Mažeikiuose duris atvėrė SG klinikos Reabilitacijos skyrius

SG klinikos Reabilitacijos skyrius atidarytas iškilmingai nukirpus juostelę. Neringos Girdvainienės nuotr.

Nuo šiol mažeikiškiams reabilitacijos paslaugos dar prieinamesnės. SG klinikos Reabilitacijos skyriuje pacientų laukia didelis procedūrų pasirinkimas. Aukštos kvalifikacijos specialistai padės lankytojams pasijusti kuo geriau, įveikti negalavimus. Siūlomos procedūros, kurių Mažeikiuose niekas kitas neteikia. Daugumą reabilitacijos procedūrų apmoka teritorinės ligonių kasos.

Veikia penkiolika metų

Vienas iš SG klinikos padalinių – anksčiau dirbęs Žemaitijos diagnostikos centro pavadinimu – Mažeikiuose veikia jau penkiolika metų.
„Pas mus visada pacientų srautai buvo dideli, tai liudijo apie šios klinikos reikalingumą. Tad augo ir mūsų gydytojų bei darbuotojų skaičius, įrangos kiekis, paslaugų spektras. Pernai pasiryžome plėtrai ir šiandien turime rezultatą – puikų, modernų Reabilitacijos skyrių“, – per atidarymą sakė SG klinikos generalinė direktorė Vanda Bučienė.
Atidarymo proga pasveikinti SG klinikos Reabilitacijos centro kolektyvo atvyko Mažeikių rajono valdžios atstovai, kandidatai į merus, kolegos medikai ir kaimynai, dirbantys tame pačiame pastate, kur įsikūrė naujasis centras. Svečiai negailėjo gražių žodžių ir palinkėjimų.
Mažeikių rajono savivaldybės mero pavaduotojas Paulius Auryla sakė, kad SG klinikos Reabilitacijos centras ne veltui įsikūrė penktajame aukšte: „Čia bus teikiamos penkių žvaigždučių paslaugos.“

Aukščiausios kokybės paslaugos

V. Bučienė atidaryme dalyvavusius šeimos gydytojus, kitų medicininių įstaigų vadovus paragino siųsti savo pacientus reabilituotis. Pati ji pažadėjo aukščiausios kokybės paslaugas.
„Mediko profesija – daugiau nei profesija, tai – gyvenimo būdas iš pašaukimo, paremtas altruizmu ir meile žmogui. Savo klinikoje ir šiame skyriuje stengsimės ir toliau tai ne tik deklaruoti, bet ir kasdien įrodyti“, – kalbėjo V. Bučienė.
Pasak jos, naujasis skyrius pacientų patogumui yra racionaliai išdėstytas, aprūpintas puikia reabilitacijos įranga.
„Tikiuosi, kad mes per penkiolika darbo metų stipriai prisidėjome prie mažeikiškių sveikatos gerinimo ir jų patogumo, priartindami radiologijos tyrimus, kitų sričių specialistų konsultacijas prie jų gyvenamosios vietos. O dabar jau siūlome ir reabilitacijos paslaugas naujamiestyje, – sakė SG klinikos vadovė V. Bučienė.

Klinikos administracija neabejoja, kad naujas reabilitacijos skyrius išpildys mažeikiečių lūkesčius (iš kairės – Jolita Kavaliauskienė, Rimutė Česnauskienė, Vanda Bučienė ir Aušra Karzonaitė). Neringos Girdvainienės nuotr.

Nelengvas renovacijos kelias

V. Bučienės teigimu, atidarymo metu jau galima pasidžiaugti galutiniu rezultatu. O kelias iki šio rezultato nebuvęs lengvas.
„Nelengvas kelias remontuoti didelio veikiančio pastato viršutinį aukštą, kai į patalpas patenkama tik išoriniu statybiniu liftu. Visiems trukdė statybų garsai, niekas nenori laikinų sunkumų, nešvaros, o jų mes tikrai sukėlėme – kitaip neįmanoma. Gerai, kad visada geranoriškai pavykdavo rasti kompromisą ir judėti toliau“, – prisiminimais pasidalijo SG klinikos vadovė.
Ji sakė norinti padėkoti ištikimiems partneriams ir rangovams.
„Labai patiko girdėta frazė – jei statybose lengva architektui ir rangovams – bus labai brangu užsakovui. Jei architektui ir rangovams sunku – užsakovas gaus gerą rezultatą už optimalią kainą. Aš labai dėkoju statybos bendrovei UAB VVARFF, jos vadovams ir darbuotojams, kurie turėjo daug kantrybės ramiai reaguoti į komplikuotą priėjimą prie patalpų, organizacinius nesklandumus dėl įvairių formalumų, nuolat atsižvelgti į mūsų idėjų tolesnį vystymą bei remonto planų keitimą jau statybos proceso metu“, – nuoširdžiai dėkojo V. Bučienė.

Surinkta specialistų komanda

Norint gauti reabilitacijos paslaugas, reikalingas šeimos gydytojo arba gydytojo specialisto siuntimas. Klinikoje galimas pradinis reabilitacijos etapas ir ambulatorinė reabilitacija. „Sprendimus apie reabilitacijos trukmę bei procedūras priima gydytojas reabilitologas. O tada jau jaunatviška ir energinga skyriaus specialistų – kineziterapeutų, masažuotojų, ergoterapeutų, reabilitacijos slaugytojų komanda padarys viską, kad Jūs pasijustumėte geriau, – sako reabilitacijos skyriaus vadovė Aušra Karzonaitė. –Taip pat laukiame ir lankytojų, kurie profilaktiškai išsipirks mūsų procedūras arba norės dovanoti jas savo artimiesiems. Tikrai nenusivilsite nei geromis mūsų specialistų rankomis, nei jaukumu ir šiluma mūsų skyriuje.“

Platus procedūrų spektras

Po oficialaus SG klinikos Reabilitacijos skyriaus atidarymo visi šventės dalyviai galėjo apžiūrėti naujai sutvarkytas patalpas, susipažinti su modernia reabilitacijos įranga.
Klinikoje nuo šiol didelis procedūrų pasirinkimas: fizioterapija, kineziterapija, ergoterapija, įvairios masažo procedūros – klasikinis rankinis ir limfodrenažinis masažas garsiuoju LPG aparatu, taip pat įrengtos ir povandeninio masažo bei sauso bekontakčio hidromasažo vonios.
Teikiamos ir klasikinės fizioterapinės procedūros, tokios kaip elektroterapija, ultragarso terapija, magneto terapija, purvo aplikacijos, parafino vonelės.
SG klinikos Reabilitacijos skyriuje dirbanti Fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytoja Jolita Kavaliauskienė sakė, kad be fizioterapijos procedūrų bus teikiamos ir fototerapijos procedūros sergantiesiems žvyneline bei kitomis odos ligomis.

Vienintelė paslauga Mažeikiuose

SG klinikos Reabilitacijos centre atliekama krioterapija.
Šiam metodui naudojama ypač žema temperatūra – sausas šaltis iki minus 30 laipsnių.
Žeminant audinių temperatūrą lėtėja medžiagų ir energijos apykaita, siaurėja pažeistos vietos kraujagyslės, slūgsta patinimas, mažėja uždegimas, silpsta skausmas. Todėl labai tinka gydant ūmią patologiją, traumas. Ji skiriama žmonėms po įvairių operacijų. Šiuolaikinėje sporto praktikoje krioterapija gydomos sportininkų traumos, skatinama išvargintų raumenų regeneracija. Taip pat šaldymu slopinamas ir lėtinis skausmas, gydomos lėtinės ligos. „Beje, krioterapija, kaip ir dar kelios reabilitacijos paslaugos, – sausas hidromasažas, LPG masažas, povandeninis masažas – Mažeikių mieste atliekama tik mūsų skyriuje, tad tikimės būti ypač reikalingi sportininkams“, – sako SG klinikos Mažeikių filialo vadovė Rimutė Česnauskienė.

Jaunatviška ir energinga reabilitacijos skyriaus specialistų: kineziterapeutų, ergoterapeutų, masažuotojų,
ir reabilitacijos slaugytojų – komanda padarys viską, kad pacientai pasijustų geriau. Neringos Girdvainienės nuotr.

Vandens galia Jūsų sveikatai – SPA

„Sanitas per aqua“ – tai lotyniškas posakis: „Sveikata per vandenį.“ Tai tiesa, žinoma nuo senovės. Povandeninis masažas – tai gydymo metodas, kai, pacientui esant vandenyje, jo kūnas yra masažuojamas stipria vandens srove. Vandenyje kūnas tampa lengvesnis, pasiekiama savotiška nesvarumo būsena, o tai labiau atpalaiduoja raumenis, ne taip juntamas skausmas. Vandens masažai savo atpalaiduojančiu poveikiu neatsilieka nuo plaukiojimo baseine.
Reguliariai mėgaujantis šia procedūra, pagerėja medžiagų apykaita ir kraujotaka, iš organizmo greičiau pašalinami šlakai, stiprėja imunitetas. Panardintą kūną vanduo kelia, tokiu būdu didindamas pažeistų galūnių judesių amplitudę. Be to, vandens burbuliukai stimuliuoja jutiminių skaidulų nervų galiukus ir skatina endorfinų gamybą.
Povandeninis masažas gerina kraujotaką, limfos apytaką, audinių mitybą, mikrocirkuliacijos procesus, taip mažindamas uždegiminius procesus, skausmą, raumenų įtampą. Povandenis masažas rekomenduojamas, esant judėjimo atramos aparato sutrikimams, sergant periferinės nervų sistemos, ginekologinėmis, lėtinėmis nespecifinėmis plaučių, virškinamojo trakto ligomis, sergant kaulų, sąnarių ir stuburo osteochondroze. Taip pat yra labai efektyvus norint atsikratyti antsvorio, sergant nutukimu ar norint sustangrinti raumenis numetus svorio.

Itin reikalinga pacientams

Dar viena naujovė Mažeikiuose, pasak J. Kavaliauskienės, sausas hidromasažas, skirtas ligoniams, kuriuos vargina nugaros, sąnarių, raumenų ir viso kūno skausmai, įtampa ir nuovargis, tačiau kontraindikuotinas povandeninis masažas. Tai bekontaktis masažas vandens srove (vienu metu 4 srovės) parenkant vandens jėgą (slėgį), masažo intensyvumo lygį, masažo sritis, trukmę.
Be to, sausas hidromasažas gali būti taikomas kaip pasiruošimas prieš kitas terapijas, pavyzdžiui, tempimą, chiropraktiką, kitas manualines ar fizioterapijos procedūras. Taip pat naudojamas po didelio fizinio krūvio, treniruočių ar kineziterapijos. Sauso hidromasažo lovos paviršius yra šildomas 25–40℃ vandeniu. Tokiu būdu vandens jėgą sujungiant su šiluma sukuriama unikali gydymo procedūra. Relaksuoja ir įrangoje skambanti raminanti, atpalaiduojanti muzika. Po procedūros mažėja skausmas – normalizuojasi raumenų tonusas, gerėja kraujotaka ir medžiagų apykaita, teigiamai veikiama periferinė, ypač vegetacinė, nervų sistema, gerėja vidaus organų veikla ir emocinė būklė, miegas. Siekiant optimalaus gydomojo rezultato, rekomenduojamas 7–10 procedūrų kursas.
J. Kavaliauskienė įsitikinusi, kad naujasis Reabilitacijos skyrius patenkins net ir pačius įnoringiausius mažeikiškių norus ir pagelbės sunkiems ligoniams. Todėl kviečia registruotis gydytojo reabilitologo konsultacijoms ir procedūroms mob. tel. +370 698 52 219, adresas: Naftininkų g. 9, Mažeikiai.

3 Atsakymai į “Mažeikiuose duris atvėrė SG klinikos Reabilitacijos skyrius”

 1. Susireikšminimas parašė:

  Galima pagalvoti,kad kituose darbuose dirbantieji nėra atsidavę savo darbui.Tai gal,kaip pristatoma,tie “ altruistai“ veltui dirbs?

  1. Komentatoriams parašė:

   Pavydas – didžiulė yda, lengviausia kritikuoti!
   Sėkmės kolegoms!

 2. Pacientai parašė:

  Čia ta klinika kur atsiskaityti už vizitą galima tik grynais. Reikėjo lakstyti po miestą išsigryninti pinigus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto