Mažeikiškių donorų nesustabdo nei sunkmetis, nei nedarbas…

Kraujo donorė jauna mama Diana Petravičienė su biologe Jelena Krakauskiene. Kraujo donorystės centro nuotrauka

Mažeikiai – tai rajonas, kur nedarbas viršija net 14 nuošimčių. Piniginė kompensacija už kraują dažnam šio krašto žmogui – mažytis finansinis šiaudas.

Kraujo donorystės centro Klaipėdos punkto medikai, atvykę kraujo rinkti į Mažeikius, tikrai nesitikėjo, kad sulauks nemažai kraują dovanojančių žmonių. Dar labiau stebino tai, kad kraujo be atlygio davė bedarbiai, registruoti Darbo biržoje, kuklius atlyginimus gaunantys darbininkai,   viešųjų darbų trumpam gavę mažeikiškiai, jaunos mamos.
Vaclovas Derkintis iš „ORLEN Lietuva“, tapęs neatlygintinu donoru prieš 7 metus, kai medikai  gelbėjo jo dukrytę, šiandien savo donoro knygelėje turi 19 įrašų apie dovanotą kraują! Tiek pat jų turi ir ligoninės chirurginio skyriaus slaugytoja Dalia Mitkuvienė, kuri  kasdien mato, koks reikalingas ligoniui yra kraujas, jo komponentai.
„Rūtenio“ bendrovės darbininkės Ligitos Vaitiekienės „sąskaitoje“ – beveik 5 litrai dovanoto kraujo. Kraujo donorė Ligita teigia  tai daranti vardan tų, kurie ją kažkada gelbėjo. Beje, moteris kraujui duoti skyrė laisvą nuo darbo  dieną, nors pagal įstatymą darbdavys galėtų nuo darbo ją  atleisti. Šiuo metu bedarbis esantis Arijus Gužauskas – kraujo donorystės Mažeikiuose  rekordininkas. Ir net darbo netekęs, jis kompensacijos už kraują neima. „Kitaip negaliu…“ – sako didelis, geraširdis vyras.
Darbo biržos klientė ir viena pati auginanti atžalą Diana Petravičienė donore tapo neseniai. Ji antrą kartą padovanoti kraujo atskubėjo iš ligoninės, kur gydoma jos dukrytė. Su visais donorais labai šiltai bendraujanti mūsų biologė Jelena Krakauskienė negailėjo jaunai moteriai sveikatos patarimų, o Diana užtikrino, kad kraujo donorystę pasirinko ilgam.
Esame dėkingi  Kultūros centrui, padedančiam telkti ir priimti donorus. Norisi dar priminti, kad kraujo donorystė tikrai naudinga sveikatai, nuolat kraują duodantiems vyrams ji net 5 kartus sumažina riziką susirgti miokardo infarktu. Tiek vyrai, tiek moterys, pasirinkę donorystę, 17 kartų rečiau serga širdies ir kraujagyslių ligomis. Būdami patys sveiki – jie gyvybę dovanoja ir kitiems.
Į Klaipėdą važiavome pakylėti, ir tas pavasariškai žalias naftininkų miestas paliko mums viltį, kad  kilniems poelgiams nei sunkmetis, nei nedarbas įtakos neturi…

Rasa Pangonienė
Kraujo donorystės centro viešųjų ryšių specialistė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto