Mažeikiškis – projekto „Lietuvos talentai. Supervaikai“ finale

Prisiminimui – nuotrauka projekto „Lietuvos talentai. Supervaikai“
užrašo fone. Nuotrauka iš asmeninio archyvo

Sekmadienį televizijos TV3 žiūrovai prie savo televizorių ekranų susirinks stebėti projekto superfinalo.
Tik vienoje šio projekto laidoje dalyvavusiam mažeikiškiui akordeonininkui Jonui Vozbutui projekto finaluose dalyvauti nereikėjo, jis po pirmojo savo pasirodymo iš laidos vedėjų gavo „Auksinį mygtuką“ – kelialapį tiesiai į superfinalą.

Sulaukė prodiuserio pakvietimo

Keturiolikmetis J. Vozbutas šiuo metu mokosi Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijoje. Jis – daugybės tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatas.
Pernai mažeikiškiui TV3 televizijos organizuojamuose apdovanojimuose „Lietuvos garbė“ už unikalų talentą ir Lietuvos vardo garsinimą įteikta „Metų vaiko“ nominacija.
Šių apdovanojimų ceremonijos metu Joną pastebėjo nemažai prodiuserių. Todėl jo mama Rasa Vozbutienė pirmoji sulaukė projekto „Lietuvos talentai“ prodiuserio skambučio ir kvietimo jos sūnui dalyvauti projekte.
„Skambino man, aš nesutikau. Skambino mano vyrui – jau buvo nesmagu atsisakyti, bet jis pasakė, kad pasikalbės su Jonu“, – pasakojo R. Vozbutienė.

Nuginklavo sūnaus argumentai

Jono mama prisipažįsta, kad nei jai, nei vyrui Dalijui nesinorėjo, kad sūnus dalyvautų šiame ar kituose televizijos projektuose, nes nebūtinai juose laimi tie, kurie yra geriausi ir verčiausi pergalės.
„Bet sūnus mums pasakė taip: „Mama, tėti, aš dalyvaudamas nieko neprarasiu. Nesijaudinkit, viskas bus gerai. Jei nelaimėsiu, bus pamoka“, – pasakojo R. Vozbutienė.
O kitas paauglio argumentas buvo dar rimtesnis. Kai pernai jis drauge su tėvais buvo išvykęs į konkursą Italijoje, apsilankė akordeonų fabrike. Drauge su savo mokytoja Maryte Markevičiene Jonas nusprendė, kad jam jau reikalingas profesionalesnis, galingesnis akordeonas.
„Tas instrumentas kainuoja didelius pinigus. Sakėme, kad imsime paskolą ir jį pirksime. Kai pradėjome kalbėtis apie tai, ar dalyvauti, ar nedalyvauti „Lietuvos talentuose“, Jonukas pasakė, kad jei pasiseks laimėti projektą, jis laimėtais pinigais prisidės prie akordeono pirkimo. Tai, jei vaikas taip samprotauja, mes palikome jam pačiam apsispręsti“, – sūnaus argumentus prisiminė „Santarvės“ pašnekovė.
Jono sprendimui dalyvauti televizijos projekte pritarė ir jo mokytoja M. Markevičienė.

Gavo tiesioginį kelialapį į superfinalą

Projektas „Lietuvos talentai. Supervaikai“ vyksta keliais etapais. Pirmiausia jo dalyviai pasirodo atrankose. Už savo pasirodymus gavusieji du arba tris teisėjų „taip“ keliauja į finalines laidas. Jų metu išrenkami superfinalo dalyviai.
Tačiau yra ir išimtis – keturi „auksiniai mygtukai“. Teisėjai – Neringa Čereškevičienė, Justinas Jankevičius ir Marijonas Mikutavičius bei projekto vedėjai Mindaugas Stasiulis ir Mindaugas Rainys gali atiduoti savo „auksinius mygtukus“ labiausiai jiems patikusiems jauniesiems Lietuvos talentams. Tai reiškia, kad gavusieji šiuos mygtukus vaikai iš karto keliauja į superfinalą.
Taip nutiko ir J. Vozbutui.
Pasiruošti superfinalui Jonui padėjo jo mokytoja ir mokytojas iš Prancūzijos, su kuriuo Jonas konsultuojasi jau ne vienus metus.

Reikalingas kraštiečių palaikymas

Pasak R. Vozbutienės, sekmadienį vyksiantis projekto superfinalas per televiziją bus transliuojamas tiesiogiai.
Dėl tebesitęsiančio karantino Jono šeima negalės važiuoti jo palaikyti. Studijoje, kurioje vyks filmavimas, nebus ir žiūrovų. Vaikų pasirodymus stebės komisija ir už komisijos nugarų sumontuotuose ekranuose bus rodomi per ZOOM programą prisijungę palaikymo komandų nariai.
Superfinalo dalyviai kiekvienas turės savo erdvę, negalės būriuotis.
„Filmavimo metu žiūrovų nebus. O atlikėjams yra sudėtinga, kai nėra žiūrovų, kai jie negirdi aplodismentų.
Mes, suaugusieji, suprantame: nelaimėsi, tai nelaimėsi… Tačiau kiekvienas ten dalyvaujantis vaikas nuoširdžiai ruošiasi ir svajoja laimėti. Mūsų Jonui labai svarbus yra televizijos žiūrovų, mažeikiškių palaikymas. Todėl, jei Jono pasirodymas patiks, būsime dėkingi už kraštiečių palaikymą, išreikštą telefono skambučiais“, – kalbėjo R. Vozbutienė.

One Reply to “Mažeikiškis – projekto „Lietuvos talentai. Supervaikai“ finale”

  1. Andrius parašė:

    Laimėjo vaikis. Sveikinimai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto