Mažeikių kūrėjai žemaičiai pristatė naują knygą

Mažeikiškis Vladas Daukantas žiūrovus pralinksmino žemaitišku eiliuotu pasakojimu apie kaimiečio nuotykius turguje. Sigito STRAZDAUSKO nuotr.

Pasaulį išvydo Mažeikių literatų klubo „Aura“ narių kūrybos rinktinė „Nutikimai Žemaitijoje. Mintys apie dangišką ir žemišką kelionę“.
Naujasis leidinys, kuriame sudėti dešimties autorių kūriniai, ketvirtadienį Viešosios bibliotekos salėje pristatytas miesto visuomenei.

Neįprasto turinio leidinys

Žemaičių pristatytoje knygoje nėra nė vieno žemaitiško teksto, bet visa, kas čia aprašyta, vyko Žemaitijoje: tai nekasdienių įvykių, neįprastų regėjimų aprašymai, kuriuos patyrė patys Žemaitijoje gyvenantys autoriai. Į knygą sudėtas ir pluoštelis eiliuotų maldų, pamąstymų, kaip reikia branginti gyvenimą, tikėjimą ir meilę.
Knygą sudarė ir redagavo literatų klubo „Aura“ vadovė, poetė, prozininkė, dainų kūrėja ir atlikėja Janina Butnorienė.
„Sutapimas tai ar ne, tačiau tame gražiame Kalėdų laukime šiemet sklando ir tam tikros mistinės baimės. Ir knygutė „Nutikimai Žemaitijoje“ taipogi išsiskiria iš kitų įprastų literatų klubo „Aura“ leidinių. Jame mes rasime net, sakyčiau, metafizinių dalykų, todėl šįvakar mes pabūsime pamąstydami apie tai, ką regime, ką jaučiame, su kuo sutinkame ir su kuo galbūt norėtume pasiginčyti“, – kalbėjo vakaro vedėja Sigita Vaišnienė.

Skambėjo dainos

Knygos pristatymo metu buvo skaitomi žemaitiški ir lietuviški kūriniai, skambėjo dainos, kurias atliko J. Butnorienė. Savo kūrinius skaitė ir naujosios rinktinės autoriai.
Leidinyje „Nutikimai Žemaitijoje“ rasime Vidos Karevos, visą gyvenimą mėgusios rašyti dienoraščius, kurie vėliau išsirutuliojo į įdomius kūrybinius vaizdelius, rašinius, mažeikiškio Vlado Daukanto, sveikos gyvensenos propaguotojo, suderinančio gamtos ir žmogaus sąlyčio harmoniją, dalijančio gerąją būties energiją kitiems, patirties ir eilėraščių.
Bioenergetikė Irena Kniuipienė, padedanti kitiems, draugiško gėrio nešėja, pasakoja apie apsireiškimą, patirtą Kražiškių kaime prieš vienuolika metų, o poeziją, prozą ir dramas scenai kurianti mažeikiškė Antanina Šližienė pateikia religinio turinio eilėraščių ir pamąstymų apie gyvenimo prasmę.
Literatė, besidominti mistiniu pasauliu, susijusiu su įvairiais nepaaiškinamais reiškiniais, Vita Žulpaitė papasakojo apie stebuklingą Purupio koplytėlę.

Keistos istorijos

Skaitytojų dėmesį turėtų patraukti eilėraščius ir apsakymus jau daugelį metų rašančios Jovitos Gargasienės eilėraščiai ir prisiminimai, išgyventi atsidūrus ties nebūties riba.
Justina Kateivienė, išleidusi knygą „Miražai“, pasakoja apie keistą ir sunkiai paaiškinamą reiškinį, jos patirtą prieš aštuoniolika metų susidūrus su neatpažintu objektu.
Fotomenininkė Gitana Jazdauskienė rinkinyje atskleidžia keistą istoriją apie sergantį kūdikį, kuris po susitikimo su paslaptingu balsu netikėtai pasveiko. Kitas nuo pat vaikystės stebinčios gamtos grožį ir per kūrybą besigilinančios į dvasinį pasaulio pažinimo  menininkės pasakojimas apie susitikimą su tik fotoaparatu užfiksuotu paslaptingu veidu vandenyje.
Rinktinę „Nutikimai Žemaitijoje“ užbaigia Algimanto Pileckio, pasaulinės hilerių asociacijos nario, studijavusio Vienybės universitete Indijoje, aplankiusio šv. Mergelės Marijos ir dieviškų apsireiškimų vietas, eilėraščiai bei pamąstymai apie žmogaus būties prasmę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto