Mažeikių rajonas iškopė iš juodosios COVID-19 zonos

Nuotr. iš redakcijos archyvo

Epidemiologinė situacija mūsų rajone gerėja – Mažeikių rajono savivaldybė ketvirtadienį paliko juodąją COVID-19 zoną. Statistikos departamento pirmadienio duomenys rodo, kad tokių savivaldybių, iš juodosios zonos įžengusių į raudonąją, iš 60-ies yra aštuonios.

Sergančiųjų mažėja

Mažeikių rajono savivaldybė juodojoje zonoje atsidūrė rugsėjo mėnesio antroje pusėje. Lietuvos sergamumo žemėlapyje į šią zoną patenkama, kai sergamumas per pastarąsias 14 dienų viršija 500 naujų atvejų, tenkančių 100 tūkst. gyventojų, arba teigiamų diagnostinių tyrimų dalis per 7 dienas viršija 10 proc.
Gerėjantys epidemiologinės situacijos rodikliai nuo ketvirtadienio mūsų rajoną nuspalvino nebe juoda, o raudona spalva. Statistikos departamento skelbiami duomenys rodo, kad situacija rajone ir toliau išlieka stabili. Naujų atvejų skaičius, per pastarąsias14 dienų tenkantis 100 tūkst. gyventojų, nukrito iki 421. Teigiamų COVID-19 tyrimų dalis yra 7,9 proc.
Pirmadienio duomenimis, COVID-19 liga sirgo 182 rajono gyventojai. Septynių dienų paros vidurkis – 14 naujų susirgimų. Sergančiųjų skaičius mažėja ir dėl to, kad išgyja daugiau gyventojų, nei nustatoma naujų atvejų.

Mažėja naujų protrūkių

Džiugi naujiena, kad pastarosiomis savaitėmis rajone mažėja ir naujų COVID-19 ligos protrūkių. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Telšių departamento Mažeikių skyriaus duomenimis, praėjusią savaitę registruoti du protrūkiai: po vieną ugdymo įstaigoje ir remonto paslaugų srityje. Ankstesnę savaitę jų buvo keturi.
Šiuo metu privalomoje izoliacijoje yra šiek tiek per pusę tūkstančio asmenų – keliautojų ir sąlytį su teigiamu COVID-19 turėjusiųjų.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

One Reply to “Mažeikių rajonas iškopė iš juodosios COVID-19 zonos”

  1. Anonimas parašė:

    Tačiau nuo CORON 19 sukelto viruso per savaitę netekome 7 mažeikiškių. 4 iš jų turėjo ir kitokių ligų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto