Mažeikiuose – kratos dėl pinigų plovimo

Nuotr. iš FNTT archyvo

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT), vadovaujama Kauno apygardos prokuratūros, atlieka ikiteisminį tyrimą dėl galimo pinigų plovimo, kuriame figūruoja ir Mažeikiai.

Pagrindė suklastotais dokumentais

Tyrimo duomenimis, dvylikos asmenų organizuota grupė, siekdama nuslėpti ir įteisinti iš akcizinių prekių kontrabandos gautas lėšas, 2019–2022 m. pirko nekilnojamąjį ir kitokį brangų turtą, o šiuos sandorius galimai pagrindė suklastotais dokumentais – fiktyviomis paskolomis, fiktyviais pirkimo–pardavimo sandoriais kitų asmenų vardu ir pan., nuslėpdama tikrąją lėšų kilmę ir su įsigytu turtu susijusias nuosavybės teises.

Įtariama, kad, taip veikiant, galėjo būti legalizuota mažiausiai 1,673 mln. eurų.

Kratų metu rado pinigų ir kitų vertybių

FNTT informuoja, kad beveik 100 tarnybos pareigūnų, siekdami surinkti kuo daugiau įrodymų,  bendradarbiaudami su Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktine „Aras“ bei Muitinės kriminaline tarnyba, lapkričio 15 d. Kaune, Vilniuje, Klaipėdoje, Marijampolėje ir Mažeikiuose atliko 25 kratas bei sulaikė 11 asmenų.

Kratos vyko įtariamųjų gyvenamosiose patalpose, automobiliuose, sandėliukuose, darbovietėse, gamybinėse patalpose.

Per kratas buvo aptiktos organizuotos grupės narių gyvenamosiose vietose įrengtos slėptuvės, tik jose buvo surasta daugiau nei 700 tūkst. eurų grynųjų pinigų, o taip pat – 1 kg investicinio aukso luitų, kurių vertė – per 60 tūkst. eurų, juvelyrinių dirbinių, prabangių laikrodžių ir pan.

Laikinai apribota nuosavybė

Bendradarbiaujant su kitų Europos Sąjungos valstybių teisėsaugos pareigūnais, buvo apribotas įtariamųjų turtas Ispanijoje, Belgijoje, Čekijoje.

Visam organizuotos grupės narių valdomam turtui taikomas laikinas nuosavybės teisės apribojimas, turto vertė viršija 2,5 mln. eurų.

Asmenų, kuriems pareikšti įtarimai, bei bendrovių, per kurias buvo plaunami pinigai, pareigūnai neįvardija. Įtariamiesiems skirtos kardomosios priemonės, iš kurių sunkiausia – intensyvi priežiūra.

Už nusikalstamu būdu gauto turto legalizavimą Baudžiamajame kodekse numatyta griežčiausia bausmė – laisvės atėmimas iki septynerių metų.

10 Atsakymų į “Mažeikiuose – kratos dėl pinigų plovimo”

  1. Ašara parašė:

    Nu ,tikrai sunku komentuoti ar reikšti nuomonę ,kai nežinome nieko apie nusikaltimus. Neturėtume slėpti ir toleruoti sukčių,vagių melagių ,žudikų.Juk jie ir taip patys slepiasi nuo visų ,o jus dar padedate jiems būti nematomiems. Nežinodami net kurioje pusėje ar kokioje vietoje tie nusikaltimai vyksta,mes gal nežinodami apie tai,padedame,palaikome arba tiesiog šypsomės jiems. Sakykite,rodykite,praneškite ir tada jų bus mažiau. Arba nerašykite pakol nėra pagrindo. Dabar aš ir kiti klausysis bobučių sapaliojimų, spėliojimų arba vieni į kitus žiūrėsime kaip į priešus. Turtingų ir gerbiamų ,gražių ir mandagių kaimynų yra daug. Gal jų neturėtume gerbti ar palaikyti.

    1. Dan parašė:

      Mažiau pavydo.

  2. dana parašė:

    Kodel slepiamos imones, turetu buti viesinama, didziausia bausme, viesumas , o ne galimai ir taip toliau

    1. danai parašė:

      Negali būti viešinama tol, kol teismas nepriėmė galutinio nuosprendžio dėl kaltės.

  3. Povilas parašė:

    Mažeikių Vandenis Būtina konkrečiai patikrinti – iš kur tie administraciniai darbuotojai tapo turčiais ?

    1. Kai buvusio mero Tenio paklausė parašė:

      dėl buvusio Mažeikių kunigo Zenono Degučio turtų kilmės,jis samprotavo apie paveldėjimą…

  4. nu taip parašė:

    Buvusius savivaldybės storašiknius ir mazeikiu vandenis papurtyti reikėtų,kiek prisidirbę.

  5. Pilietis parašė:

    A kodel lansberginiai laisvej? Chatas uzsieny perka ir kazi is kieno saibu, is algos nenupirksi uz kelis simtus stukiu

    1. Anonimas parašė:

      O kodėl tu ne palatoj? Kaip ir laikas būtų vaistukus išgerti.

  6. šaunuoliai teisėsaugininkai parašė:

    puikūs rezultatai ir teismuose šią savaitę

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Rekomenduojami video

Naujienos iš interneto