Mažeikiuose apsigyvenusi šeima: nejaučiame nusistatymo prieš Rusiją

Airingo ŠVELNIO nuotr.

Mažeikiuose beveik du mėnesius gyvena Daiva ir Romanas Norijevai su savo sūneliu.
Iš Rusijos atvykusi jauna šeima sutiko pabendrauti ir papasakoti apie save.

Nori sugrįžti prie šaknų

Daivos mergautinė pavardė – Kačinskaitė, tad išgirdę šių žmonių istoriją žmonės neretai nusistebi: kodėl lietuvišką vardą ir pavardę nešiojanti moteris nekalba lietuviškai.
Baltarusijoje gimusios, Ukrainoje užaugusios ir Kijeve institutą baigusios moters lietuvis tėvas savosios kalbos neišmokė. Be to, kol augo, mergaitės vaikystės nedrumstė nerimas dėl nepažįstamų lietuviškų šaknų.
Poreikis mokėti tėvo gimtąją kalbą atsirado užaugus.
„Aš esu iš Ukrainos, o Romanas – iš Rusijos, į kurią aš persikrausčiau po to, kai ištekėjau. O priežastis, kodėl nusprendėme atvažiuoti gyventi į Lietuvą, iš dalies padiktavo politinė situacija Rusijoje ir asmeninis gyvenimas.
Čia mano šaknys, Vilniuje palaidotas tėtis, močiutė, senelis. Taigi, atvykimo tikslas ne įleisti šaknis, bet sugrįžti prie jų“, – sakė Daiva.

Turima patirtis

Pasakodami apie Ukrainoje vykstantį karą Daiva ir Romanas kalbėjo apie tai, kad jis turi nemažai įtakos rusų nusiteikimui, nuotaikoms bei nuomonėms.
Ukrainoje prasidėjus euromaidanui, žmonėms, kurių požiūris proukrainietiškas, Rusijoje gyventi tapo ne tik nepatogu, bet ir pavojinga.
„Proukrainietiškai galvojančių ar turinčių kitokį nei dauguma požiūrį žmonių atžvilgiu aplinka tapo agresyviai nusiteikusi, o konfliktai persikeldavo net ir į giminių santykius. Anksčiau, iki euromaidano, tai, kad mano žmona iš Ukrainos, nebuvo skausmingas ar keblus klausimas. Vėliau mano giminėms tai tapo problema“, – apie nenusisekusius santykius užsiminė Romanas.
Paklausti apie tai, kuo juos patraukė Mažeikiai, Daiva su Romanu kalbėjo apie tai, kad neturėdami Lietuvoje gyvų giminaičių, neturėjo ir svarių kriterijų, kokį miestą pasirinkti. Taigi, sprendimą iš dalies nulėmė internete pamatytas skelbimas.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio laikraštyje.

3 Atsakymai į “Mažeikiuose apsigyvenusi šeima: nejaučiame nusistatymo prieš Rusiją”

  1. artas parašė:

    kazkokie kvailiai komentuoja,tiesiog nera komentaru

  2. shiusha parašė:

    pamatem mieste ir nusijuokem, kad jau pabegeliai i Mazeikiu apylinkes atkeliavo. pasirodo,nesuklydom

  3. Hmm parašė:

    Nelabai supratau Rusijoj blogai,skriaudzia ,tai ko nepasiliko benderu kraste? Skudura ju pasiriso ir atvare i Lt .Juk pagal ja Benderostane taip viskas faina…….Kuo daugiau pazystu hoholu tuo labiau patinka sunys kazkas pasake ,o gal ir nemelavo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto