Mažeikių rajone paminėta Valstybės atkūrimo diena

Lietuvos valstybės atkūrimo diena mūsų rajone paminėta įvairiais renginiais.
Šventės išvakarėse Mažeikių senamiestyje surengtas patriotiškumo maršas „Aš myliu Lietuvą“. Meninius pasirodymus ir gatvės diskoteką surengė Merkelio Račkausko ir Gabijos gimnazijų, Kalnėnų, Senamiesčio, „Ventos“ pagrindinių, Pavasario ir Sodų vidurinių, Politechnikos mokyklų, Vytauto Klovos muzikos mokyklos, Moksleivių namų jaunimas.
Vasario 16-ąją mažeikiškiai rinkosi į Švč. Jėzaus Širdies bažnyčią, kur buvo aukojamos šv. Mišios, Nepriklausomybės aikštėje vyko šventinis minėjimas, kultūros centre koncertavo Valstybinis dainų ir šokių ansamblis „Lietuva“ su programa „Lietuva – Lietuvai“.
Šia proga Viešojoje bibliotekoje surengta Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos ir Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos paroda „Materialusis ir nematerialusis kultūros paveldas Lietuvoje“.
Visi rajono gyventojai tą dieną buvo pakviesti į Tulnikius. Čia Urvikių kultūros centras, Reivyčių seniūnija, Buknaičių, Leckavos, Urvikių, Reivyčių, Ašvos kaimo bendruomenės poilsiavietėje prie tvenkinio organizavo Lietuvos valstybės atkūrimo dienai skirtą renginį „Žiemos šventė 2011“.
Renginys prasidėjo 3 kilometrų bėgimu, šventės svečiai buvo vaišinami žuviene, arbata, galėjo dalyvauti įvairiose pramogose.
Tai ne vienintelis renginys, kuriame jėgas galėjo išbandyti sporto mėgėjai. „Valinos“ kavinėje surengtos smiginio varžybos. Sediškiai dalyvavo Vytauto Mačernio gimnazijoje surengtose stalo teniso varžybose. Į Ukrinų pagrindinę mokyklą rinkosi krepšininkai – jie rungtyniavo tradiciniame „Oranžinio kamuolio“ turnyre.
Valstybės atkūrimo diena Šerkšnėnuose, Palnosuose, Sedoje, Tirkšliuose ir Židikuose paminėta vietos saviveiklininkų surengtais koncertais.
Pikelių kultūros namuose atidaryta Latvijos menininkės Ligitos Kalnios mezginių, audimo ir siuvinėtų kryželiu rankdarbių paroda. Rankdarbiai eksponuoti ir Viekšnių kultūros centre, parodoje „Priglausiu Lietuvą prie skruosto…“
Miestelio gyventojams parodytas filmas „Trys broliai iš Viekšnių“ apie Nepriklausomybės Akto signatarą Mykolą Biržišką ir jo šeimą.
Tirkšlių seniūnijos salėje dramos studija „Bingo“ parodė teatralizuotą programą, tirkšliškė Alma Krapauskienė pristatė savo eilėraščių knygą, vyko savos kūrybos eilių apie Lietuvą konkursas, o folkloro ansamblis „Guoje“ renginio dalyvius kvietė klausytis patriotinių dainų.
„Santarvės“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto