojo parodą

Vakare taip pat apžvelgta Mažeikių aviacijos istorija, eksponuojama istorinių nuotraukų paroda.
Savo fotografijų, fiksuotų iš paukščio skrydžio, parodą surengė ir fotomenininkas Jonas Strazdauskas – tai jo dovana neįprastos šventės dalyviams.
„Tai taip pat mano padėka aeroklubui ir lakūnams, kurie neatsisakė man padėti ir mane paskraidino. Jų dėka man pavyko įamžinti nemažai mūsų krašto gražių vietų“, – kalbėjo fotomenininkas J. Strazdauskas.
Vakaro dalyvius maloniai nuteikė ansamblio „Sedos romansai“ atliekamos dainos.

Ansamblis „Sedos romansai“. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

One Reply to “Mažeikiškiams pristatytas filmas ir parodos”

  1. Ona parašė:

    Noriu paklausti,kodel kai sodu trikampio parkelyje buvo ruosiamasi rodyti “Tada Blinda“ pries tai nebuvo ,galima sakyt, jokios reklamos.?Mazeiki9ai neturi kino teatro- tai si filma su malonumu butu ateje ziureti daugiau zmoniu,taciau,kaip teko girdeti,daugelis nusivyle reklamos nebuvimu… Argi sunku buvo parasyt,kad tada ir tada cia bus rodomas filmas ir pastatyt toki skelbima parkelyje? O dabar , butu liudna,jei sekanti karta mus “gerves“ aplenks….

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto