Mažeikiškių trijulės laukia teismas

Per pirmuosius keturis šių metų mėnesius buvo pradėta vienuolika ikiteisminių tyrimų, susijusių su narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Narkotinių medžiagų platintojų byla perduota teismui. Kaltinimai pateikti trims mažeikiškiams, iš kurių vienas – nepilnametis.

Surengė pasalą

Šiaulių apygardos prokuratūra, surašiusi kaltinamąjį aktą, Šiaulių apygardos teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje figūruoja trys mažeikiškiai.
Praėjusių metų spalio dvyliktosios popietę ties vienu Draugystės gatvės namu buvo surengta policijos operacija. Nepilnametis įėjo į namo laiptinę, kur susitiko su S. J., ir iš jo už keturiasdešimt litų nupirko psichotropinės medžiagos – metamfetamino.
Šias narkotines medžiagas vaikinukas turėjo perduoti jo už namo kampo laukusiam A. L.  Paauglys su narkotikais, kurie buvo kišenėje, užspaudžiamame permatomame maišelyje, kriminalistų buvo sulaikytas vos išėjęs iš laiptinės.
0,153 gramo metamfetamino S. J. buvo įsigijęs dviem dienomis anksčiau su tikslu juos platinti.
Kaltinimai pateikti nepilnamečiui, kuriam nusikaltimo padarymo metu buvo sukakę tik penkiolika, devyniolikmečiui S. J., kuriam gresia ilgi metai nelaisvės, bei 33-ejų metų A. L., kuris dar kaltinamas ir vaiko įtraukimu į nusikalstamą veiką.

Laukia griežtos bausmės

Iki teismo nepilnamečiui ir devyniolikmečiui skirtos kardomosios priemonės – įpareigojimai periodiškai registruotis policijos įstaigoje bei rašytiniai pasižadėjimai neišvykti. Tuo tarpu A. L., kaip informavo policijos atstovė spaudai, kardomoji priemonė neskirta, nes jis nuosprendžiu nuteistas laisvės atėmimo bausme.
Už neteisėtą disponavimą su tikslu parduoti narkotines medžiagas nepilnamečiui gresia laisvės atėmimas iki trejų metų, tokia pat griežčiausia bausmė gresia ir už vaiko įtraukimą į nusikaltimą. Už narkotinių ar psichotropinių medžiagų platinimą nepilnamečiui S. J. gresia laisvės atėmimas nuo trejų iki dvylikos metų.

Vyksta ilgai trunkantys tyrimai

Per pirmuosius keturis šių metų mėnesius Mažeikių rajono policijos komisariate buvo pradėta vienuolika ikiteisminių tyrimų, susijusių su narkotinėmis ar psichotropinėmis medžiagomis. Pernai per visus metus jų buvo dvidešimt vienas.
„Nors reaguojame į visus gaunamus signalus apie narkotikų platinimą, tačiau didžiausią dėmesį skiriame ne mažas dozes laikantiems ar platinantiems asmenims, bet stengiamės uždaryti didesnius narkotikų platinimo „taškus“, – patikino rajono kriminalinės policijos skyriaus viršininkas Mindaugas Jaremčiukas.
Pareigūnas pažymėjo, kad tiriant tokio pobūdžio nusikaltimus vyksta sudėtingas operatyvinis darbas, kurio gyventojai nepastebi. Tik po kruopštaus ir ilgai trukusio tyrimo įtariamieji sėdo į teisiamųjų suolus.

5 Atsakymai į “Mažeikiškių trijulės laukia teismas”

 1. nesamone parašė:

  uzsienyje su kokiu kilogramu pagauna ir tai tik 2metus gauna o cia del 0,153 nuo 3 iki12 juokas ima.

 2. normike parašė:

  Pas mus tokie istatymai… Umusi – gausi 8 metus, pagaus su narkotikais gausi 10 metu, nu zodziu pieva… ziurekit kaip kitur Europos sajungoj, pvz anglija kokia… uz narkotikus tegauna po 2 metus…

 3. nebepusinek parašė:

  kurva su tokiu kiekiu tokios bausmes,kas cia daros,draugas zmogu uzmuse ir tai 7metus tegavo,tai ka tipo cia ziauriau uz zmogzudyste? atsipeikekit.

 4. lynksmas parašė:

  Baudele…

 5. Draugs Girts parašė:

  nu i ku cia dabar dirbates :D

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto