Mažeikių rajone per savaitę registruota 15 protrūkių

Nuotr. iš SAM archyvo

Praėjusią savaitę mūsų rajone registruota penkiolika COVID-19 ligos protrūkių – beveik dvigubai nei pirmąją metų savaitę.
Smarkiais šuoliais kyla aukštyn ir kiti sergamumo šia infekcija rodikliai: naujų ligos atvejų kasdien vis daugėja, liga nustatoma jau dažniau nei kas penktam tirtam gyventojui.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Telšių departamento Mažeikių skyriaus duomenimis, praėjusią savaitę mūsų rajone registruoti penki protrūkiai gamybos įmonėje, trys ugdymo įstaigose, po du paslaugų srityje ir valstybinėse įstaigose, po vieną socialinės globos įstaigoje, statybos įmonėje, renginyje. Ankstesnę savaitę jų buvo beveik perpus mažiau – aštuoni.
Statistikos departamento skelbiami duomenys rodo, kad prastėja ir kiti COVID-19 situaciją apibūdinantys rodikliai.
Pirmadienį šia liga sirgo 532 rajono gyventojai. Per savaitę naujų atvejų registruota beveik keturi šimtai. Septynių dienų paros vidurkis jau siekia 56, arba penkiolika atvejų daugiau nei ankstesnę savaitę.
Rekordą pasiekė naujų atvejų per 14 dienų rodiklis, tenkantis 100 tūkst. gyventojų, – jis jau yra 1344, savaitinis šuolis – net 476.
Ypač didelį nerimą kelia kasdien sparčiai auganti teigiamų tyrimų dalis – COVID-19 liga jau nustatoma kas penktam tirtam asmeniui.
Visas straipsnis – antradienio laikraštyje.

6 Atsakymai į “Mažeikių rajone per savaitę registruota 15 protrūkių”

 1. Rrrr parašė:

  Nuo kada nereikia? Kai tik užsiregistruojat PGR tyrimui jūs susipažįstat su taisyklėmis, kuriose parašyta, jog privalote būti namuose ir izoliuotis. Turint simptomų privaloma izoliacija.

 2. Povilas parašė:

  Labai dideles eilės testavimui . Šiandien galima užsiregistruoti testui tik ketvirtadieniui . Kol negauni teigiamo atsakymo , nereikia izoliuotis kontakta turejusiems. Tai kol gauni sms su pranesimu kad privalai izoliuotis , galima sakyti, kad ta izoliacija jau ir baigta.

  1. Rrrr parašė:

   Nuo kada nereikia? Kai tik užsiregistruojat PGR tyrimui jūs susipažįstat su taisyklėmis, kuriose parašyta, jog privalote būti namuose ir izoliuotis. Turint simptomų privaloma izoliacija.

 3. mažeikietė parašė:

  Mokykloje mokytojai apsaugoti-mokiniai testuojasi ,o į darželius plūsta vaikai ,kurių tėvai ar namiškiai sirgo/prasirgo ar pan. , o mažamečių nėra privaloma testuoti,tad ir eina visi į darželį varvančiom nosim,raudonom akim…Darželių mokytojos nėra apsaugotos visiškai !

  1. mozė parašė:

   Serga ir darželio personalas, tik nesiafišuoja, kad nereikėtų imti nedarbingumo lapelio. Tokiu būdu nesiizoliuoja ir jo šeimos nariai, kurie sėkmingai platina užkratą savo darbo kolektyvuose ir mokyklose. Kol nebus sąmoningumo ir atsakomybės, tol pandemijos galo nematyti.

 4. Anonimas parašė:

  …ir dešimt mirčių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto