„Mažeikių Viltis“ paminėjo 25-metį

Sigito STRAZDAUSKO nuotrauka

Besibaigianti savaitė Mažeikiuose buvo gausi socialinio pobūdžio renginių.
Trečiadienio popietę sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Mažeikių Viltis“ visuomenę pakvietė į neįgaliųjų meninių gebėjimų grupės pasiekimų pristatymą.
Drauge paminėtas ir bendrijos 25-metų gyvavimo jubiliejus.

Norėjo keisti požiūrį

Dabartinė bendrijos pirmininkė Virginija Venalienė trumpai apžvelgdama „Mažeikių Vilties“ veiklos istoriją, priminė sovietiniais laikais egzistavusį požiūrį, kuomet buvo norima visuomenei įteigti, kad neįgalių žmonių nėra.
„Neįgaliuosius nuo visuomenės slėpė. Jų tėveliai turėdavo tik du pasirinkimo variantus ir buvo priversti priimti skaudų sprendimą: arba savo neįgalius vaikus atiduoti auklėti valstybei – išvežti į toli nuo gyvenamojo miesto esančius psichoneurologinius pensionatus, arba pasmerkti sunkiai vienatvei savuose namuose“, – kalbėjo bendrijos pirmininkė.
Taigi anuomet, prieš 25-erius metus, noras padėti savo vaikams paskatino neįgaliųjų tėvus susivienyti ir siekti pokyčių visuomenės, valdžios institucijų atstovų požiūryje bei pakeitimų ugdymo sistemoje.\

Prisiminė pradžių pradžią

Ketvirtį amžiaus gyvuojančios bendrijos „Mažeikių Viltis“ pavadinimas ir vadovai ilgainiui keitėsi. Bendrijos iniciatyva paruošta ir įgyvendinta daugybė projektų, susijusių su įstaigų, teikiančių neįgaliųjų užimtumo, socialinės pagalbos paslaugas steigimu ir aplinkos jose pritaikymu neįgaliesiems, materialinės bazės gerinimu.
Vykdyti ir smulkesni psichologinės pagalbos, neįgalaus jaunimo integracijos į mokyklos bendruomenę, liaudies amatų pristatymo projektai.

Plačiau skaitykite šeštadienio laikraštyje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto