Mažeikių rajone atšaukta gripo epidemija

Nuo vasario 9 dienos Mažeikių rajone paskelbtą gripo epidemiją nutarta atšaukti kovo 1 dieną. Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Gripo epidemija Mažeikių rajone truko vos tris savaites.
Mažėjant sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų ligomis atvejų, epidemija rajone atšaukta pirmąją kalendorinio pavasario dieną.

Vadovaujamasi rekomendacijomis

Iš viso gripo epidemiją šiemet buvo paskelbusios 24 Lietuvos savivaldybės (iš 60).
Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, sergamumas gripu ir peršalimo ligomis mažėja visoje šalyje, Mažeikiuose – taip pat. Nuo vasario 9 dienos Mažeikių rajone paskelbtą gripo epidemiją nutarta atšaukti kovo 1 dieną.
„Sergantieji ėmė sparčiai sveikti, užtat epidemija ir atšaukta. Tvarka yra tokia, kad gripo epidemiją skelbti rekomenduoja Visuomenės sveikatos centras, o skelbia savivaldybės. Atsakingai žiūrime į centro specialistų rekomendacijas“, – sakė Savivaldybės gydytoja Daiva Jurkūnienė.

Sunkiausia buvo vasario pradžia

Pašnekovės teigimu, jau ir praėjusią savaitę Mažeikių rajone sergamumas ūmiomis viršutinių  kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) ir gripu nebeviršijo leistinos normos.
Praėjusią savaitę 10 tūkst. gyventojų teko 98,25 ŪVKTI atvejų. Gripo atvejų skaičius, tenkantis 10 tūkst. gyventojų, praėjusią savaitę buvo 40.
Plačiau skaitykite penktadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto