Mažeikiškiams už vykdomą projektą – apdovanojimas

Nuotr. iš Mažeikių rajono savivaldybės tinklalapio

Praėjusią savaitę Mažeikių rajono socialinių paslaugų tarnybos darbuotojai iš Vilniaus parvežė apdovanojimą už sėkmingai vykdomą projektą „Socialinių paslaugų plėtra Mažeikių mieste“. Konferencijos ir apdovanojimų „Žingsniai 2019“ organizatorių dėmesio sulaukė vienos mažeikiškės, dalyvaujančios „Atokvėpio“ programoje, sėkmės istorija ir pokyčiai.

Apdovanojimo sulaukusi sėkmės istorija yra tokia: Mažeikiuose gyvenanti garbingo amžiaus Onutė (vardas pakeistas) serga senatvine silpnaprotyste. Močiutei yra nuolat reikalinga kito asmens pagalba ir priežiūra, jai nustatytas specialusis nuolatinės slaugos poreikis. Onutė ramaus būdo, tačiau uždara, nelinkusi bendrauti, gyvenanti savo vidiniame pasaulyje. Ji vaikšto, girdi, puikiai mato, viską supranta, reaguoja į aplinką, tačiau negali kalbėti. Moters globėja dirba, todėl neturėjo galimybės jai suteikti visapusiškos priežiūros ir pagalbos. Todėl močiutė jautėsi vieniša, liūdna, neturėjo motyvacijos dėl savęs stengtis.
Pradėjusios dalyvauti projekte moters gyvenimas pasikeitė. Onutė dalyvauja „Atokvėpio“ paslaugų gavėjams organizuojamose užimtumo programose, bendrauja su bendraamžiais, užsiima kūrybine veikla, treniruojasi, lavina smulkiąją motoriką. Padedama savanorių Onutė sustiprėjo ne tik dvasiškai, bet ir fiziškai. Savanoriai kartu su močiute lankosi parkuose, šventėse, parodose. Moteris savo noru kartu su savanoriais įveikia nemažus atstumus, mankštinasi, gyvena aktyvų ir visavertį gyvenimą.

Plačiau – „Santarvės“ laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto