Mažeikiškiams tautodailininkams – visos prizinės vietos

Nuotr. iš asmeninio archyvo

Iš Biržuvėnų dvaro sodyboje vykusio Lietuvos liaudies dailės parodos-konkurso „Aukso vainikas“ Telšių apskrities regioninio turo atidarymo mažeikiškiai tautodailininkai sugrįžo, pelnę visas prizines vietas nominacijoje „Geriausias metų liaudies meistras“.

Šiai parodai savo darbus pristatė vienuolika Telšių, dvylika Plungės ir daugiausiai – keturiolika – Mažeikių tautodailininkų. Pagal konkurso nuostatus meistrai buvo vertinami trijose kategorijose – už vaizduojamosios ir taikomosios dailės bei kryždirbystės darbus.
Nugalėtojus paskelbė konkurso komisijos pirmininkė, Lietuvos liaudies kultūros centro tautodailės poskyrio vyriausioji specialistė daktarė Alė Počiulpaitė.
Trečiąją vietą vaizduojamojo meno srityje laimėjo mažeikiškis medžio drožėjas Vaidas Šopauskas, konkursui pristatęs prakartėlę, antroji vieta taikomosios dailės srityje už siuvinėtas staltieses atiteko Adėlei Monstavičienei, o už kryždirbystės darbus medžio drožėjas Antanas Viskantas įvertintas garbingiausia – pirmąja vieta. Jo darbai keliaus į respublikinį etapą, kuriame varžysis nominacijose „Geriausias metų liaudies meistras“ ir ,,Aukso vainikas“.
„Mažeikiškiai jau gali pasigirti turintys tris ,,Aukso vainiko“ laimėtojus: tai kalvis Virgilijus Mikuckis ir tošininkai Raimonda ir Vytautas Ramanauskai. Tikėsimės, kad „Aukso vainikas“ papuoš ir Antano Viskanto galvą“ , – vylėsi Savivaldybės kultūros centro etnografė Jolanta Kaleckienė.
Tautodailininkų darbų parodą Biržuvėnų dvare galima apžiūrėti iki lapkričio pabaigos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto