Mažeikiuose aptikta nauja koronaviruso atmaina

Nuotr. iš SAM archyvo

Praėjusią savaitę Mažeikiuose nustatyti keturi užsikrėtimo koronavirusu, turinčiu E848K mutaciją, atvejai. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) Telšių departamento Mažeikių skyriaus vedėja Radvilė Nagrockaitė-Lelešienė, dalyvavusi spaudai surengtoje konferencijoje, informavo, kad ši atmaina yra panaši į iš Brazilijos ir Pietų Afrikos Respublikos kilusias atmainas.
Savivaldybės administracijos direktorius Saulius Šiurys apie šios atmainos atsiradimą Mažeikiuose teigė sužinojęs penktadienio vakarą iš Telšių departamento direktorės Giedrės Ligeikienės. Po pokalbio su ja tą patį vakarą buvo atlikta daugiabučio namo Pavasario gatvėje laiptinių dezinfekcija.
R. Nagrockaitė-Lelešienė informavo, kad šiuo metu atliekama retrospektyvi kontaktų paieška bei ieškomi pirminio infekcijos šaltinio kontaktai.
Ši nauja atmaina jau nustatyta ne viename Lietuvos mieste. Mokslininkų teigimu, ji siejama su didesniu atsparumu vakcinoms, greičiau plinta. Žmogaus organizme susiformavę antikūnai silpniau neutralizuoja virusą su šita mutacija, todėl manoma, kad šia atmaina galima tiek užsikrėsti pakartotinai, tiek susirgti pasiskiepijus.

11 Atsakymų į “Mažeikiuose aptikta nauja koronaviruso atmaina”

 1. Vasia parašė:

  Kodėl trinami komentarai susiję su susirgimais lopšelyje / darželyje „DELFINAS“? Pageidautina, kad p. Giedrė Ligeikienė plačiau pakomentuotų susidariusią situaciją šiame objekte. Kokių priemonių imtasi tų tėvų atžvilgiu, kurie žinodami, kad jų vaikai serga, vedė juos į darželį ir sudarė visas sąlygas (sąmoningai) platinti virusą? Kokią atsakomybę už susirgimus keliose grupėse prisiima darželio administracija?

 2. Be vardo parašė:

  Na ir iš kur toks komentaras? Paskiepyta dauguma mokytojų abiejomis dozėmis, kiti darbuotojai irgi greitai gaus antrą dozę. O kurie nenori skiepytis, šūkauti nereikia, testuosis kas savaitę.

 3. ps parašė:

  Jau laikas būtų turėti nuosavą coroną. Kiek gi galima vežtis iš Anglijos,Indijos,Brazilijos,Afrikos ir tt. Negi mes tokie driskiai?

 4. Biruta parašė:

  Atmainos GRIPO tesis, kol nebus sitie sedes ..Uz evrosojuzo pinigus sugalvos dar 100 atmainu! Kaip negeda…

  1. Birutai parašė:

   Ar pati suprantat ką parašėt? Kažkokių paistalų kratinys.

 5. idiocracy parašė:

  nuo durnumo jokie skiepai nepadės.kas bijo net iš kambario išeiti,tegul bėga ir skiepijasi.jei tos vakcinos tokios jau stebuklingos,apsaugos nuo tų kas nesiruošia skiepytis neaiškios kokybės šlapimu.

  1. to idiocracy parašė:

   Įdomu koks šlapimas jūsų galvoje. Juk smegenų vietą kažkas turėjo užimti.

 6. o kaip nafta, kaip kelionės? tipo tik mes su cov? parašė:

  prie ko mokyklos ir mokytojai, jei tėvai su vaikais keliauja po egzotines šalis ir parsiveža virusus? tipo visi kalti tik ne mes, kaip vaikai gali sirgti, jei jie gyvena čia, gal reiktų pamąstyti su keliaujančiais… plius gi aišku, kad nafta didžiausias cov šaltinis… Mažeikiuose jau vaikšto ir 3 ir 4 šalių žmones, o jie kaltina tikus.. atsibuskit mielieji…

 7. Vytautas parašė:

  tai kad mokytojai nelabai noriai skiepijasi,veltui gauna skiepus ir vis tiek renkasi gamintoją.

  1. Atsakymas parašė:

   Kuo dėti mokytojai ir afrikinis virusas. Ne ta vieta mąstai… Atvežė „turistai“ ir išplatino.

 8. nu taip parašė:

  Užkratas plinta, mokyklos atidaromos,bet mokytojų Mažeikiuose skiepyt nereikia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto