Plateliuose vykusioje 2016 metų Telšių apskrities tautodailės darbų parodoje – atrankoje į respublikinę parodą-konkursą „Aukso vainikas“ mažeikiškiams skirtos kelios prizinės vietos.
Už kryždirbystės darbus pirmąją vietą laimėjęs Antanas Viskantas dalyvaus respublikiniame ture Jonavoje.
Trečioji vieta – už žaislus
Konkursui „Aukso vainikas“ pristatomi kūriniai skirstomi į tris kategorijas: vaizdinė, taikomoji liaudies dailė ir kryždirbystė. Kiekvienoje varžomasi dėl geriausio metų meistro vardo.
Konkurse dalyvavo tautodailininkai iš Telšių, Plungės ir Mažeikių. Šį kartą sėkmė lydėjo du mažeikiškius: Vaidas Šopauskas taikomosios liaudies dailės kategorijoje laimėjo trečiąją vietą – jis konkursui pristatė medinius žaislus. Taikomosios dailės kategorijoje A. Viskantas pelnė dvi prizines vietas: už kaukes jam atiteko antroji vieta, o pirmoji paskirta už keturis darbus: Tirkšlių kapinių „Rūpintojėlį“, Užventyje stovintį kryžių, Viekšnių bažnyčios šventoriaus koplytėlę bei šiame miestelyje pastatytą Šv. Florijoną.
„Kadangi šie kūriniai yra dideli, į parodą jų atvežti neįmanoma, tad joje buvo demonstruojamos darbų nuotraukos“, – „Santarvei“ sakė Tautodailininkų sąjungos Mažeikių grupės pirmininkė Jolanta Kaleckienė.
Parodai buvo pristatyti dar penkių mažeikiškių tautodailininkų darbai: Alma Krapauskienė demonstravo grafikos darbus, Birutė Steponavičienė Mažeikiams atstovavo su savo tapyba, Liuda Brazauskienė parodai pateikė riešines, Audrius Brazauskas – medžio dirbinius, o Aida Bliudzukienė – nertus darbelius.
Du „Aukso vainikai“
J. Kaleckienė pastebėjo: palyginus su kitų rajonų tautodailininkais, mažeikiškių darbų šiemet buvo mažiau.
„Nežinau, kodėl taip atsitiko, gal per daug tų parodų jiems yra, tad per dideli krūviai? Kad ir kaip ten būtų, nors ne visiems paskirtos prizinės vietos, tačiau kolegų tautodailininkų mažeikiškiai buvo įvertinti gerai“, – kalbėjo J. Kaleckienė.
Komisija, kuriai vadovavo Lietuvos nacionalinio kultūros centro tautodailės poskyrio vadovė Teresė Jurkuvienė, pažymėjo, kad, norint gauti „Aukso vainiką“, reikėtų pristatyti ne pavienius darbus, o jų kolekciją.
Praėjusiais metais už kryždirbystės darbus A. Viskantui buvo įteiktas „Aukso vainikėlis“, o „Aukso vainiką“ yra laimėję mažeikiškiai tošininkai Raimonda ir Vytautas Ramanauskai bei kalvis Virgilijus Mikuckis.