Mažeikiškių pinigai nusėdo sukčių kišenėje

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Sukčiai sugalvoja vis naujus būdus, kaip išmelžti iš lengvatikių pinigų.

Paėmė paskolą

Pirmadienio rytą 22-ejų metų mažeikiškė sulaukė telefono skambučio, kuriuo jai tariamai paskambino Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos (FNTT) pareigūnas. Jis pranešė, kad kilo šiokių tokių neaiškumų ir mažeikiškė turi atsidaryti viename iš bankų sąskaitą bei paskambinti nurodytu numeriu.
Atsidariusi sąskaitą, mergina paskambino minėtu numeriu, jai tas pats „pareigūnas“ liepė sudiktuoti visus elektroninės bankininkystės duomenis. Kai tai buvo atlikta, sukčius su ja atsisveikino, o po kurio laiko mažeikiškė sužinojo, kad jos vardu yra paimta septynių šimtų litų paskola.
Tai jau antras atvejis, kai ekonominius nusikaltimus tiriančių pareigūnų vardu prisidengę sukčiai apgauna mažeikiškes: šeštadienį 66-erių metų Taikos gatvės gyventoja taip pat padiktavo savo elektroninės bankininkystės duomenis ir iš savo sąskaitos neteko trijų tūkstančių litų.
Policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sukčiavimo, už tai gresia viešieji darbai, laisvės apribojimas, areštas arba laisvės atėmimas iki trejų metų.
„Nei FNTT, nei STT pareigūnai jokių sąskaitų neliepia atsidaryti ir dar telefonu. Žmonės turėtų neskubėti atsisveikinti su savo pinigais, suprasti, kad elektroninės bankininkystės duomenys yra konfidenciali informacija, kurios niekas kitas neprivalo žinoti“, – akcentavo kriminalinės policijos skyriaus viršininkas Mindaugas Jaremčiukas.

Pasinaudos „Snoro“ bankrotu

Pareigūnas prognozavo, kad sukčiai pasinaudos ir banko „Snoras“ bankrotu: žmonėms bus skambinama ir pranešama, kad reikia atsidaryti sąskaitas ir diktuoti slaptažodžius, norint greičiau atgauti pinigus.
„Raginu visus neužkibti ant sukčių meškerės, apie įtartinus skambučius informuoti mus arba pasitarti su artimaisiais ir jokiu būdu neskubėti atiduoti pinigų“, – įspėjo pareigūnas.
Dar vienas ikiteisminis tyrimas, susijęs su banku, pradėtas pirmadienį. Gruodžio antrosios rytą 54-erių metų mažeikiškis pastebėjo, kad iš sekcijos dingo jo asmens pasas ir banko kortelė. Pirmadienį vyriškis sužinojo, kad, pasinaudojus šia kortele, iš sąskaitos paimti 554 litai.
Pareigūnai pataria nelaikyti kartu su banko kortele slaptažodžio ir PIN kodo, paslėpti juos atskiroje, vien savininkui žinomoje vietoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto