Mažeikiškio žvakidė simpoziume – geriausia

Mažeikiškiai kalviai Donatas Liekmanis (kairėje) ir Mindaugas Stankus. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Keturi Mažeikių kalviai atstovavo Lietuvai tarptautiniame kalvių simpoziume „Narva-2012, barokas“. Jaunojo kalvio Mindaugo Stankaus baroko stiliumi nukaldinta žvakidė gavo aukščiausią įvertinimą.

Kalviams – dvi užduotys

Simpoziume Narvos mieste (Estija) dalyvavo mažeikiškiai kalviai: tėvas Algirdas Stankus su sūnumis Mindaugu ir Martynu, taip pat Donatas Liekmanis. Kvietimus į šį renginį jie gavo prieš pusmetį.
Simpoziumas vyko Narvos pilyje – senųjų vikingų buveinėje. Į simpoziumą atvyko apie 60 kviestinių dalyvių – kalvių iš Suomijos, Rusijos, Latvijos, Švedijos, Ukrainos, Lietuvos, Estijos dailės akademijos absolventai.
Renginio dalyviams reikėjo atlikti dvi užduotis: baroko stiliumi, griežtai laikantis jo tradicijų nukaldinti žvakidę ir durų rankeną-belstuką.

Pirmąja vieta dalijosi su Rusijos atstovu

Mindaugo Stankaus baroko stiliumi nukaldinta žvakidė gavo aukščiausią įvertinimą. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Simpoziumas vyko kamerinėje aplinkoje, uždarame pilies kieme. Taip nuspręsta dėl to, kad pašaliniai netrukdytų darbo procesui.
Po trijų dienų įtempto darbo kūriniai buvo pristatyti visuomenei. Juos apžiūrėjo ir vertino ne tik komisijos nariai, bet ir šalies valdžios, Estijos dailės akademijos atstovai, Estijos kalvių sąjungos pirmininkas Ivaras Feldmanas.
Už durų rankeną-belstuką pirmąją vietą laimėjo 45-erių metų kalvis Aleksandras Suchnovičius, Sankt Peterburgo Štiglico vardo dailės akademijos auklėtinis, turintis solidžią kalvystės patirtį.
Kaldinant žvakidę nepralenkiamas buvo jaunasis kalvis iš Mažeikių Mindaugas Stankus. Jo darbas, atliktas baroko stiliumi, taip pat gavo aukščiausią įvertinimą – pirmąją vietą.

Mažeikiškiai dalyvauja ne pirmą kartą

Tokie kalvių susiėjimai pradėti rengti prieš gerą dešimtmetį, ir nuo tada organizuojami kiekvienais metais. Mažeikiškiai kalviai dalyvauja simpoziumuose jau bene penkeri šešeri metai. Renginio vieta nesikeičia – kalviai kasmet renkasi į Narvos pilį, tvirtovę, stovinčią ant Baltijos jūros kranto.
Simpoziumus organizuoja Narvos miesto savivaldybė, Estijos kalvių sąjunga ir šalies dailės akademija.

3 Atsakymai į “Mažeikiškio žvakidė simpoziume – geriausia”

  1. Jonas parašė:

    Žvakidė fantastiška!

  2. Ingrida parašė:

    Mindaugo darbai visada labai geri.

  3. Laima parašė:

    Donatai, liuks! Sveikinu!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto