Mažeikiškio ietys už valdžios nuodėmes sminga į merą

Mažeikiškis Virginijus Sungaila į priėmimą pas Savivaldybės merą Vilhelmą Džiugelį pasikvietė ne tik aktyvią mažeikiškę Daivą Šideikienę, bet ir žiniasklaidos atstovus, žadėdamas atskleisti įdomių faktų. Meras tokius jo žingsnius pavadino politiniu šou, asmeniškumu ir „renginio“ į kabinetą neįsileido. Tačiau mažeikiškio paviešinti dokumentai atskleidė, kad ne visi kaltinimai rajono valdžiai laužti iš piršto.


ŽINIASKLAIDOS NEKVIETĖ
Savivaldybės meras V. Sungailą ir D. Šideikienę priėmė vienus. Už durų likusiems žiniasklaidos atstovams kabineto šeimininkas pažadėjo informaciją suteikti vėliau.
„Tai nėra spaudos konferencija. Žiniasklaidos nekviečiau“, – lakoniškai paaiškino meras.
Pažadą informuoti apie susitikimą su minėtais mažeikiškiais V. Džiugelis tesėjo.
„Ką galvojau, tai ir pasitvirtino. Sungaila uždavė keletą klausimų, tačiau atsakymų nelaukė, greit išėjo, nes nebuvo žiniasklaidos“, – replikavo meras.
(Čia reikėtų pridurti, kad mažeikiškis iš mero kabineto išskubėjo pas už durų likusius žiniasklaidos atstovus).

MERAS DĖKOJO
MAŽEIKIŠKEI
Kiek kitaip V. Džiugelis vertino D. Šideikienės apsilankymą. Po valandos ir 15 minučių trukusio jų susitikimo meras net pagyrė aktyvią moterį.
Anot jo, pokalbis buvęs ramus, vienas kito išklausę, padiskutavę dėl kylančių problemų.
„Dėkoju Daivai. Keletą kartų dėkojau. Sutinku su kai kuriomis jos pozicijomis. Kai kur mūsų nuomonės išsiskyrė, gal jos netenkino ir kai kurie mano atsakymai“, – susitikimą apibendrino meras.
V. Džiugelis bandė pateisinti D. Šideikienę ir dėl to, kad moteris skundais užvertė valdininkus (per kelerius metus Savivaldybės administracija gavo apie 300 jos skundų – B. R.).
„Ne visi atsakymai yra geri“, – meras mestelėjo akmenuką į Savivaldybės administracijos daržą.

ATVEDĖ SAVI TIKSLAI
D. Šideikienė „Santarvei“ prisipažino, kad seniai ruošėsi eiti į priėmimą pas merą. Esą daug klausimų buvo susikaupę. Sutapimas, kad paskambino V. Sungaila ir ją pakvietė eiti drauge. Moteris iš jo sužinojo ir apie tai, kad susitikime turėtų dalyvauti žiniasklaida. Viešumo nevengiančiai mažeikiškei tai nesutrukdė.
„Sungaila man nei draugas, nei bičiulis. Mes skirtingi žmonės. Jis savo tikslus turėjo, aš – savo. Gal kai kurie mūsų klausimai ir sutapo“, – spėjo pašnekovė.
D. Šideikienė patikino, kad jos apsilankymo tikslas nebuvo nukreiptas prieš merą, tik norėjusi išsiaiškinti kai kuriuos dalykus, išgirsti atsakymus į kai kuriuos klausimus.
„Į vienus klausimus atsakymus gavau, į kitus – ne“, – reziumavo susitikimą moteris.

ĮŽVELGĖ
ASMENIŠKUMĄ
V. Džiugelis teigė palankiai vertinantis aktyvius žmones, tegu ir kritikuojančius, jeigu ta kritika pelnyta, konstruktyvi.
„Tas žmogus turi asmeniškumų, yra piktas ir imasi teisėjo vaidmens. Tai žmogus, kuris apsivogė parduotuvėje (Policijos komisariato atstovė spaudai Violeta Grigaitienė „Santarvei“ patvirtino, kad toks faktas buvo praėjusių metų lapkričio mėnesį, už smulkią vagystę vyrui skirta bauda – B. R.). Kokią jis turi moralinę teisę ieškoti didžiosios teisybės, teisti kitus?“ – apie V. Sungailą kalbėjo meras.
Mažeikiškiai dažnai prisimena įvairiais gandais apaugusią šių dviejų vyrų draugystę. Mieste net sklandė kalbos, kad V. Sungaila prisidėjo prie politiko laimėjimo per rinkimus, ir jo dėka buvęs ligoninės vadovas tapo meru.
Per 2007-aisiais vykusius rinkimus į Savivaldybės tarybą V. Sungaila taip pat siekė valdžios mandato. Tačiau naujai susikūrusios Tautinės partijos „Lietuvos kelias“ kandidatai, tarp kurių jis buvo, liko už „borto“. Teigiama, kad nuo to laiko ir prasidėję buvusių draugų nesutarimai, nes neva V. Džiugelis pasišaipęs iš V. Sungailos, kad šis nesulaukęs mažeikiškių palaikymo.

KREIPĖSI Į TEISĖSAUGĄ
V. Džiugelis tikino iki šiol kenčiantis nuo V. Sungailos: sulaukiantis ir grasinamų, ir žeminančių žinučių telefonu, šmeižikiškų komentarų interneto tinklalapiuose. Tik porą mėnesių tvyro tyla.
Meras ir dėl žinučių, ir dėl komentarų jau yra kreipęsis į policijos pareigūnus. V. Sungaila teisėsaugininkams neneigęs savo veiksmų, todėl pareigūnai V. Džiugeliui pasiūlė kreiptis į prokuratūrą.
„Jeigu kreipčiausi į teismą, laimėčiau. Bet aš nenusileidžiu iki tokio lygio. Turiu ir be to ką veikti“, – į klausimą, kodėl nesigina, atsakė meras.

KALTINO TIK MERĄ
Viešumo panoręs ir žiniasklaidą antradienį pasikvietęs V. Sungaila vis dėlto tą dieną sulaukė žiniasklaidos dėmesio, tik ne mero kabinete, o jo priimamajame. Mažeikiškis neslėpė savo nemeilės V. Džiugeliui, jį kaltino dėl visų miesto negerovių: dėl skurdaus biudžeto, viešųjų pirkimų pažeidimų, priemokų Savivaldybės administracijos direktoriui, kontrolės nustatytų pažeidimų ir kt.
„Mero žodžių žaismas, kad jis tik juostelių perkirpėjas. Savivaldybės administracijos direktoriaus ir jo pavaduotojų pareigybės yra politinio pasitikėjimo. Meras jais pasitiki“, – pasiteiravus, dėl ko visos ietys nukreiptos tik į merą, atsakė V. Sungaila.

REIKALAUS TARYBOS
ATSISTATYDINIMO
Valdžia nepatenkintas mažeikiškis prasitarė, kad prieš Tarybos posėdį, kuriame turėtų būti tvirtinamas biudžetas, planuoja organizuoti mitingą. Į jį ketina pakviesti Seimo narius, įvairių institucijų atstovus, net… šalies Prezidentę Dalia Grybauskaitę.
„Mes manome, kad Savivaldybės taryba turėtų atsistatydinti, nes yra daug dalykų“, – mįslingai kalbėjo šiuo metu niekur nedirbantis vyras.
Pasiteiravus, kas yra tie „mes“, paaiškino kalbąs „kaip vienetas“, tačiau teigė manąs, kad tokios pat nuomonės yra daugelis mažeikiškių, net dirbančių Savivaldybėje, bet trūksta drąsos apie tai pareikšti.
„Aš ir mano siela“, – į tokį pat klausimą dėl dažnai minimo „mes“, buvo kitas vyro atsakymas.

KALTINIMAI
NE IŠ PIRŠTO LAUŽTI
Neteisinga būtų teigti, kad visi V. Sungailos kaltinimai valdžiai iš piršto laužti, kad valdžios struktūrose tik šventieji pluša. Kai kurie jo turimi dokumentai tikrai verti atskiro dėmesio. Pavyzdžiui, daug klausimų kyla studijuojant Kontrolės ir audito tarnybos atsakymą mažeikiškiui dėl Žemaitijos gatvės rekonstrukcijos.
Mažeikių rajono savivaldybė 2008 m. vykdė Žemaitijos ir Skuodo gatvių rekonstrukcijos darbus, kurių vertė beveik 5,8 mln. litų. Pagal 2008 birželio mėnesį pasirašytos sutarties sąlygas, UAB „Mažeikių automobilių keliai“ darbus turėjo baigti iki 2008 metų spalio mėnesio vidurio.
Mažeikiškiai dar prisimena Žemaitijos gatvės atidavimo eksploatacijai šou, surengtą prieš pat rinkimus į Seimą, nors tai buvo tik apgaulė.
Savivaldybės Vietinio ūkio skyriaus vedėjas Alfonsas Žiulpa „Santarvei“ patvirtino, kad oficialiai komisija gatvę tinkama naudoti pripažino tik šių metų sausio 28 dieną.
Tačiau šį kartą apsieita be filmavimo kamerų, žiniasklaidos dėmesio.

AIŠKINASI
KOMISIJA
Darbo komisija 2008 metų spalio mėnesio akte „Mažeikių automobilių keliams“ nurodė trūkumus ir jiems pašalinti paliko net vienuolika mėnesių. Tačiau iki nurodytos datos – 2009 m. rugsėjo 25 dienos – darbai nebuvo baigti.
Šis delsimas, nenurodant jokių priežasčių, Savivaldybės biudžetą galėjo papildyti apie puse milijono litų. Sutartyje numatyta, kad rangovas, nepagrįstai uždelsęs darbus, užsakovui turėtų mokėti 0,02 proc. pradinės darbų kainos delspinigius už kiekvieną uždelstą dieną ir atlyginti dėl to patirtus nuostolius.
Kodėl Savivaldybės administracija lengva ranka numojo į šį reikalavimą?
„Tai išskirtinai administracijos darbas. Ta tema kalbėjau su savo frakcija (konservatorių – B. R.), su socialdemokratų frakcija (valdančiosios koalicijos partneriai – B. R.). Administracijos direktorius Bronius Kryžius yra sudaręs kelias komisijas, atsakymą jos turėjo pateikti iki sausio 21 dienos, tačiau terminai praleisti. Aš taip pat laukiu atsakymo“, – „Santarvei“ pasiteiravus, kokios atsakomybės gali susilaukti valdininkai, nuo konkretaus atsakymo išsisuko meras V. Džiugelis.
Sigito STRAZDAUSKO nuotraukos.: Buvę draugai V. Sungaila ir V. Džiugelis jau seniai demonstruoja „nemeilę“ vienas kitam.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto