Mažeikiškių vertinimui – suaugusių dailininkų mėgėjų darbų paroda

Aleksandras Novakas teigė, kad su suaugusiais dirbti sudėtingiau, – tenka taikytis su jų nuotaikomis ir sumanymais. Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Iki Kalėdų galima apžiūrėti Vytauto Klovos muzikos mokykloje atidarytą mokytojo Aleksandro Novako vadovaujamos Dailės studijos suaugusiųjų grupės darbų parodą.
Septynios jų autorės parodai pateikė per trisdešimt įvairia technika atliktų darbų.

Dirbama studijoje

Prieš pristatant parodą, meninę programą parodė Vytauto Klovos muzikos mokyklos jaunieji atlikėjai.
Šioje parodoje tarp suaugusiųjų darbų galima išvysti ir dviejų vaikų darbus.
Suaugusiųjų darbai gimsta vakarais Pavasario pagrindinėje mokykloje esančioje dailės studijoje – ši grupė renkasi kartą per savaitę. Čia ateina pedagogės, vertėja, kirpėja, bendrovės „ORLEN Lietuva“ darbuotoja.
„Tai gana skirtingi žmonės. Jie yra užimti, turi šeimas, tad kiek darbų sukuriama, viskas atliekama studijoje. Būna, kad atėjus įkvėpimui vienas kitas darbas sukuriamas namuose, bet tai nėra dažni atvejai“, – kalbėjo A. Novakas.
Praėjusiais metais ši grupė buvo surengusi nedidelę parodėlę Švietimo centre – tada ir įvyko kai kurių dailininkių viešas debiutas.

Įvairi tematika ir technika

Dailės studiją lanko devynios moterys, parodoje nėra tik dviejų iš jų darbų. Jos, pasak A. Novako, dar nėra padariusios tiek, kad darbus būtų galima eksponuoti, o šioje parodoje eksponuojamų darbų kūrėjos jau turi nemažos patirties – kai kas lanko studiją šešerius septynerius metus.
Kiekviena parodos dalyvė jai pateikė nuo dviejų iki šešių įvairaus formato darbų. Tradiciškai parodoje eksponuojami tapybos, grafikos darbai, bandyta kurti asambliažą – kai ant pagrindo klijuojami įvairūs daiktai, iš kurių kuriamas paveikslas, paskui jis dar papildomai dažomas.
„Tie, kurie studiją lanko seniai, renkasi savo tematiką, atlikimo techniką, aš jiems tik galiu nurodyti kokią nors kryptį, apsižiūrėti, kaip dirbama. Naujieji studijos nariai iš pradžių mokosi piešimo, grafikos, tapybos, akvarelės ir tik paskui turi daugiau laisvės“, – pasakojo studijos vadovas.

Antrąjį kartą suaugusieji surengė daug solidesnę savo darbų parodą. Jono STRAZDAUSKO nuotr.

Dirbti sudėtingiau

A. Novakas pastebi, kad su suaugusiais žmonėmis reikia dirbti kitaip nei su vaikais: pasireiškia jų norai, ambicijos, nuotaikos, kartais moterys būna pavargusios, kiekviena jų skirtingai dirba, tad tenka taikytis prie jų braižo, patarti.
„Prie kiekvieno žmogaus reikia prieiti individualiai, nes visi skirtingi. Kartais būna sunku: jie mato vienaip, o kai patari kitaip, paaiškėja, jog tai netinka, nes ne tokia nuotaika. Tenka paieškoti kito varianto. Su vaikais paprasčiau, nes jie dar be patirties, o suaugusiųjų gyvenimiška patirtis svarbi –  iš jos ir išsirutulioja visa kūryba“, – samprotavo pedagogas.
Dailės studiją lankančios moterys, anot A. Novako, į užsiėmimą žiūri įvairiai. Daugiau yra besidominčių, ieškančių, turinčių tam tikrų ambicijų. Kai kas ateina praleisti laiką, pasimokyti, pasižvalgyti, pasižmonėti, nudžiuginti save.

Vaidas RUNKAUSKAS

One Reply to “Mažeikiškių vertinimui – suaugusių dailininkų mėgėjų darbų paroda”

  1. apas parašė:

    Kaip sužinoti kada dailininkai renkasi į studiją?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto