Mažeikių ligoninės medikai sulaukė antro skiepo

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Priešpaskutinę praėjusių metų dieną vakcina nuo COVID-19 infekcijos buvo paskiepyti pirmieji 60 Mažeikių ligoninėje dirbančių medikų. Šį trečiadienį 57 iš jų buvo paskiepyti antruoju skiepu, dar devyni paskiepyti pirmą kartą. Trims Mažeikių ligoninės darbuotojams pakartotinio skiepijimo nereikėjo, nes po pirmosios vakcinacijos jiems buvo nustatyta COVID-19 liga.

Skiepijimas nuo COVID-19 infekcijos vyksta du kartus su trijų savaičių pertrauka po pirmojo skiepo, o pakankama imuninės sistemos apsauga susidaro praėjus savaitei po antro skiepo.
Iš viso Mažeikių ligoninėje dirba 450 žmonių, pirmuoju skiepu paskiepyta beveik 330.
Ligoninės direktorius Sigitas Kaktys tikisi, kad kitą savaitę ligoninė sulauks kitos vakcinos siuntos ir revakcinacija bus tęsiama.
„Atvykusieji antrajai skiepo dozei jautėsi ramiau, mažiau buvo jaudulio, įtampos, nes žmonės žinojo, su kuo susidurs. Pirmasis skiepas nesukėlė didesnių šalutinių reiškinių. Be to, yra ir psichologinis pasitenkinimas, kad dar reikia gerą savaitę iškentėti ir jau turėsi imunitetą“, – pastebėjimais dalijosi direktorius.
Ketvirtadienio rytą situacija buvo aptarta su ligoninės slaugos administratore Regina Meištiene. Blogų atsiliepimų iš paskiepytųjų negauta. Nors nurodoma, kad po antro skiepo žmogus gali sukarščiuoti, pasireikšti kitokių savijautos pakitimų, ligoninės vadovas pasidžiaugė: nei po pirmo, nei po antro skiepo didesnių nusiskundimų nebuvo.
Šiuo metu COVID-19 liga serga 14 Mažeikių ligoninės darbuotojų, kitomis ligomis – dešimt, 176 jau yra persirgę koronavirusine infekcija. Tačiau atlikus testavimą, nustatyta, kad ne visi turi antikūnų. Imuniteto neįgijo lengva forma sirgusieji ar simptomų nejautę žmonės.

One Reply to “Mažeikių ligoninės medikai sulaukė antro skiepo”

  1. Nedas parašė:

    Ar antrą kartą skiepijo tos pačios rūšies (pavadinimo) vakcina kaip ir pirmą kartą? Kaip jaučiasi medikai po revakcinacijos, ar nėra kokių ligos, blogos savijautos simptomų?Nedas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto