Mažeikiškis antrąkart sumušė nepilnametę dukrą

Teismas tėvui jau buvo skyręs bausmę, tačiau ji smurtautojo nepamokė. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Šeštą dešimtį įpusėjęs mažeikiškis vėlų trečiadienio vakarą sumušė savo nepilnametę dukrą. Pyktį ant paauglės jis išlieja ne pirmą kartą. Pernai vyriškis už dukros sumušimą jau buvo teistas.

Uždarytas areštinėje

Girtas į namus grįžęs vyras susiginčijo su žmona dėl esą neveikiančio laikrodžio. Įsikišus į barnį dukrai, vyras pyktį išliejo ant jos.
Neblaivus vyriškis ne tik psichologiškai terorizavo paauglę, bet paėmęs už gerklės ją smaugė ir ne mažiau kaip aštuonis kartus ranka sudavė į pilvą.
Smurtautojas policijos pareigūnams tvirtina, kad dukrai smogė kokius tris kartus, ne daugiau.
Dėl smurto artimoje aplinkoje mažeikiškis dviem paroms uždarytas į areštinę.
Teismas spręs, kokių priemonių imtis, kad šeimoje panašūs atvejai nesikartotų.

Smurtauja ne pirmą kartą

Pirminiais duomenimis, tėvas prieš dukrą gana dažnai naudodavo psichologinį smurtą. Ir ranką prieš nepilnametę vyriškis pakėlė nebe pirmą kartą.
Pernai rugpjūčio mėnesį buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl fizinio skausmo sukėlimo tai pačiai nepilnametei dukrai.
Teismas tuomet smurtautojui devyniems mėnesiams apribojo laisvę ir įpareigojo per šešis mėnesius neatlygintinai atidirbti 50 valandų sveikatos priežiūros, globos namų ar kitose įstaigose. Bausmė tėvo nepamokė ir jis prieš dukrą nusikalto dar kartą.

Laukia griežtesnė bausmė

Jei smurtautojas mušdamas ar kitais veiksmais sukėlė žmogui fizinį skausmą arba nežymiai jį sužalojo, jis baudžiamas viešaisiais darbais arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.
Griežtesnė bausmė laukia tų, kurie smurtavo prieš mažametį vaiką. Jei smurtautojas vaikui sukėlė fizinį skausmą arba nežymiai jį sužalojo, tai jam su laisve gali tekti atsisveikinti iki dvejų metų.
Mažeikių rajono apylinkės teismo pirmininkė Violeta Erlickienė „Santarvei“ sakė, kad jei žmogus nusikalsta pakartotinai ir dar nesibaigus pirmajam bausmės laikotarpiui, vadinasi, jis yra linkęs nepaisyti teismo reikalavimų. Įstatymas numato, kad antrą kartą už tą patį nusižengimą jau taikoma griežtesnė bausmė. Tai yra vien viešaisiais darbais neapsiribojama.
„Be abejo, kiekvienu smurto atveju teisėjas atsižvelgia į nusikaltimo aplinkybes, kaltinamojo asmenines savybes. Todėl bausmės pobūdis ir laikotarpis kiekvienu atveju skiriasi“, – sakė teisėja.

Kreipiasi nukentėjusieji

Mažeikių rajono savivaldybės vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėjos Liudvikos Lapienės teigimu, šiais metais į skyriaus darbuotojus dėl smurto šeimoje patyrusių vaikų nebuvo kreiptasi. Apie trečiadienį sumuštą paauglę vedėja sužinojo tik iš „Santarvės“.
„Įprastai policijos pareigūnai iš karto mums praneša apie smurtą šeimoje, kai nukenčia nepilnamečiai. Be to, į mus pareigūnai kreipiasi ir tuomet, kai po smurto atvejo šeimoje be suaugusiųjų priežiūros lieka nepilnamečių vaikų“, – paaiškino L. Lapienė.
Pernai Mažeikių vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistai pagalbą suteikė 24 vaikams, kurie patyrė ne tik fizinį, bet ir psichologinį ar seksualinį smurtą.
„Anksčiau gal aukos nedrįsdavo kreiptis į pareigūnus, o dabar net nukentėjusiajam nebereikia rašyti pareiškimo, užtenka to, kad yra užfiksuojamas smurto atvejis, ir pradedamas ikiteisminis tyrimas. Todėl apie smurtą šeimoje praneša ir aplinkiniai. Net ir vaikai, matydami tėvų barnį ar muštynes, gali paskambinti policijai, ir pareigūnai nedelsiant reaguos“, – patikino L. Lapienė.
Policijos pareigūnų teigimu, dažniausiai apie smurto atvejus praneša patys nukentėjusieji.

One Reply to “Mažeikiškis antrąkart sumušė nepilnametę dukrą”

  1. Auris parašė:

    idiotas kazkoks tas tevas,paauglei stresa ivarys visam gyvenimui..nesuprantu ko motina nesiskiria su daunu..

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto