Mažeikių muziejuje – naiviojo meno paroda

Elena Adomaitienė. „Turgus II“, 2001 m. Drobė, aliejus.

Mažeikių muziejuje antradienį atidaryta meno kūrėjos Elenos Adomaitienės tapybos darbų paroda, atvežta iš Akmenės krašto muziejaus fondo rinkinių.

Suteikia džiaugsmo

Pristatydama parodą muziejaus direktoriaus pavaduotoja ir vyriausioji fondų saugotoja Raimonda Ramanauskienė teigė, jog šiais darbais norima parodyti, kad ir trečiojo amžiaus universiteto žmonės gali išlieti į drobes savo pojūčius, emocijas, prisiminimus – ir tai yra menas.
„Elenos Adomaitienės paroda ypatinga tuo, kad tai yra nuoširdūs ir šilti darbai. Jie sukelia šypsenas, skatina fantaziją.
Man ši paroda primena vaikystę, nes yra labai daug kaimo piešinių.

Man ši paroda primena vaikystę, nes yra labai daug kaimo piešinių. Visa tai aš dar prisimenu. Manau, kad akmeniškės darbai žmonėms suteiks džiaugsmo ir malonumo. Gerai, kad atėjus į muziejų galima pamatyti ne tik profesionalųjį, bet ir savamokslį, naivųjį meną“, – akcentavo R. Ramanauskienė.

Paveiksluose – senojo kaimo gyvenimas

E. Adomaitienė gimė prieš 93 metus Vervedžių kaime, Akmenės rajone. Moteris, paskatinta sūnaus, studijuojančio profesionalią dailę, ir tapyti pradėjusi gana vėlai, sukūrė per 100 darbų, kurie priskiriami naiviajam menui.

„E. Adomaitienė paveiksluose atkuria senojo lietuviško kaimo gyvenimą, juose atgyja valstietiškos sodybos vaizdas su jos gyventojais, vienur užsiėmusiais kasdieniais darbais, kitur – švenčiančiais vestuves, Užgavėnes. Jos paveikslams būdinga kompozicinė darna, kolorito jausmas, o drauge ir jautrus, vaikiškai nuoširdus išsipasakojimas. Beveik visų paveikslų jungiamasis elementas yra aplinkos vaizdas: žmonių gyvenimas, įvykiai vyksta gamtos fone, kuriame visada yra medžiai, krūmai, gėlės, žolės, debesys. Tautodailės parodose Elenos Adomaitienės paveikslai visada yra pastebimi, pritraukia žiūrovus, susilaukia palankaus įvertinimo“, – taip apie kūrėją rašoma Akmenės krašto muziejaus pristatyme.

Pelnė įvairių apdovanojimų

Akmeniškės kūriniai buvo eksponuojami 55 rajoninėse, regioninėse bei šalies tautodailės parodose, ji surengė 20 autorinių parodų.
E. Adomaitienė pelnė ne vieną apdovanojimą. Iš paskutinių kūrėjos įvertinimų: Pauliaus Galaunės premija (1992 m.); respublikinės Adomo Varno premijos (1992 m. ir 1996 m.); Kultūros ministerijos Valstybinė stipendija (2003 m.).
2005 m. E. Adomaitienei suteiktas meno kūrėjos statusas.
Mažeikių muziejuje šią parodą galima aplankyti iki rugsėjo 16 d.
Aida ADOMAUSKAITĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto