Mažeikių kariai savanoriai supranta tarnybos reikšmę

Nuotrauka iš redakcijos archyvo

Sekmadienį minimos Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) įkūrimo 25-osios metinės. Į Vilniuje nepriklausomybės aikštėje rengiamas iškilmes vyks ir dalis KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės 603 Mažeikių pėstininkų kuopos karių savanorių.
Šios kuopos vadas kapitonas Rolandas Litvinas džiaugiasi, kad Mažeikiuose yra jaunuolių, suprantančių, kas yra tėvynė, jos saugumas, patriotizmas, tad ir karių savanorių kuopoje netrūksta.

Aštuonios kuopos

KASP oficialiai įkurtos 1991 metų sausio 17 dieną. Tuo metu jos vadinosi Savanoriškoji krašto apsaugos tarnyba. Šios pajėgos formuojamos iš karių savanorių ir profesinės karo tarnybos karių. Jose tarnauja apie 4500 karių savanorių ir apie 700 profesinės karo tarnybos karių.
Mažeikiuose įsikūrusi 603 pėstininkų kuopa priklauso Šiaulių KASP Prisikėlimo apygardos 6-ajai rinktinei. Joje yra aštuonios kuopos: dvi Šiauliuose, po vieną Mažeikiuose, Telšiuose, Joniškyje, Kelmėje, Pakruojyje ir Radviliškyje. Šiuo metu rinktinėje tarnauja 760 karių savanorių ir apie 70 profesinės tarnybos karių bei civilių darbuotojų.
Mažeikiuose karių savanorių kuopa įkurta taip pat 1991 metais. Pirmuoju jos vadu kovo mėnesį paskirtas Paulius Zubys.

Turi savanoriškumo gyslelę

Dabartinis kuopos vadas R. Litvinas pasakojo, kad šiuo metu kuopoje yra apie 100 karių savanorių – šis skaičius kintantis, nes žmonės išvažiuoja į užsienį, paskui grįžta, kai kas nepereina medicininės komisijos, karius tenka tai atleisti, tai vėl priimti naujus.
„Savanoriškumo gyslelę mažeikiškiai turi, galbūt tai lemia senos tradicijos, nes kuopa Mažeikiuose  – nuo pat savanorių pajėgų įkūrimo pradžios. Čia net batalionas yra buvęs ir daugiau kuopų, o dabar likusi tik viena“, – kalbėjo R. Litvinas.

Plačiau skaitykite šeštadienio laikraštyje.

2 Atsakymai į “Mažeikių kariai savanoriai supranta tarnybos reikšmę”

  1. Nesuprates parašė:

    Kazkaip nesuprantu visam pasauly savanoriai tai zmones is idejos ir be atlygio Lt vadinasi savanoriais ir gauna alga.Ta vadinkites kariuomene ir nekiskit cia tos savanorystes .Gerai rodyt patriotizma uz alga…….

  2. Vytautas parašė:

    Na-na, įdomus filmukas apie Lietuvos ateitį youtu.be/_qBBy4rUcZI

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto