Mažeikiškiams – vargas dėl telefonų

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Šią savaitę rajono policijos pareigūnai pradėjo du tyrimus dėl sukčiavimo. Neatmetama galimybė, kad prieš šventes ir euro įvedimą sukčių atakos gali padažnėti.

Neatitiko parametrų

Pirmadienį į policiją dėl galimai suklastoto mobiliojo telefono kreipėsi trisdešimtmetis mažeikiškis. Jis teigė iš nepažįstamos moters pirkęs mobilųjį telefoną „Samsung Galaxy S5“, tačiau pradėjęs juo naudotis, įsitikino, kad šis aparatas neatitinka būtinų parametrų.
Vyriškis teigė patyręs šešių šimtų litų žalą.
Pirminiais duomenimis, telefono pardavėja buvo nustatyta, ji teigia pati nežinojusi, kad telefonas gali būti suklastotas.

Nei prekės, nei pinigų

Pirmadienio vakarą prie „Facebook“ internetinės svetainės skelbimų grupės „Parduodu, perku, dovanoju“ prisijungė devyniolikmetė mažeikiškė.
Aptikusi skelbimą apie parduodamą mobilųjį telefoną „Samsung Galaxy SIII“, ji susisiekė su pardavėju ir sutarė, kad už pirkinį sumokės 350 litų.
Į nurodytą sąskaitą mergina pervedė 150 litų, kitus pinigus būtų pervedusi, gavusi prekę. Tačiau iki ketvirtadienio pirkėja nesulaukė nei telefono aparato, nei atgavo sumokėtų pinigų.

Sukčiavimo gali padaugėti

Per dešimt šių metų mėnesių rajono Policijos komisariate buvo užfiksuota 40 nusikaltimų, susijusių su sukčiavimais, pernai per tą patį laikotarpį tokių buvo septyniais daugiau.
Statistika rodo, kad sukčiavimo atvejų praėjusių metų pabaigoje padaugėjo – 2013-aisiais iš viso buvo užfiksuoti 79 tokie nusikaltimai.
Policijos pareigūnai prognozuoja: sukčiai ir šiemet suaktyvės. Daugelis žmonių dovanas linkę užsisakyti internetu, tuo sukčiai ir naudojasi. Todėl būtina būti apdairesniems ir bendrauti tik su patikimais pardavėjais.
Kita galimybė – prieš įvedant eurą gali suaktyvėti telefoniniai sukčiai, kurie ragins patikrinti sąskaitas ar sugalvos dar kokių nors „triukų“ , siekdami išvilioti elektroninės bankininkystės duomenis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto