Mažeikiškių sodybos sudomino vienminčius iš Telšių

Mažeikiškių klubas „Mano namai“ sulaukė svečių iš Telšių, panūdusių apžiūrėti gražiausias sodybas bei sodų sklypus. Kolegoms mažeikiškiai nusprendė parodyti keturias jų klubo narių sodybas. VIENIJA GĖLIŲ FANATIKUS
Klubas „Mano namai“ vienija daugiau nei 30 dekoratyvinių augalų mėgėjų, save vadinančių gėlių fanatikais. Kaip sakė klubo pirmininkas Pranas Tolišius, susirinkę vienminčiai dalijasi patarimais, augalais bei vienas kitą „auklėja“, kaip sumaniau, įdomiau apsodinti savo sodybą ar sodo sklypą. Besidominčių klubo veikla esama ir daugiau, tikino pirmininkas, tačiau tapti nariais trukdo… per mažos patalpos. Klubo nariai kartą per mėnesį renkasi Benignos ir Prano Tolišių sodyboje.
„Kad nereikėtų laukti senatvės“, – taip dar vieną moto, vienijantį vyresnio amžiaus klubo narius, nusakė Elena Kostkevičienė.
Ji prisiminė, jog praėjusių metų gruodžio mėnesį įregistravus klubą, pirmieji mažeikiškius pasveikino kolegos iš Telšių.
Kol mažeikiškiai dar tik laukė svečių, jie pasidalijo įspūdžiais iš ankstesnės kelionės po telšiškių sodybas. „Telšiškiai išradingi, bet ir mes nenusileidžiame. Jų klubui daugiau priklauso gydytojai, mokytojai. Jei ir mes pinigų daugiau turėtume…“ – kalbėjo E. Kostkevičienė ir P. Tolišius.

SPĖJO DAUG NUVEIKTI
Apsilankę sodų bendrijoje „Šaltinėlis“ esančiame Irenos ir Justino Barkų sklype, svečiai stebėjosi sužinoję, kad prieš dvejus metus šioje vietoje buvo šiukšlynas ir pora kriaušių. Sklypo šeimininkė Irena čia pluša vos ne kasdien: ryte vyras atveža, vakare pasiima. Barkai sode gyvena tik per vasarą. Viena priežasčių, kodėl nusprendė įsigyti sklypą – pramoga anūkams. Irena sakė, jog susidomėti augalais paskatino P. Tolišius.
Pati šeimininkė kuklinosi, svečiams teisindamasi, kad nieko ypatingo dar nenuveikusi. Telšiškiai tvirtino, kad ir rudenį čia pakankamai gražu. Leistis į ilgesnes kalbas nebeleido svečiai, aptarinėdami tai vieną, tai kitą augalą. Šalia baseino augančią gėlę šeimininkė vadino karalaite. Šeimininkės rūpestį augalais nusako kad ir toks atsitikimas: panorusi įsigyti šeimininkės karalaite tituluojamą smilgą giminaitė Irenos paprašė atžalos. Nenorėdama draskyti savo mylimo augalo moteris geriau nupirko kitą.
Sodų bendrijoje „Ąžuolas“ vieną greta kito sklypus turi dvi draugės, abi gražiai tvarkosi ir viena kitai patarimais padeda. Sodą gražiai besitvarkančios Jovitos Naščiušonienės tądien nebuvo. Gide po jos sklypą buvo sodo kaimynė Zita Jasinskienė. Pastaroji – floristė, tad nenuostabu, kad sodo sklype daugiausia vietos skiriama gėlėms.
Paklausta, kiek metų turi šį sklypą, Zita rodo didžiulį kėnį, skaičiuojantį ketvirtą dešimtį. Jos kaimynė, priešingai, sklypą įsigijo prieš trejus metus. Sklypo centre – didžiulis akmenukais grįstas baseinas. Panašų, tik mažesnį, galima rasti ir prie Z. Jasinskienės vasarnamio.
Floristė sakė labiau mėgstanti auginti gėles, kurias galima džiovinti žiemai, o vėliau iš jų kurti įvairias kompozicijas. Jos darytos puokštės vėliau eksponuojamos parodose.

TELŠIŠKIAI GRĮŽO NE TUŠČIOMIS
Toliau svečiams aprodoma Birutės Peleckienės sodyba Šimtmečio gatvėje. Prieš porą metų šiai sodybai Lietuvos bočiai skyrė pavyzdingos sodybos vardą. Šeimininkė neprašoma pati suskanta siūlyti įdomesnių ar patikusių augalų atžalų. Tad telšiškiai namo grįžo ne tik kupini įspūdžių, bet ir su naujais augalais savo sodyboms.
Apžiūrėję sodybas svečiai stebėjosi, kaip sumaniai išnaudojamas kiekvienas sklypo lopinėlis bei kampelis. Nuostabą jiems kėlė ir tai, jog ir per trumpą laiką galima sukurti gražių dalykų.
Pasak Telšių klubo „Mano namai“ koordinatorės Stasės Semenavičienės, lietuviai atsigauna ir vėl pradeda rūpintis ne tik duonos kąsniu, bet ir gražia aplinka, stengiasi kuo gražiau susitvarkyti. Toks įspūdis pašnekovei susidarė besidairant į sodybas pro autobusiuko langą pakeliui į Mažeikius.
Sandra LUKOŠIŪTĖ
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.
Telšių klubo „Mūsų namai“ nariai panūdo pamatyti mažeikiškių gražiausias sodybas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto