Mažeikiškių kova dėl poligono dar nesibaigia

Nuotr. iš Krašto apsaugos ministerijos

Aplinkos ministerija atsisakė tenkinti Krašto apsaugos ministerijos prašymą iš Lietuvos bendrojo plano išimti Vakarų Lietuvoje kariniam poligonui rezervuotas teritorijas, į kurias patenka ir mūsų rajonas.
Seimo narė Laima Nagienė ir iniciatyvinė grupė „Gerovės mums ir mūsų vaikams“ dėl šito ruošiasi kreiptis į Seimą, Vyriausybę, ministerijas ir į šalies Prezidentą.

Prašo koreguoti teritorijas

Prieš kelis mėnesius Krašto apsaugos ministerija (KAM) pranešė, kad bus atliekama kita galimybių studija, kuri padės apsispręsti dėl vietos parinkimo naujam kariniam poligonui.
Prieš gerą mėnesį buvo paskelbta, kad KAM kreipėsi į į Aplinkos ministeriją su prašymu pašalinti kariniam poligonui Vakarų Lietuvoje rezervuotas teritorijas iš šalies Teritorijų bendrojo plano.
Tokį prašymą Krašto apsaugos ministerijai, Aplinkos ministerijai yra pateikusi Seimo narė L. Nagienė bei gyventojų iniciatyvinė grupė„Gerovės mums ir mūsų vaikams“.
Atsisakyti planų steigti karinį poligoną Mažeikių rajono teritorijoje ir šalies teritorijos bendrojo plano brėžinyje iš mūsų savivaldybės teritorijos panaikinti žymą „Naujo karinio poligono alternatyvos“ prašoma ir neseniai Savivaldybės tarybos priimtoje rezoliucijoje.

Atsakymas nepalankus

Seimo narė L. Nagienė ir iniciatyvinė grupė iš KAM sulaukė identiško turinio rašto. Jame teigiama, kad su Aplinkos ministerija pasiektas kompromisinis sutarimas, kuriame nenumatoma išbraukti kariniam poligonui rezervuotų teritorijų Mažeikių, Akmenės, Telšių ir Šiaulių rajonuose. Numatoma tik atlikti naują galimybių studiją ir ieškoti alternatyvių poligono teritorijų visoje Lietuvoje.
Šią savaitę L. Nagienė ir Savivaldybės meras Vidmantas Macevičius susitiko su aplinkos ministru ir jam tiesiogiai išsakė gyventojų nuogąstavimus, nepasitenkinimą dėl to, kad derlingose Žemaitijos žemėse gali atsirasti karinis poligonas.
„Dar kartą prašėme aplinkos ministro suvokti, kiek klaidų padaryta Lietuvos bendrojo plano viešinimo metu. Atkreipėme dėmesį, kad atliktoje galimybių studijoje yra begalė klaidų ir netikslumų. Įrodinėjome, kad Seimo nutarimu patvirtinta Lietuvos bendrojo plano koncepcija neatitinka bendrojo plano brėžiniuose pateiktos informacijos“, – apie susitikimą informavo Seimo narė.
Aplinkos ministras mažeikiškių atstovus patikino, kad stengsis pašalinti rezervuotas poligonui teritorijas, tačiau tikimybę, jog tai bus padaryta, įvertino tik 70 proc.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

5 Atsakymai į “Mažeikiškių kova dėl poligono dar nesibaigia”

 1. parašė:

  Mažeikių kraštas seniai išėjo iš krašto, beraščiai, kakom apsidrabstę. Jiemo moka garsiai parėkauti, palėbauti, siaurai masto ir vėl apsidrabsto. Gaila į juos žiūrėti…, dundukai.

 2. Reikalaukime parašė:

  Prašėme, tai gal pareikalaukime. Čia mes gyvename, čia mūsų kraštas.

 3. M parašė:

  Dar priedurniai vis tikas paligona daryt,tegu smelio feze susikala ir zaidzia karinius zaidimelius.

 4. B. parašė:

  Labai nepatariu lietuviams su ginklu rankose ateiti į Žemaitijos žemę. Gali atsitikti taip, kad jie neišeis savo kojomis, o bus išnešti.

  1. Anonimas parašė:

   Pritariu. jei zmones nenori – reiskias ir nebus poligono. Sakyciau koki kelia ar gelzkeli reikia nutiesti. O cia – puse rajono atims! nepraeis cia nei priesu nei savi tankai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Naujienos iš interneto