Mažeikiškių laukia kitokia „Bobų vasara“

Praėjusiais metais „Bobų vasarai“ vadovavo „Dobilėlio penkialapio“ personažai. Redakcijos archyvo nuotr.

Kultūros centro mažeikiškiams organizuojama rudens šventė „Bobų vasara“ jau daugelį metų yra neatsiejama nuo mūsų miesto. Tai savotiškas derliaus, gamtos dovanų apvainikavimas, o kartu –  ir maloni, nuotaikinga pramoga.
Šiemet „Bobų vasarą“ mažeikiškiai ir svečiai išvys atsinaujinusią: prie įprastinių jos šeimininkų organizuojant šventę prisijungė ir „Santarvė“.

Apie „Bobų vasaros“ paskirtį ir mažeikiškių laukiančias naujoves kalbamės su Kultūros centro direktore Krista KINČIENE.
– „Bobų vasara“ Mažeikiuose šurmuliuoja jau daugelį metų. Kaip ji atsirado?
– Anksčiau, dar tarybiniais laikais, Mažeikiuose vykdavo Žemdirbių šventės. Jos būdavo gana įdomios, teatralizuotos, su karnavalo elementais. Tada kažkas liepdavo, ir tokios šventės vykdavo.
Vėliau pradėjo griūti kolūkiai, žemdirbiai nuo mūsų nutolo ir mes likom vieni. Bet kultūros centras vis tiek norėjo rudenį, jo gėrybes kažkaip įprasminti, tad šovė į galvą gražus pavadinimas ir atsirado „Bobų vasara“.
– Kokia „Bobų vasaros“ paskirtis, kuo ji skiriasi nuo Jūsų minėtų žemdirbių švenčių?
– Šią šventę stengiamės organizuoti keičiantis orams, kai kaime derlius nuimtas, tad yra proga švęsti pabaigtuves, parodyti, parduoti, pademonstruoti, ką galima padaryti iš daržovių, vaisių, kitokių augalų.
Ta pačia proga galimybę pasireklamuoti turi ir maistą gaminančios Mažeikių įmonės, deja, jos kažkaip vangiai atsiliepia. Bet mūsų šventę jau žino ir dalyvauja ūkininkai, amatininkai, tautodailininkai, įmonės iš visos Lietuvos, pardavinėjančios augalus, kitą savo produkciją.
Tuo ji ir skiriasi nuo žemdirbių švenčių: tada būdavo tik rudens gėrybių demonstravimas, kolektyvų pasirodymai, bet jokios prekybos ar reklamos.
Be to, jau daugelį metų šventė organizuojama aikštėje prie Kultūros centro. Vietos čia užtenka, ši vieta patogi mažeikiškiams, nes yra pačiame mikrorajono centre.
– Ko tikėtis mažeikiškiams apsilankius šioje šventėje?
–  Gamta yra tokia įvairi ir nenuspėjama, kad prikrečia įvairiausių pokštų: visokių įdomybių galima rasti miške, daržuose ar soduose išauga neįtikėtino dydžio vaisių ir daržovių, – visa tai ir norėtume pamatyti mes. Lauksime iš gėlių, iš augmenijos sukurtų kilimų, puokščių, kitų grožybių.
Šventei tinka ir rudens gėrybės, ir kulinarinis paveldas.
Kaip minėjau, šventėje šurmuliuos prekybininkai, amatininkai, tautodailininkai, tad piniginę atsinešti verta.
Mes stengiamės, kad parduodami gaminiai būtų rankų darbo, kad prekybininkai nebruktų gamyklinės, kičinės ir menkavertės kiniškos produkcijos. Kartais negali žinoti, ką prekybininkas iš anksto užregistruoja, dabar esam reiklesni, tad registruodami klausiame, kieno gamybos ir kokia tai produkcija.
Norime, kad toje šventėje žmonės ne tik parodytų ir pamatytų, kas ką turi ir kas čia yra, bet kartu ir papramogautų, pasilinksmintų.
Jau įprasta, kad „Bobų vasaros“ renginyje skamba daug muzikos, koncertuoja įvairūs kolektyvai: šiemet taip pat skambės muzika, bet jis bus šiek tiek kitokia. Tegu tai lieka paslaptis.
– Kiek žinau, kiek kitokia bus ne tik muzika, bet ir pati „Bobų vasara“…
– Visų pirma naujovė tai, kad šiemet ją rengiame drauge su „Santarvės“ laikraščiu. Jei anksčiau šventėje šeimininkaudavo daugiausia mažeikiškiai, šiemet norėtume, kad joje aktyviau dalyvautų viso rajono gyventojai: seniūnijos, bendruomenės, kultūros centrų kolektyvai, gal net mokyklos. Juk jie savo vietovėse tikrai yra veiklūs, sumanūs, išradingi, tačiau ne visi mažeikiškiai žino, ką veikia seniūnijos ar bendruomenės, tad dabar yra proga vieniems apie kitus sužinoti.
Todėl kaimo žmonėms ir norime suteikti progą pabūti kartu su miestelėnais. Norim, kad jie prisistatytų, parodytų, ką turi gero, kad kartu įsijungtų į šventės sūkurį, parodytų savo programą, pristatytų darbščius žmones, papasakotų, kas jų seniūnijose yra įdomaus, lankomo. Tam tinka įvairios formos.
Smagu būtų, jei prie mūsų prisijungę kaimo žmonės dalyvautų įvairiose pramogose, Mis „Bobų vasara“ rinkimuose – jėgas galės išbandyti visi norintieji. Vienintelė sąlyga – kad apranga būtų susijusi su rudeniu, su jo gėrybėmis, gal papuošta vaisiais, daržovėmis, kitais augalais… Vaikščioti podiumu nereikės, bet prisistatyti paprašysime.
– Pokalbio pradžioje minėjote, kad rengti žemdirbių šventes kažkas liepdavo. Kaip yra dabar?
– Žinoma, jokios prievartos ar liepimų, valdžios nurodymų dabar nėra ir negali būti. Kokia būtų šventė per prievartą? Bet mes tikime, kad seniūnijos, bendruomenės iš tiesų turi ką parodyti, tad kodėl joms praleisti progą?
Pageidautume, kad iš anksto mums būtų pranešta, kas ketina dalyvauti, nes norėsime numatyti, kiek seniūnijoms ar bendruomenėms skirti vietos.
– Nebijote kalbų, jog Kultūros centras, mažeikiškiai nori, kad kaimo žmonės jiems padarytų šventę…
–  Nemanau, kad tokių dalykų gali būti… Mes jokiu būdu to nesiekiame: ir patys parodysime, ką sugebame, juk galėtume šventę pasidaryti ir vieni – kiek kartų taip jau buvo… Bet šį kartą norisi pamatyti, ką veikia ir kiti, norime prisiminti senas tradicijas, jas atgaivinti ir pratęsti.
Be to, tarpusavyje pabendrautų ir bendruomenės, susipažintų, gal užmegztų ryšius, susidraugautų.
Visi susibursime į vieną didelę Mažeikių rajono bendruomenę ir parodysim, ką mokame.
Beje, aktyviausi bus apdovanoti įvairiais prizais. Mažeikiškiai labai išradingi, tad manau, kad šventė  turėtų pavykti. Naujo derliaus alus jau užraugtas, maistas užsakytas, belieka tik susitarti dėl oro.
Direktorė minėjo, kad šiemet „Bobų vasara“ rengiama drauge su laikraščiu „Santarvė“. Kas tai per sumanymas ir ką „Santarvė“ žada mažeikiškiams, paprašėme papasakoti laikraščio vyriausiąją redaktorę Audronę MALŪKIENĘ.
–  Mintis rengti šventę mūsų skaitytojams ir visam rajonui gyvuoja jau ne pirmus metus. Kiek proginių renginių iki šiol darėme, sulaukdavome didelio mažeikiškių dėmesio ir neblogo įvertinimo.
Vieningos, bendruomeninės šventės idėja – kad reikia pasikartojančio, tęstinio renginio, reikia galimybės suburti, surinkti vieną dieną vienoje vietoje ne tik miesto gyventojus, bet ir kaimo bendruomenes – pagaliau bus realizuota „Bobų vasaroje“. Nes kai mes po vieną lankomės bendruomenių, seniūnijų šventėse, pamatome daug gerų dalykų, būna gaila, kad visi kiti to nemato akivaizdžiai – tik per mūsų aprašymus ar nuotraukas.
Taigi noras sukviesti visus, sudaryti galimybę pabendrauti, parodyti, pasirodyti bei pačiam sužinoti  ir nulėmė mūsų dalyvavimą „Bobų vasaroje“. Ką pati „Santarvė“ pasiūlys mažeikiškiams, tegul būna staigmena. Skaitykite „Bobų vasaros“ skelbimus, dalyvaukite, ruoškitės – ir iki susitikimo paskutinį rugsėjo sekmadienį!

5 Atsakymai į “Mažeikiškių laukia kitokia „Bobų vasara“”

 1. Trojus parašė:

  Šventė rengiama per prievartą, yra nurodymai seniūnijoms…

 2. odisiejus parašė:

  o likusieji,kuom bus?:))

 3. Zosė parašė:

  Ko pykstat ant ,,Santarvės“. Gal Balčiūnas bus dėdė Derlius, o Malūkienė Boba?

 4. vige parašė:

  negadinkite, BOBU VASAROS, sventes savo buvimu SANTARVE!

 5. Rinkiminė agitacija parašė:

  Reikia aiškiai ir tiesiai parašyti ir pasakyti, kad Audronė Malūkienė yra kandidatė į Seimo narius nuo Sajungos TAIP į kurią įsijungė ir Balčiūno judėjimas „Kitaip“. Tai kitaip (netiesiogiai) organizuoja reklaminę kompaniją, supainiodami privačius ir viešus interesus. Kad nepainiotu tuos interesus – galėtu visi kandidatai pasiimti mokamus ar nemokamus atostogas. Vieni privačiuose, kiti Valstybiniuose, dar kiti informaciniuose – pradeda daryti įtaką.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto