Mažeikių muziejus lankytojų dėmesiu nesiskundžia

Rajono muziejai tarptautinę Muziejų dieną lankytojus priėmė nemokamai. Tačiau jų darbuotojai tikina sunkmečiu ir taip sulaukią didesnio žmonių susidomėjimo, nors programoms skirtos lėšos ir apkarpytos.


LANKYTOJŲ GAUSA NESISKUNDŽIA
Tarptautinė muziejų diena nuo 1978 metų minima 150-yje šalių. Įvairių šalių muziejuose rengiamos atvirų durų dienos, konferencijos.
Mažeikių muziejus, kuriam priklauso Renavo rūmai ir rašytojos Šatrijos Raganos memorialinis muziejus Židikuose, Viekšniuose įsikūrę Pirmosios vaistinės ir aviacijos pradininko Aleksandro Griškevičiaus muziejai, brolių Biržiškų ekspozicija jų buvusiame gyvenamajame name Viekšniuose, skulptoriaus Broniaus Pundziaus memorialinis muziejus Pievėnuose, Tarptautinę muziejų dieną visus lankytojus priėmė nemokamai.
Tačiau mažeikiškiai muziejininkai tikina sunkmečiu ir taip sulaukiantys gausaus lankytojų rato. Bilietai į muziejus nesą tokie brangūs – moksleiviams litas, suaugusiesiems – du litai, o išlaikyti muziejų brangu.

DAUGIAUSIA DIRBAMA SU VAIKAIS
Didžiausiu rajono muziejų potencialu muziejininkai įvardija jaunimą, kuris šiandien yra geresnis, smalsesnis, o ne varu atvarytas, kaip anksčiau. Darbuotojai pabrėžia daugiausia ir dirbantys su mokykloms. Vaikams rengiami edukaciniai užsiėmimai, mažieji čia turi galimybę savo rankomis lipdyti, sukirpti, susiūti.
„Tokia veikla ugdo naujuosius muziejaus lankytojus. Pas mus dar nėra tradicijų tokių užsiėmimų pasiūlyti suaugusiesiems, kad vaikai galėtų kartu ateiti su tėvais, bet tokių minčių turime“, – apie galimybę sudominti kuo daugiau žmonių „Santarvei“ kalbėjo muziejaus vadovė Adelė Cholodinskienė.

DERĖTŲ APSILANKYTI
Anot muziejaus vadovės, mūsų rajone pramogų daug nėra, o muziejus – kaip tik tokia įstaiga, kurią derėtų aplankyti visiems. Esą žmonės apsirinka manydami, kad Mažeikių muziejuje nėra ko pamatyti. Nors čia sukauptos žinios apie miesto istoriją yra kuklios, ir pati istorija nesanti lankytojui patraukli, gyventojus stengiamasi sudominti laikinomis fotografijų, dailės darbų, etnografinėmis ekspozicijomis.
„Kai ateina žmogus, ir nepasigaili. Viena paroda gali nepatikti, tačiau kita patiks“, – įsitikinusi A. Cholodinskienė, kurios manymu, didžiausias muziejininkų iššūkis ir yra būti kuo arčiau visuomenės.
Esą Tarptautinė muziejų taryba, siekdama didinti muziejų vaidmenį bendruomenės gyvenime, kaip tik ir paragino visus pasaulio muziejus šiemet susitelkti visuomenės darnai, didinti visuomenės toleranciją, pagrįstą kultūromis, religijomis, pažiūromis.

VIEN PINIGŲ NEUŽTENKA
A. Cholodinskienės teigimu, kad žmonės susidomėtų muziejais, parodomis, nepakanka vien turėti lėšų, kurios šiemet itin apkarpytos. Muziejininkų darbas esąs gyvas – nesulauksi dėmesio, jei nebendrausi su žmonėmis, neisi, neprašysi… Dirbant su vaikais reikia sugebėti ir pašokti, padainuoti, pavaidinti.
„Mūsų ir atlyginimai nėra dideli, reikia patriotizmo, entuziazmo, naujų idėjų. Ką mes padarome, viskas yra be pinigų. Nelengva prišnekinti kolekcininką ekspozicijai paskolinti vieną ar kitą daiktą. Muziejinis eksponatas dabar turi vertę, ir sunku tikėtis, kad žmogus jį tiesiog padovanos. O muziejaus fondai turi pasipildyti kiekvienais metais“, – muziejininkų darbą sunkmečio sąlygomis apibūdino pašnekovė.
Sigito STRAZDAUSKO nuotr.A. Cholodinskienė pastebi, kad sunkmečiu rajono muziejuose lankytojų padaugėjo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto