Mažeikiškiams tradicinių amatų puoselėtojams – premija

Mažeikiškiai Raimonda ir Vytautas Ramanauskai pelnė sėkmingiausiai dirbančių tradicinių amatininkų premiją.
Žemės ūkio ministro įsakymu skiriamu paskatinimu siekiama įvertinti tradicinių amatininkų, gaminančių sertifikuotus gaminius, veiklą.


Vieninteliai tošininkystės puoselėtojai
Žemės ūkio ministerijos atstovai primena, kad kiekvienais metais premijuojami du paveldo puoselėtojai: Tautinio paveldo maisto produktus gaminantis tradicinis amatininkas ir Tautinio paveldo ne maisto gaminius gaminantis ir paslaugas teikiantis tradicinis amatininkas.
Pastarojoje kategorijoje, kurią ir laimėjo Raimonda ir Vytautas, buvo pristatyti 27 kandidatai.
Ramanauskai yra vieninteliai Lietuvoje vieno iš senųjų amatų – tošininkystės – gaivintojai ir puoselėtojai. Iš beržo tošies mažeikiškiai pina įvairius dirbinius – dėžutes, pintines, žaislus vaikams. Sutuoktiniai tošimi apipina ir keramikos dirbinius.
2010 metais Mažeikių muziejuje dirbančių Ramanauskų gaminiams buvo suteikti Lietuvos tautinio paveldo produkto sertifikatai.
Premija už tradicinių maisto produktų gaminimą suteikta šakočių kepėjai Nijolei Šakočienei iš Kėdainių.

Dalijasi savo amatu
Mažeikiškiai muziejininkai R. ir V. Ramanauskai tošininkyste susidomėjo prieš penkiolika metų.
Sutuoktiniai „Santarvei“ yra sakę, kad viską daro kartu: jie kartu dirba muziejuje, o po darbo daugiausia laiko skiria mėgstamam užsiėmimui.
Pirmą kartą savo „tošinukus“ Ramanauskai pademonstravo ir jais prekiauti pradėjo Kaziuko mugėje Vilniuje. Tošies darbai iš karto sulaukė lankytojų dėmesio.
Nuo 1998 metų pora nuolat dalyvauja archeologijos festivaliuose Kernavėje, Nidoje, vyksta į kitų šalių organizuojamus festivalius.
Tošininkystės amatą sutuoktiniai demonstruoja ir Mažeikių muziejuje – čia moksleivius, turistus supažindina su vienu seniausių amatų Lietuvoje.

„Santarvės“ inf.
Nuotr. iš redakcijos archyvo: Raimonda ir Vytautas Ramanauskai į veiklą įtraukia ir tris savo atžalas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto