Mažeikiuose – antrasis vyksmo ir spalvų kupinas renginys

Organizatoriai skaičiuoja, kad šeštadienio popietę vykusį renginį „Kul vyksmas: comic“
aplankė per 200 įvairaus amžiaus mažeikiškių.

Mažeikiuose gimsta tradicija: pavasariais po kultūros centro stogu, pramogų salėje, susiburia komiksų kultūra besidomintys vaikai, jaunimas, suaugusieji. Tam skirtas Mažeikių vaikų ir jaunimo daugiafunkcio centro organizuojamas renginys „Kul vyksmas: comic“.
Organizatoriai skaičiuoja, kad šeštadienio popietę vykusiame renginyje apsilankė ir apie komiksų kultūrą šį tą naujo ir įdomaus sužinojo per 200 įvairaus amžiaus žmonių.

Būrys savo srities profesionalų

„Kul vyksmas: comic“ – antrus metus vykęs spalvingas renginys, kuriame susijungė pramogos ir kultūra.
Bet apie viską nuo pradžių. Renginyje dalyvavo būrys kviestinių svečių – savo sričių profesionalai, menininkai – Vilniaus universiteto dėstytojas, vaizdo žaidimų kūrėjas Žilvinas Ledas, komiksų kūrėjos Rūta Kygaitė, Ula Šimulynaitė, Viktorija Ežiukas. Nuotoliniu būdu mažeikiškių renginyje „apsilankė“ Prancūzijoje šiuo metu gyvenanti „pop-up“, arba kitaip – trimačių, išsilankstančių knygų, kūrėja Elena Selena.

Renginio metu visi norintieji galėjo įsigyti komiksų knygų.

Pranešimuose svečiai stengėsi kuo išsamiau papasakoti apie savo veiklas, atskleisti jų užkulisius.
Pasak iš Vilniaus į Mažeikius atvykusio Ž. Ledo, buvo tikrai verta pamatyti į renginį atėjusius paauglius.
„Sudominti vaikus ir paauglius šiuolaikinėmis medijomis, pasiūlyti ne tik pop pasirinkimų – svarbu ir prasminga“, – po renginio mintimis dalijosi dėstytojas ir videožaidimų kūrėjas.

Dėmesį prikaustė personažai

Jau nuo pat renginio pradžios jo dalyvių žvilgsnius traukė „cosplay“ personažai, dalyvauti „cosplay“ konkurse atvykę iš įvairių Lietuvos kampelių ir Latvijos.

„Cosplay“ konkurso nugalėtojai – viešnia iš Latvijos, sukūrusi kapitono Džeko Sperou personažą.

Lietuviškai žodis „cosplay“ reiškia „kostiumų žaidimas“. Tai popkultūros reiškinys, pradėjęs plisti iš Japonijos 20-ojo amžiaus pabaigoje, kai žmonės persirengia ir dėvi mėgstamų filmų, videožaidimų, komiksų, fantastinės literatūros, japonų manga ir anime žanrų kūrinių herojų kostiumais. Šiuos kostiumus žmonės kuria ir paskui per pasirodymus herojų personažus įkūnija patys.

„Cosplay“ konkurse personažai atliko kelių minučių trukmės pasirodymus, o šių pasirodymų meninę vertę, personažų išvaizdą, kostiumus vertino komisija.

Laimėtojai buvo renkami keliose kategorijose. Vienintelė viešnia iš Latvijos, įkūnijusi kapitoną Džeką Sperou iš filmo „Karibų piratai“, paskelbta nugalėtoja „solo“ pasirodymų kategorijoje.
Grupių kategorijoje nugalėtojomis tapo mažeikiškės merginos, kurios savo kostiumams ir pasirodymui davė „Pasiklydusių sielų“ pavadinimą.

Idėją augins ir ateityje

Viena iš renginio sumanytojų ir organizatorių – Mažeikių vaikų ir jaunimo daugiafunkcio centro projektų vadovė Simona Merijauskaitė sakė, kad prie renginio organizavimo prisidėjusi centro komanda jaučia: renginys pasisekė.
Susibūrimas buvo nemokamas, tačiau lankytojams dalyti bilietai. Jų išdalyta daugiau nei 200.
„Džiaugiamės į renginį pakviestais pranešėjais – savo sričių specialistais, kurie su jaunimu dalijosi profesionaliais pranešimais. Mes, kaip organizatoriai, palaikome stipresnę kultūrinę kryptį“, – „Santarvei“ sakė renginio organizatorė.

Mažeikiškės „Pasiklydusios sielos“.

Palyginus su praėjusiais metais, šių metų renginyje buvo daugiau veiksmo – jame dalyvavo ir savo pasirodymą surengė Mažeikių gatvės gimnastai, Lietuvos Krašto apsaugos savanorių Mažeikių 603 pėstininkų kuopos kariai, buvo galima įsigyti užkandžių, nusipirkti komiksų knygų, rankdarbių ir dalyvauti įvairiose pramogose.

„Mūsų renginys tampa kompleksiškesnis. Ir, manau, turi gero potencialo augti. Matome, kad jaunimui jis įdomus. Mes pasiūlome pažinti ir šiuolaikinę – pop-kultūrą, tačiau į ją įterpiame ir tikrosios kultūros tam tikrų dalykų“, – kalbėjo S. Merijauskaitė.

Tiki renginio idėja

Pašnekovė džiaugiasi rėmėjais, kurių dėka šis renginys galėjo įvykti, jie įsteigė prizus „cosplay“ konkurso dalyviams.
Leidyklos „Terra publica“, „Brain games“, IT centras, „Varlė“, „Fuji dream“, viešbutis „Linelis“, „Geriausios kanceliarinės prekės“, Mažeikių rajono savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba, Mažeikių kultūros centras – už šių pavadinimų slypi žmonės, tikintys, kad jauniems žmonėms reikia renginių, padedančių pažinti kultūrą.

„Beje, dalį rėmėjų patys kalbinome skirti prizų, o kiti patys mus susirado. Tai, kad kai kurie didesni rėmėjai mus patys susirado, rodo, kad apie Mažeikių vaikų ir jaunimo daugiafunkcio centro organizuojamą renginį jau girdi ir tolimesnių miestų atstovai“,– apibendrino pašnekovė.
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto